Korzyści z zastosowania lamp solnych

Korzyści z zastosowania lamp solnych

W dobie nowoczesnych oświetleń i mieniących się różnokolorowych żarówek, światełek zapominamy o tych, które są dobre dla naszego zdrowia. Światło sztuczne powoduje niekiedy nadwrażliwość naszych oczu, mrowienie, łzawienie czy też ból głowy.

 

Czujemy się źle, gdy przebywamy długo np. w galerii handlowej, czy w biurze pełnej elektryki, biurowych lampek czy klimatyzacji. Z pomocą przychodzi nam pewna lampa, która daje dobre korzyści i sprawia, że niektóre z dolegliwości mijają. Mowa tu o lampie solnej.

 

Co to takiego jest i jakie ma korzyści taka lampa solna?

Lampa solna – to wydrążona bryłka soli, wewnątrz której umieszczony jest element elektryczny składający się z żarówki i oprawki zamontowanej na metalowej sprężynie. (definicja pochodzi z Wikipedii)

 

Lampa solna jest naturalnym jonizatorem powietrza, który poprawia jego jakość, a my korzystamy z tego, ponieważ nasze samopoczucie staje się wtedy lepsze, kiedy to w pobliżu świeci się owa lampa. Lampy takie mają różnorodny kształt, wygląd, wielkość, kolor itd. Moja lampa (de facto wygrana w konkursie, organizowanym przez Redakcję TrustedCosmetics na zdjęciu) jest specyficzna, ponieważ mieści się w niej maleńki otwór na podgrzewacz, gdy go zapalimy, wytwarza się z niego bijąca pozytywna energia, wytwarza się niesamowity klimat, a promień światła promieniuje i nadaje wnętrzu np. w sypialni intymną atmosferę.

 

Sięgając historią wstecz, lampy solne powstały w Wieliczce na początku XX w. W latach ’80 były sprzedawane jako pamiątki dla turystów, którzy odwiedzili Kopalnie Soli w Wieliczce. Aktualnie można je kupić wszędzie nawet przez internet. Osoby starsze korzystające z sanatoriów, również mogą tam najczęściej kupić takie lampy, gdyż jest to stały element sprzedaży w takich miejscowych sklepikach pamiątkowych.

 

Lampa solna pomaga w leczeniu m.in. takich chorób jak:

  • astma,
  • alergie,
  • choroby układu oddechowego i układu krążenia,
  • poprawia samopoczucie, ból głowy.

 

Lampy uspokajają nerwy i są przeznaczone też dla osób narażonych na długofalowy stres. Pomagają przy ogólnym skupieniu się, skupieniu myśli np. gdy pracujemy dużo przy komputerze. Poprawiają komfort pracy, wystarczy lampę położyć obok. Najważniejszą zaletą takiej lampy jest to, że niweluje tak zwany elektrosmog, który produkują urządzenia elektryczne (komputery, drukarki, telewizory itp.) Dobrze też wpływają na sen małych dzieci, pozostawiona na noc przy łóżeczku, zapewni dobry sen dla maluszka oraz może też być wykorzystana jako dyskretne oświetlenie w nocy.

 

zastosowanie_lampy_solnej_1

 

Lampy solne możemy spotkać przede wszystkim w grocie solnej. To miejsce jest specyficzne, gdyż wpływa dobrze na nasz organizm, dając nam rozluźnienie i odpoczynek. Jeśli chcemy poczuć ten klimat, w większych miastach lub mniejszych uzdrowiskowych miejscowościach nadmorskich czy górskich groty solne oferują sesje godzinne, czy też całe pakiety do wykorzystania na skorzystanie z tego miejsca i podreperowanie swojego zdrowia.

 

 

Artykuł i zdjęcia nadesłała: Donna,

autorka bloga: http://goldona.blogspot.com/

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Najnowsza książka o urodzie Recenzja książki pt. "Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry"

Recenzja książki pt. "Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry"

Każdego dnia na całym świecie kobiety i mężczyźni (szczególnie Ci ze skórą problematyczną i kapryśną) poszukują porad, które sprawią, że ich skóra stanie się piękna, zdrowa i młoda. Czy w…

Więcej
Kosmetyki do skóry problematycznej Mydełko śliwkowe receptą na skórę atopową i problematyczną

Mydełko śliwkowe receptą na skórę atopową i problematyczną

Łuszcząca się, zaczerwieniona i/lub swędząca. Przyszło nam żyć w takich czasach, gdy coraz więcej osób ma problemy skórne. Poszukując złotego środka, kupujemy mnóstwo kosmetyków, ale nic nie pomaga. Chyba że…

Więcej

14 komentarzy na temat “Korzyści z zastosowania lamp solnych

  1. Mam taką lampę i włączam ją kiedy napada mnie ból migrenowy czy mi pomaga? trudno stwierdzić, ale wierzę że ma dobry wpływ jednak.

  2. a mi zawsze wydawało się że one pełnią tylko funkcje ozodbną 🙂 dobrze wiedziec o ich właściwościach 🙂

  3. Zastanawiałam się, co takiego ma w sobie ta lampa. MA ją moja kuzynka, zawsze jest zapalona, ale nie potrafiła mi odpowiedzieć, co takiego ona daje. Teraz już wszystko wiem 🙂 I wiem, że warto ją mieć 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.