Kosmetyczne podsumowanie 2018 roku

Kosmetyczne podsumowanie 2018 roku

Odkrywanie nowości kosmetycznych, udział w premierach kosmetyków, targach kosmetycznych, a także wiele podsumowań, konkursów, zestawień kosmetycznych oraz plebiscytów i aż 624 artykuły. Jaki był rok 2018 zdaniem naszej redakcji? Zapraszam na kosmetyczne podsumowanie 2018 roku.

 

 

Portal TrustedCosmetics.pl to cenne źródło informacji dotyczących kosmetyków i urody, jednak w 2017 roku postanowiliśmy rozszerzyć tematykę, wprowadzając także działy takie jak: składy kosmetyków, domowy kosmetyk diy, u kosmetyczki czy oferty pracy w branży beauty.

Chętnie poznajemy, testujemy i recenzujemy nadesłane kosmetyki do pielęgnacji i makijażu, gadżety urodowe oraz recenzujemy książki dotyczące interesującej nas tematyki. Jeśli tylko czas pozwala, z miłą chęcią jeździmy na wydarzenia kosmetyczno-urodowe, takie jak śniadania i spotkania prasowe, targi, konferencje, na których poznajemy nowości kosmetyczne.

 

Patronaty Medialne

W minionym roku kalendarzowym mieliśmy przyjemność objąć Patronatem Medialnym 15 imprez kosmetyczno-zdrowotnych oraz byliśmy współorganizatorem dwóch spotkań dla blogerek kosmetycznych. Były to targi kosmetyczne i fryzjerskie, targi kosmetyków naturalnych, kongresy i seminaria, targi zdrowej żywności oraz spotkani dla kobiet, czy konkursy, w tym również konkursy piękności. Jeśli tylko mamy możliwość, zawsze chętnie odwiedzamy każdą z imprez, którą obejmujemy Patronatem Medialnym. Dlaczego? Ponieważ to doskonała okazja, by zdobyć wiedzę, nowe branżowe kontakty oraz najnowsze usługi i kosmetyki.

Nie mamy jednej ulubionej imprezy spośród wszystkich, na których mieliśmy przyjemność gościć w tym roku. Każda była niezwykła w swoim rodzaju. W roku 2018 sprawowaliśmy Patronat Medialny nad wydarzeniami:

 • Konferencja i II Targi Zdrowych Produktów — Żyj Naturalnie
 • Ekotyki — Targi Kosmetyków Naturalnych w Krakowie
 • 37. Kongres i Targi LNE – branża beauty w wersji PRO
 • Pierwsza edycja targów kosmetyków naturalnych Ekotyki zawita do Katowic!
 • Festiwal Kosmetyków Naturalnych w Katowicach
 • III Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days
 • Ekotyki Targi Kosmetyków Naturalnych w Krakowie
 • Ekotyki Targi Kosmetyków Naturalnych w Katowicach
 • Zdrowa Polka na Wyspach
 • Targi NATURA FOOD & beECO
 • Jesienna edycja Targów Ekocuda Gdańsk
 • Jesienna edycja Targów Ekocuda Poznań
 • 38. Kongres i Targi LNE – branża beauty w wersji PRO
 • Jesienna edycja Targów Ekocuda Warszawa
 • Oh! Beauty Warsaw Międzynarodowe Targi Wizażu i Pielęgnacji

 

Nadal bardzo chętnie będziemy podejmować współpracę na zasadach Patronatu Medialnego nad wydarzeniami związanymi ze zdrowiem i urodą. Ponadto z prawdziwą przyjemnością podejmiemy Patronat Medialny nad publikacjami związanymi z tematyką, którą poruszamy na portalu.

 

Plebiscyt Diamenty Beauty 2018

To wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym nagradzamy wyróżniające się na tle konkurencji usługi i produkty z branży zdrowia i urody. Jeśli Twój produkt, firma, linia kosmetyków lub usługa jest nowatorska, innowacyjna i nowoczesna zgłoś ją do naszego konkursu. Masz szansę otrzymać Prestiżowy Certyfikat "Diamenty Beauty", którym nagrodzimy wyłącznie liderów rynku. Docenimy firmy, które osiągnęły sukces, dzięki otwartości na wiedzę, przedsiębiorczości, kreatywności, ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności oraz wprowadzaniu zmian.

Niedawno podjęliśmy decyzję, iż od 2018 roku planujemy dwie edycje plebiscytu w roku kalendarzowym.
W drugiej trzeciej Plebiscytu Diamenty Beauty 2018 przyznaliśmy 17 Tytułów oraz wręczyliśmy piękne i eleganckie statuetki. Komisja złożona z przedstawicieli redakcji przyznała tytuły następującym produktom i usługom:

 

1. Marka Beautifly nagrodzona Diamentem Beauty 2018
2. Maska z aktywnym węglem Mary Kay nagrodzona Diamentem Beauty 2018
3. Metaliczna matowa pomadka by Marcelina Bell HYPOAllergenic nagrodzona Diamentem Beauty 2018
4. Balsamy do ust Botanical VEGAN Laura Conti nagrodzone Diamentem Beauty
5. Linia lakierów hybrydowych Semilac Cat Eye 3D nagrodzona Diamentem Beauty 2018
6. SC Beauty Medical zdobył tytuł Diament Beauty 2018
7. Marka Yase Cosmetics nagrodzona Diamentem Beauty 2018
8. Platforma Moment.pl nagrodzona Diamentem Beauty 2018
9. Linia perfumowana Apis nagrodzona Diamentem Beauty 2018
10. Marka Peel Mission® nagrodzona Diamentem Beauty 2018
11. Szampon Kumazu nagrodzony Diamentem Beaty 2018
12. Extremally Collagen Therapy La Vie Skin nagrodzony Diamentem Beauty 2018
13. Zojo Elixirs nagrodzone Diamentem Beauty 2018
14. Linia suchych szamponów Batiste nagrodzona Diamentem Beauty 2018
15. Samopoziomująca baza hybrydowa Semilac Extend Base nagrodzona Diamentem Beauty 2018
16. Maska TimeWise Repair™ Mary Kay Cosmetics nagrodzona Diamentem Beauty 2018
17. Contour Kit matowy zestaw do konturowania twarzy Bell nagrodzony Diamentem Beauty 2018

 

Spotkania blogerskie!

Rok 2018 był dla mnie wyjątkowo obfity w spotkania blogerskie! Na które z nich się wybrałam?

 

Uważam, że takie spotkania to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, ale także poznania nowości kosmetycznych oraz zdobycia cennej wiedzy. W 2018 roku także chętnie wybiorę się na spotkania dla blogerów i influencerów.

 

Ranking TrustedCzytelniczek

TrustedBlogerki i TrustedCzytelniczki to Ambasadorki Portalu TrustedCosmetics.pl, które nie tylko chętnie wypowiadają się w komentarzach, przesyłają własne artykuły do publikacji, zgłaszają perfumy do bazy polecanych zapachów, ale także chętnie biorą udział w testach i konkursach, które przegotowujemy. Za każdą czynność nagradzamy je gwiazdeczkami zgodnie z TrustedPunktacją oraz chętnie wysyłamy im kosmetyki. Dołącz do grona TrustedBlogerek i TrustedCzytelniczek!

W 2018 roku do naszego Rankingu TrustedCzytelniczek trafiły 62 osoby.

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami oraz że tak chętnie bierzecie udział w naszych akcjach, wyzwaniach, konkursach i testach. Zdobywając punkty, macie szansę otrzymać TrustedBoxy — pudełka po brzegi wypełnione kosmetykami. Z nowym rokiem punktacja w rankingu zostanie wyzerowana, a my będziemy nagradzać punktami od nowa. Wszystko po to, by motywować Was do ciągłego doskonalenia swoich blogów oraz do współdziałania, bo wspólnie możemy więcej!

Mamy nadzieję, że w 2019 roku nadal będziecie nas chętnie odwiedzać i brać udział w akcjach, które przygotujemy.

 

Katalog polecanych perfum

W 2018 roku do naszego Katalogu Polecanych Perfum zgłoszono 60 zapachów. Zdecydowaliśmy, że nie przyjmujemy podróbek i tzw. odpowiedników zapachów, kierując swoją uwagę na wyłącznie oryginalne i godne polecenia zapachy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziecie równie chętnie zgłaszać perfumy do naszej bazy.

 

Beauty Blog 2018

W minionym roku zorganizowaliśmy I edycję Plebiscytu "Beauty Blog 2018" , który kierowany jest do blogerek i blogerów, poruszających na swoich blogach tematy związane z urodą, pielęgnacją i kosmetykami. Dzięki niemu miałyśmy okazję poznać mnóstwo ciekawych i intrygujących blogów, a laureatki konkursu zaprezentowaliśmy w artykule pt. Z pasji do perfum i kosmetyków — poznaj bliżej blogi nagrodzone w konkursie Beauty Blog 2018.

 

Plebiscyt Twórcy Piękna 2018

W minionym roku zorganizowaliśmy dwanaście edycji konkursu Twórcy Piękna 2018. Tytuł Twórcy Piękna 2018 zdobyły marki:

 • Biofficina Toscana
 • Idea Toscana
 • Morze Mydła
 • Manufaktura Naturalis
 • Kann
 • NOVA Kosmetyki
 • GoNature

 

Katalog zaufanych firm związanych z dziedziną zdrowia i urody

W katalogu zaufanych firm kosmetycznych znajduje się aż 246 polecanych firm. Są to zarówno marki kosmetyczne, zdrowe cateringi, drogerie jak i gabinety kosmetyczne oraz ośrodki spa, kosmetyczki, fryzjerki, wizażystki i kliniki medycyny estetycznej. Jak to w naszym zwyczaju bywa do katalogu firm, który tworzymy, trafiają zaufane firmy, godne polecenia.

 

Ranking Firmowych Blogów Urodowych 2018

Uważamy, że firmowy blog, jest jednym z takich mediów, które umiejętnie prowadzone może wspaniale posłużyć jako miejsce wymiany spostrzeżeń z klientami. Już wkrótce ogłosimy, który z firmowych blogów został Firmowym Blogiem Urodowym 2018. Po obradach (zapewne burzliwych), które będą polegały na przejrzeniu głosów czytelników oraz komunikacji na blogu nasza redakcja podejmie decyzję o tym, blog, której marki zostanie nagrodzony!

"Blog jest wyjątkowym medium. Za jego pomocą można prowadzić komunikację z odbiorcą, używając języka mniej formalnego niż na stronie internetowej, oraz skupić spore grono klientów zainteresowanych produktem bądź usługą. Również Twoja firma może i powinna wykorzystać ten nośnik w działaniach PR i marketingowych. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak prowadzić bloga w branży urodowej". – pisze Renata Zielezińska w lekcji dotyczącej prowadzenia blogów dla Akademii Versum. Przeczytaj cały artykuł: Prowadzenie firmowego bloga w branży hair, beauty i spa. Dlaczego warto i od czego zacząć?

 

Kalendarium wydarzeń urodowych i zdrowotnych

Ciągle rozwijamy nasze kalendarium imprez z branży zdrowia i urody, za pomocą którego, chcemy informować o wydarzeniach, które warto odwiedzić! Organizujesz event, który może zainteresować naszych Czytelników? Zgłoś go do naszego Beauty Kalendarium.

 

Beauty Biznes Poradnik

Beauty Biznes Poradnik to kompendium wiedzy o formach zarabiania w kosmetyce i branży wellness. Z przyjemnością zebraliśmy i przedstawiamy Beauty Biznes Poradnik, czyli e-poradnik po rekomendowanych ofertach współpracy w branży kosmetycznej i wellness. Naszym celem jest, by ten poradnik dotarł do każdej osoby z branży. Pragniemy, by był on znany w świecie kosmetycznym i dołożymy starań, aby tak było. Będziemy go aktualizować i uzupełniać.

Chcemy szerzyć tę publikację w szerokim gronie osób związanych z kosmetyką.

Branża zdrowia i urody jest niezwykle obfita w firmy, które poszukują osób do współpracy. Z naszych wieloletnich doświadczeń wynika, że każda kobieta posiada ogromne fundamenty, by osiągnąć sukces w biznesie kosmetycznym. Wystarczy tylko je w sobie odkryć i doskonalić. Wielu ludziom powiedziano, że sukces w branży kosmetycznej mogą odnieść tylko jednostki wybitne. Większość ludzi jak mantrę powtarza, że jest kryzys, że jest ciężko oraz aby się dorobić, trzeba wyjechać z Polski.

Dlatego też z niewątpliwą dumą prezentujemy nasze kompendium po renomowanych ofertach współpracy kosmetycznej, dzięki którym mają Państwo ogromne szanse na zawodowy sukces. Jak wielokrotnie potwierdzają to i dowodzą temu osoby, które podjęły trud i rozpoczęły takie współprace kosmetyczne — naprawdę warto!

Zapraszamy do lektury Beauty Biznes Poradnika.

 

Beauty Centrum Prasowe

Beauty Centrum Prasowe to największe internetowe centrum prasowe z branży beauty. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje dotyczące różnych marek kosmetycznych, nie tylko polskich, ale również europejskich i światowych. Newsy z branży beauty pr, medycyny estetycznej i salonów kosmetycznych. Poznaj najnowsze kosmetyki i perfumy w Polsce. Zapraszamy do publikacji informacji i notek prasowych oraz artykułów prasowych z branży zdrowia i urody. Kosmetyczny pr! Producencie kosmetyków, firmo kosmetyczna, drogerio, perfumerio, agencjo pr przesyłaj komunikaty prasowe do naszego kosmetycznego biura prasowego. W 2018 roku do naszego Beauty Centurm Prasowego nadesłano 99 materiałów prasowych.

 

Rubryka Wiadomości Drogeryjne

Dział Wiadomości Drogeryjne prezentuje publikacje na temat tego, co można znaleźć w popularnych oraz niszowych drogeriach i perfumeriach. Pokazujemy i recenzujemy w nim nowości kosmetyczne dotyczące preparatów do pielęgnacji, najnowszych perfum oraz kosmetyków do make-up i gadżetów. Zobacz sama, jakie kosmetyki spotkasz w najlepszych polskich drogeriach, poznaj najświeższe wiadomości drogeryjne oraz to, co przygotowali dla Ciebie najlepsi producenci kosmetyków nie tylko z naszego kraju, ale i ze świata. Chcesz być na bieżąco z tym, co najmodniejsze w branży beauty? Zaglądaj tutaj, a na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Gwarantujemy najlepsze i najnowsze ciekawostki drogeryjne. Dzięki regularnemu aktualizowaniu strony, każdy może liczyć na to, że znajdą najświeższe, najbardziej aktualne informacje. Warto być na czasie i sprawdzać, czego jeszcze trzeba się dowiedzieć na temat nowinek drogeryjnych z Polski i ze świata! Zajrzymy do znanych drogerii kosmetycznych, drogerii niszowych i drogerii internetowych. Przewertujemy ofertę sklepów z kosmetykami, w poszukiwaniu nowych linii, serii i perełek kosmetycznych na ich półkach. Poznamy wyjątkowe i niebywałe perfumy i gadżety, ale także specjalnie dla Was przeprowadzimy rozmowy z różnymi drogeriami i zapraszamy do oddawania głosów w plebiscycie na Ulubioną Drogerię.

W minionym roku przygotowaliśmy 108 artykułów do rubryki Wiadomości Drogeryjne.

 

Lista Kosmetycznych Znakomitości

Lista Kosmetycznych Znakomitości to perełki kosmetyczne tylko dla osób wymagających, które charakteryzuje niezwykła jakość, efektywność działania i często piękny zapach. To kosmetyki, które mają w sobie to coś! To moja autorska Rubryka, prowadzona od 2017 roku, w której w minionym roku znalazło 18 kosmetyków.

 

Plebiscyt Moja Ulubiona Drogeria

Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania oraz oddanych głosów w zorganizowanym przez nas Plebiscycie pt. Świątynia Kosmetyków — czyli Twoja Ulubiona Drogeria i Perfumeria! Do konkursu zgłoszono 47 Świątyń Kosmetyków, a nasi czytelnicy oddali mnóstwo głosów na swoich ulubieńców.

– "Aktualnie obserwujemy, że drogerie i perfumerie toczą swoistą walkę na promocje. Każdego miesiąca inny sklep zaskakuje obniżkami cen, konkursami, przecenami i gratisami. My postanowiliśmy sprawdzić co o Drogeriach i Perfumeriach sądzą konsumenci oraz czy sklepy kosmetyczne są otwarte na klienta i chętne do dialogu z nim.
Przeprowadziliśmy badanie konsumenckie, które składało się z dwóch etapów. Pierwszym było głosowanie na portalu, które miało sprawdzić największą popularność drogerii i perfumerii. Chcieliśmy dowiedzieć się, który ze sklepów nasi czytelnicy darzą największą sympatią i dlaczego. Drugą część badania skierowaliśmy do drogerii i perfumerii kosmetycznych, zapraszając ich do udzielenia wywiadu. I w tym drugim przypadku z ogromnym smutkiem stwierdzamy, że tylko 23 spośród 47 drogerii i perfumerii biorących udział w Plebiscycie pt. Świątynia Kosmetyków zdało egzamin potwierdzający otwartość na klientów. Co to oznacza? A no, że 17 sklepów, wśród których znalazła się mydlarnia oraz drogerie i perfumerie z chęcią odkryły się przed naszymi Czytelnikami i zdecydowały udzielić wywiadu. Naszym zdaniem sklepy kosmetyczne otwarte na klientów i chętne do dialogu z nimi są godne uwagi i polecania." – wyznaje Renata Zielezińska, redaktor prowadząca TrustedCosmetics.pl.

 

Moja ulubiona Drogeria 2018

Zdaniem czytelników portalu TrustedCosmetics.pl Ulubioną Drogerią 2018 został sklep Dary Zdrowia. Zachęcamy do lektury artykułu pt. Dary Zdrowia Ulubioną Drogerią 2018 zdaniem Czytelników TrustedCosmetics.pl.

Plebiscyt Drogeria Przyjazna Klientowi

Są takie drogerie i perfumerie, które są otwarte na klientów i chętnie prowadzą z nimi dialog, i to właśnie im, przyznaliśmy 23 Tytuły DrogeriaPrzyjazna Klientowi. Wszystkie sklepy kosmetyczne nagrodzone tytułem Drogeria Przyjazna Klientowi 2018 opisaliśmy w artykule pt. 23 Tytuły Drogeria Przyjazna Klientowi 2018 — zdaniem naszej Redakcji.

Wiele akcji tematycznych

Mamy wiele pomysłów, dlatego też ciągle tworzymy nowe akcje tematyczne, konkursy i wyzwania. Jednym z takich niezapomnianych dla nas wyzwań, było wyzwanie: "Pokaż Wakacyjną Kosmetyczkę". Zainteresowanie i rozgłos, jaki wspólnie z osobami biorącymi udział wywołaliśmy tą akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Widziałyśmy, że wiele firm również udostępniało w swoich mediach społecznościowych wpisy, w których nasze czytelniczki opisywały, akurat ich kosmetyki. Dzięki temu firmy te przyczyniły się do jeszcze większej promocji i popularyzacji naszej akcji.

Testy kosmetyków, perfum, gadżetów i suplementów diety to również intrygujące dla Was akcje, z których śmiało korzystacie. W 2018 roku przeprowadziliśmy kilka akcji tematycznych, a były to:

 • Kosmetyczne Hity 2017 – wybór redakcji i czytelników
 • Naturalne farbowanie włosów
 • Kosmetyki rosyjskie
 • Oleje w pielęgnacji twarzy
 • Miesiąc z Diamentami Beauty 2018 – prezentacja nagrodzonych firm, produktów i usług
 • Kosmetyki włoskie
 • Czytamy składy kosmetyków
 • Rozszyfruj recepturę kosmetyków
 • Kosmetyki francuskie
 • Piękna jesień na TrustedCosmetics.pl

 

Wiemy, że te akcje tematyczne również przypadły Wam do gustu. Postaramy się na rok 2018 wymyślić kolejne takie tematyczne miesiące, jeśli macie jakieś podpowiedzi to chętnie poczytamy!

Lista publikacji dotyczących kosmetyków i marek kosmetycznych, o których pisaliśmy w 2018 roku.

 

Redakcyjne recenzje kosmetyczne

Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim firmy kosmetyczne obdarzają naszą redakcję. Dziękujemy za każdy mail z prośbą o przetestowanie Waszych produktów. Staramy się na tyle, ile tylko nam czas pozwala poznawać nie tylko nowe kosmetyki, ale także suplementy oraz książki z interesującej nas branży. Cieszy nas, że tych propozycji współpracy otrzymujemy coraz więcej. Dlatego chcemy bardzo prosić o cierpliwość. Na wszystko potrzebujemy czasu! Aby rzetelnie przygotować recenzję kosmetyku czy książki, potrzebujemy minimum 3 tygodnie od otrzymania paczuszki, zakładając, że wcześniej nie zobowiązaliśmy się do jakiejś współpracy. Nigdy nie przygotowujemy takich recenzji pochopnie, czy po powierzchownym poznaniu preparatu.

 

Baza składników kosmetycznych

Opłacało się precyzyjnie przeglądać receptury INCI wielu kosmetyków, bo w efekcie ciężkiej pracy powstała baza składników kosmetyków, która pozwoli rozszyfrować każdy skład kosmetyków. Ten zbiór składników kosmetycznych z całą pewnością będziemy rozszerzać o kolejne substancje, które znajdziemy w kolejnych kosmetykach, które będziemy mieli możliwość poznać i przetestować.

 

Podziękowania dla redakcji

Chciałabym złożyć gorące podziękowania każdej z osób, które piszą artykuły i przesyłają je do publikacji, a tym samym tworzą cząstkę redakcji. Dziękuję, za Wasze wyśmienite pomysły i skrupulatnie przygotowywane artykuły, które stanowią wyjątkową wartość merytoryczną dla czytelników. Dziękuję po prostu za to, że jesteście!

 

 

Podziękowania dla Czytelników

Czytelnicy to osoby, którym należą się szczególne podziękowania. Gdyby nie Wy — nie byłoby nas! Dlatego dziękujemy, że nas odwiedzacie, że często powracacie. Dziękujemy, że bierzecie udział w konkursach, że zapisujecie się na nasz BeautyLetter, by pozostać z nami w kontakcie. Bardzo miło jest czytać Wasze komentarze oraz maile z podziękowaniami za dany artykuł czy poruszenie jakiejś sprawy, dzięki któremu mogliśmy Wam pomóc!

Po prostu bądźcie z nami nadal, zarówno w 2019 roku, jak i o wiele dłużej!

Za nami niesamowity, obfitujący w fantastyczne pomysły oraz nowo poznane firmy i marki kosmetyczne.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Najlepszy Sklep z Kosmetykami – lista nominowanych w Plebiscycie

Najlepszy Sklep z Kosmetykami – lista nominowanych w Plebiscycie

Najlepsze sklepy z kosmetykami to te, które umożliwiają nam robienie zakupów o dowolnej porze dnia i nocy, ale i te, w których można dotknąć i poczuć kosmetyk oraz porozmawiać z…

Więcej
Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej

9 komentarzy na temat “Kosmetyczne podsumowanie 2018 roku

 1. Cieszę się, że trafiłam na Waszą stronę bo naprawdę jest to cenne źródło kosmetycznych informacji.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.