Krem na cellulit to jeden z najwygodniejszych sposobów walki z pomarańczową skórką. Oprócz tego jest łatwo dostępny i niedrogi. Systematycznie stosowany skuteczny krem na cellulit zapewnia bardzo dobre efekty, zwłaszcza gdy sięgniemy po niego odpowiednio wcześnie. Przy bardziej zaawansowanym cellulicie również warto go używać. Wówczas nie zredukuje grudek całkowicie, natomiast znacznie poprawi wygląd skóry. A w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami, krem na cellulit zapewni także efekt redukcji skórki pomarańczowej.
Krem na cellulit – właściwości redukujące cellulit
Właściwości | Wpływ na pomarańczową skórkę | Składniki aktywne nadające te właściwości |
Stymulujące proces lipolizy | redukuje przerośnięte adipocyty (komórki tłuszczowe) | kofeina, guarana, bluszcz |
Detoksykujące | usuwa toksyny otaczające komórki tłuszczowe | bluszcz, algi, ekstrakt z kasztanowca |
Pobudzające mikrokrążenie i drenujące | usprawnia przepływ krwi i limfy, umożliwiając ustąpienie obrzęków i prawidłowe zachodzenie wielu procesów | kofeina, guarana, bluszcz, ekstrakt z bylicy boże drzewko |
Ujędrniające, nawilżające | zmniejsza widoczność cellulitu poprzez wygładzenie i lepsze napięcie powierzchni skóry, przywraca prawidłowy metabolizm komórek | algi |
Krem na cellulit – jak wybrać ten właściwy?
Kupując krem na cellulit najlepiej kierować się składem produktu. Zapach, cena, czy opinie z Internetu to wszystko czynniki drugorzędne. Tylko skuteczne składniki aktywne w odpowiedniej dawce dadzą Ci gwarancję sukcesu w walce z cellulitem. Powstawanie pomarańczowej skórki to złożony proces. Krem na cellulit powinien więc działać na różne sposoby, tak aby zwalczał wszystkie ewentualne przyczyny powstawania cellulitu.
Przyczyną cellulitu może być na przykład niewłaściwa przemiana materii. Gromadzące się toksyny i inne zbędne metabolity utrudniają przepływ krwi i limfy, a ponadto uciskają na tkankę tłuszczową, powodując powstanie nieestetycznych grudek. W dodatku możemy zmagać się z nadmiarem wody w organizmie, dlatego też cellulit staje się bardziej widoczny. Aby krem na cellulit mógł pomóc na tę dolegliwość, musi mieć działanie drenujące, detoksykujące oraz poprawiające mikrokrążenie.
Bardzo lubię krem antycellulitowy Sinial, ponieważ doskonale radzi sobie z moim cellulitem wodnym i wiotką skórą. Po jego regularnym stosowaniu skóra jest dobrze napięta, ujędrniona, a nierówności wygładzone. W porównaniu ze stanem mojej skóry przed rozpoczęciem kuracji to jak niebo a ziemia – Paulina.
Nieprawidłowości w zakresie przemiany tłuszczowej również mają znaczenie. Zbyt wysoki poziom cholesterolu, a także trójglicerydów we krwi, sprzyjają odkładaniu się zbędnego tłuszczu i powstawaniu cellulitu. Nawet najlepszy balsam nie zredukuje cellulitu, jeśli nie zmodyfikujemy choć trochę naszej diety. Mniej tłuszczu i cukru w jedzeniu to podstawowa zasada. Niemniej jednak warto się wspomóc składnikami, które nasilają spalanie tłuszczu i zapobiegają jego odkładaniu. W kosmetykach na cellulit szukaj wyciągów roślinnych i naturalnych ekstraktów stymulujących proces lipolizy.
Szukasz naturalnego kosmetyku, który zawiera wszystkie potrzebne składniki? Wybierz krem na cellulit Sinial!
Kremy na cellulit mogą się bardzo różnić od siebie, jeśli chodzi o ich zawartość. Krem na cellulit Sinial to bogata kompozycja składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Znajdziemy tu takie substancje jak:
- kofeina to bardzo ważny dla redukcji cellulitu składnik. Skutecznie wspiera proces lipolizy. Zapobiega też odkładaniu się tłuszczu. Poza tym dobrze pobudza mikrokrążenie, niweluje obrzęki i ujędrnia skórę;
- guarana – wzmacnia i wydłuża działanie kofeiny, nasila spalanie tłuszczu i wywołuje drenaż limfatyczny;
- bluszcz – zapewnia wielokierunkowe działanie antycellulitowe, wspiera proces lipolizy, poprawia napięcie skóry, pobudza mikrokrążenie, a ponadto działa detoksykująco. W czym tkwi sekret tak bogatych właściwości bluszczu pospolitego? Ta niepozorna roślina obfituje skuteczne substancje czynne: kwasy kawowy i chlorogenowy, saponiny, flawonoidy oraz hederynę;
- ruszczyk kolczasty – wzmacnia naczynka, usprawnia mikrokrążenie i przepływ krwi, zmniejsza obrzęki;
- algi morskie – doskonale pielęgnują skórę. Zawierają mnóstwo witamin i minerałów, które pozwalają dogłębnie ją odżywić. A dzięki zawartości jodu i kwasu alginowego, pomagają usuwać toksyny nagromadzone wokół tkanki tłuszczowej. Poza tym algi nadadzą Twojej skórze sprężystość, a także wzmocnią naczynka krwionośne;
- ekstrakt z kasztanowca – zwykle stosowany w preparatach na problemy żylne. Skuteczny okazuje się również w walce z cellulitem – reguluje mikrokrążenie skórne, likwiduje obrzęki, oczyszcza z toksyn;
- ekstrakt z bylicy boże drzewko – pomaga w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, intensyfikując proces lipolizy. Działa także silnie ujędrniająco na skórę i tonizuje ją;
- rutyna – ma działanie przeciwzapalne i uszczelniające naczynka krwionośne;
- kwas askorbinowy – stymuluje poprawę jędrności skóry, pozwala też zwalczać wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia proces starzenia się.
Połączenie tak wielu pobudzających spalanie tłuszczu i stymulujących mikrokrążenie składników w jednym kremie sprawia, że według mnie Sinial jest najlepszym kosmetykiem na cellulit. Nie ma wielu produktów o tak skoncentrowanym składzie, które w dodatku byłyby naturalne i bezpieczne. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów i wcale nie musiałam na nie długo czekać! – Marzena.
Jak należy stosować krem antycellulitowy?
Poprawne stosowanie kremu na cellulit nie jest szczególnie skomplikowane. Tak naprawdę obowiązują te same zasady, co przy stosowaniu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Najważniejsze jest konsekwentne przestrzeganie ich. Po pierwsze liczy się systematyczność – żebyś mogła zobaczyć upragnione efekty, stosuj krem na cellulit każdego dnia, najlepiej dwa razy dziennie. Ważne też, aby nakładać go na czystą, rozgrzaną skórę – bezpośrednio po kąpieli lub prysznicu, wtedy gdy pory skóry są otwarte. Dzięki temu krem na cellulit lepiej się wchłania. Warto też wykorzystać moment nakładania balsamu do zrobienia masażu antycellulitowego. Najpierw nałóż krem, a następnie wykonuj energiczne, okrężne ruchy ku górze (w kierunku serca). W ten sposób pobudzisz krążenie i zwiększysz wchłanianie preparatu.
SZUKASZ KREMU NA CELLULIT? Sprawdź: TOP 9 Kremów na cellulit – ranking Portalu kosmetologicznego.
Domowe zabiegi na cellulit
W walce z cellulitem pomóc mogą również zabiegi wykonywane w zaciszu własnego domu. Wypróbuj np. peeling kawowy na cellulit. Jak go zrobić? To proste – użyj fusów, które zostały Ci po porannej małej czarnej. Najpierw przelej je przez drobniutkie sitko, a następnie połącz z olejem kokosowym albo oliwą z oliwek (w takiej proporcji, aby powstała gęsta, nieprzeciekająca przez palce mieszanka). Dobry sposób na cellulit, który jest (i to dosłownie) w zasięgu Twojej ręki to masaż. Możesz wykonywać go manualnie albo kupić specjalny masażer na cellulit, np. drewniany (najlepiej z wypustkami). Tego typu urządzenie nie jest drogie, warto jednak zwrócić uwagę, czy zostało solidnie wykonane, ponieważ masaż antycellulitowy jest zazwyczaj dość intensywny i wykonywany z dużą siłą. Możesz też zainwestować w masażer ultradźwiękowy. Takie urządzenie nie tylko poprawia ukrwienie, ale również pomaga rozbijać grudki tłuszczu.
Podsumowanie
Krem na cellulit to skuteczny, łatwo dostępny i nieskomplikowany w użyciu sposób na walkę z cellulitem. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego kosmetyku, sprawdź dokładnie, jakie składniki antycellulitowe zawiera. Duże znaczenie ma też naturalność produktu. Chemiczne składniki nakładane na skórę przez wiele miesięcy mogą Ci tylko zaszkodzić. Warto zainwestować w kosmetyk bogaty w naturalne ekstrakty, które będą pełni bezpieczne a przy tym zadziałają detoksykująco. Nie ma sensu dokładać Twojej skórze jeszcze więcej zbędnych substancji, których musisz się pozbyć, aby osiągnąć gładką i jędrną skórę wolną od cellulitu.
Jeśli szukasz sklepu z naturalnymi kosmetykami, serdecznie zapraszamy również na stronę VerdeLab.pl – sklep z naturalnymi kosmetykami!
FAQ
1. Czy ma znaczenie, jaki krem na cellulit wybierzemy?
Ma to ogromne znaczenie, ponieważ aby krem na cellulit naprawdę działał, musi zawierać określone typy składników, działających na różne przyczyny powstawania pomarańczowej skórki. Oprócz solidnej ilości składników aktywnych konieczne jest również, aby krem były bezpieczny dla skóry i nie obciążał jej toksycznymi składnikami. Najlepiej w tym przypadku sięgnąć po naturalny krem na cellulit jak np. Sinial.
2. Jakie typy składników będzie zawierał skuteczny krem na cellulit?
Skuteczny krem na cellulit powinien zawierać składniki o właściwościach poprawiających mikrokrążenie, drenujących, detoksykujących oraz stymulujących lipolizę. Dzięki temu będziemy działać na wszystkie mechanizmy powodujące cellulit.
3. Krem na cellulit – co warto wiedzieć o jego stosowaniu?
Krem na cellulit działa tylko wtedy, gdy jest stosowany systematycznie – dwa razy dziennie. Jeżeli ma jeszcze lepiej wnikać w skórę, warto go nakładać po kąpieli lub prysznicu, tuż po osuszeniu ciała. Przyswajalność kremu zwiększy się również, jeśli przy jego aplikacji wykonamy masaż.
4. Dzięki jakim składnikom krem na cellulit pobudzi spalanie tłuszczów?
Istnieje kilka sprawdzonych składników, które powodują rozbijanie lipidów, co przekłada się na redukcję cellulitu. Najpopularniejsze z nich to: kofeina, guarana, bluszcz, algi morskie, ekstrakt z bylicy bożego drzewka.
5. Co jeszcze oprócz kremu na cellulit możemy zastosować, aby pozbyć się cellulitu?
Stosowanie kremu na cellulit warto łączyć z innymi metodami, takimi, jak: zdrowa dieta, ćwiczenia, a przy zaawansowanym cellulicie możemy wspomóc się specjalistycznymi zabiegami kosmetologicznymi.
Bibliografia
Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Urban & Partner, 2010
Chwała C., Gwadrys A., Lamer-Zarawska E., Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2018
Janda K., Tomikowska A., Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie, "Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie", 60 (103), s. 29–38, 2014
Martini M-C., Placek, W. (red. nauk.), Kosmetologia i farmakologia skóry, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2014
Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2012
Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, "Problemy Higieny i Epidemiologii", 89 (4) s. 487–491, 2008
Jestem wielką fanką tego kremu na cellulit 😀 Znam go od jakiś 1,5 roku i używam go na zmianę z vialise lifting effects. Nie potrafię się zdecydować który jest lepszy, bo oba są genialne 😀
Systematyczne smarowanie skóry plus masaż bańką chińską, naprzemiennie z elektronicznym masażerem pomaga, do tego cukrowy peeling i rękawica przy kąpieli. Niestety ale z takim wrogiem jak cellulit trzeba wytoczyć wszystkie działa!