Kobieta z apetytem na życie podpowiada, dlaczego powinnaś wziąć udział w Ladies Day – rozmowa z Magdaleną Szewczuk

Kobieta z apetytem na życie podpowiada, dlaczego powinnaś wziąć udział w Ladies Day – rozmowa z Magdaleną Szewczuk

Pasjonatka, kobieta sukcesu, z wykształcenia jest psychologiem społecznym, pedagogiem i dietetykiem. Młoda, piękna, pełna energii, zawsze pozytywnie nastawiona — Magdalena Szewczuk. Poza pracą w marketingu sieciowym organizuje także inspirujące wydarzenia dla kobiet. Postanowiłam zapytać ją, o jej noworoczne postanowienia, o przepis na sukces oraz o to, dlaczego warto uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu Ladies Day, które odbędzie się już 18 marca 2017 roku we Wrocławiu.

 

Renata Zielezińska: Nowy Rok to zawsze nowe postanowienia i cele do zrealizowania. Czy masz własne zasady, które sprawiają, że zapał do realizacji postanowień noworocznych nie mija wraz z upływem kolejnych dni w roku?

Magdalena Szewczuk: Z Nowym Rokiem większość ludzi wyznacza sobie nowe cele. Sprzyja temu czas – koniec roku to czas podsumowań i praktycznie z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami o noworocznych postanowieniach. Moment ten skłania do refleksji i podsumowań, jest pretekstem, aby zacząć wszystko od nowa. Pragniemy, by to, co złe, zostało już za nami. Za to przed nami – kolejny rok pełen nowych możliwości i wiary, że tym razem się uda. Niestety u większości ludzi ten zapał i chęci znikają bardzo szybko, bo najbardziej powszechną cechą postanowień noworocznych jest ich ulotność.

Jeśli mówimy o postanowieniach, to one z reguły wyglądają tak: "w Nowym Roku chciałabym schudnąć, chciałabym mieć więcej czasu, chciałabym więcej zarabiać". Posłużę się tu przykładem odchudzania nie bez powodu. Badania przeprowadzone przez Journal of Clinical Psychology nad postanowieniami noworocznymi pokazują właśnie, że to właśnie zrzucenie zbędnych kilogramów jest najczęstszym noworocznym postanowieniem.

Trzeba zwrócić uwagę na różnicę między celem a postanowieniem. Jeśli naszym celem będzie zrzucenie zbędnych kilogramów, to trzeba określić, ile dokładnie chcemy schudnąć (5, 10, 15 kilogramów?), a następnie ustalić termin realizacji tego celu. Najlepiej mówić o tym w czasie dokonanym. To też ma bardzo duże znaczenie. Np. "Na koniec czerwca 2017 roku ważę 58 kg" (czyli np. będzie 10 kg mniej). Jest to realny termin i zdrowe podejście. Kolejnym krokiem jest działanie. Czyli co muszę zrobić, by w na koniec czerwca moja waga wynosiła 58 kg? Jakie zmiany muszę wprowadzić? W tym przypadku należy zmienić sposób odżywiania (co jeść, w jakich ilościach, jak często) oraz wprowadzić aktywność fizyczną (co będę robić, jak często). To klucz do sukcesu.

Moją podstawową zasadą jest koncentracja na celu i wewnętrzna motywacja, bez której nie mamy szans na powodzenie. W przypadku przykładu z odchudzaniem trzeba dokładnie wiedzieć, dlaczego chcemy zrzucić te zbędne kilogramy, co nam to da, jak będziemy się czuć, wyglądać…

I jeszcze jeden ważny element tej układanki – czy naprawdę chcesz schudnąć? Czy jest to dla Ciebie ważne? Bo jak powiedziała Marissa Mayer – "Nie możesz mieć wszystkiego, co chcesz, ale możesz mieć wszystko, co dla Ciebie ważne".

 

 

Renata Zielezińska: Jakie są Twoje cele na 2017 rok?

Magdalena Szewczuk: Moje cele na 2017 rok związane z Czerwoną Szpilką, bo to ona teraz absorbuje moją uwagę.
Na koniec grudnia 2017 roku Czerwona Szpilka na Dolnym Śląsku jest nr 1 w organizacji spotkań dla kobiet, mam i przedsiębiorców. By tak się stało, mamy konkretny plan działania, który już realizujemy z całym zespołem. W marcu ma wystartować Klub Zakupowy, który jest wsparciem dla Przedsiębiorców i świetną okazją dla Klientów. I w tym obszarze na koniec grudnia mamy 30 partnerów w każdej z kategorii.

 

Renata Zielezińska: Czy możesz nam zdradzić, w jaki sposób dbasz o swoją urodę i idealną figurę?

Magdalena Szewczuk: Hmm… mojej figurze brakuje jeszcze do ideału, ale jeśli chodzi o urodę, to od lat wspomagam się naturalnymi produktami czy suplementami od Blue Nature. Koktajl jako jeden z posiłków, regularne kąpiele w soli z morza martwego i kolagen to sekret mojego wyglądu.

 

Renata Zielezińska: Czy dużą uwagę zwracasz na to, co spożywasz i czym traktujesz swoją skórę?

Magdalena Szewczuk: Pomijając fakt, że uwielbiam jeść i większość moich podróży ma charakter kulinarny, to posiłki są dla mnie bardzo ważnym elementem stylu życia. Zwracam uwagę na to, co jem już od dawna. Staram się jeść 5 posiłków każdego dnia. Nie zawsze jest to możliwe, ale to, co już trafia na mój talerz, nie jest przypadkowe. Moją największą słabością są słodkości. I nad tym chciałabym popracować, natomiast składam sobie noworoczne postanowienie, że ograniczę słodycze i… wiadomo, jak to się kończy. 😉

Jeśli chodzi o skórę – do pielęgnacji na co dzień stosuję kosmetyki od Blue Nature. Balsamy, peelingi, a w lecie koniecznie filtry 30 i 50 na twarz. Korzystam również, co jakiś czas, z zabiegów pielęgnacyjnych u kosmetyczki.

 

 

Renata Zielezińska: Do kogo adresowane jest wydarzenie Ladies Day?

Magdalena Szewczuk: Ladies Day, czyli największe motywacyjne wydarzenie dla kobiet na Dolnym Śląsku, jest dedykowane wszystkim kobietom, które mają apetyt na życie. Pragniemy zgromadzić w jednym miejscu panie, które chcą od życia więcej, chcą spełniać swoje marzenia, chcą wzmocnić swoją wiarę w siebie i odkrywać swój potencjał.

Ladies Day skierowane jest do kobiet, które chcą wysłuchać inspirujących historii kobiet, które mimo wielu trudności, osiągnęły sukces. Będzie to dzień pełen emocji, atrakcji i niespodzianek, więc czekamy na wszystkie panie, które na co dzień mają wiele obowiązków i nie zawsze mają czas i możliwość, by pomyśleć tylko o sobie. W tym dniu każda z pań będzie najważniejsza, zadbamy o to z całych sił.

 

Renata Zielezińska: Jakie niespodzianki czekają na osoby, które zdecydują się wziąć udział w tym wydarzeniu?

Magdalena Szewczuk: Chcemy, żeby Ladies Day było połączeniem wiedzy i rozrywki. Zaplanowane są wykłady praktyków biznesu, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu sprzedaży, motywacji i osiągania celów. Zaplanowane są rozmowy z kobietami, które swoją postawą inspirują do wiary w siebie i walki o swoje marzenia. Część merytoryczna zostanie urozmaicona występami artystek z Wrocławia – konferencja rozpocznie się od jazzowego występu wokalistki Katarzyny Mirowskiej, zaśpiewają również finalistki X Factor – zespół Girls on Fire z Wrocławia. Nie zabraknie również pokazów tanecznych. Wisienką na torcie będzie koncert Anny Wyszkoni, z którą po koncercie będzie można spotkać się w VIP roomie – osoby z biletami VIP będą mogły dostać autograf, zrobić zdjęcie, chwilę porozmawiać.

 

 

Renata Zielezińska: Czy są jeszcze bilety i w jaki sposób można je zdobyć?

Magdalena Szewczuk: Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne, choć nie ukrywam – Ladies Day cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko we Wrocławiu. Warto więc zarezerwować swoje miejsce jak najszybciej, aby mieć gwarancję uczestnictwa. Dodatkowo bilety w styczniu są dostępne w niższej cenie, więc warto z tego skorzystać. Wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.ladiesday.czerwonaszpilka.pl – tutaj również można kupić swój bilet.

 

Renata Zielezińska: Magdo, dla mnie jesteś zdecydowanie kobietą sukcesu, czy masz jakieś rady dla naszych czytelniczek: jak odnieść sukces w 2017 roku?

Magdalena Szewczuk: Dziękuję. Jak osiągnąć sukces w 2017 roku? Warto na początku określić sobie, co ma być dla nas tym sukcesem. Realizacja celu – jakiego? Co planujesz osiągnąć, co planujesz zrobić w tym roku? Określ to jasno i konkretnie. Unikaj zapisywania swojego celu, rozpoczynając od "chcę" oraz pisania go w czasie przyszłym. Prawidłowo wytyczony cel jest napisany w formie dokonanej oraz pozytywnej! Kolejnym elementem jest ustalenie planu działania. A co dalej? Zacznij działać! Każdego dnia jeden mały krok w drodze do celu. Tylko tyle i aż tyle…

Pamiętaj również, że jeśli chcesz odnieść sukces na jakiejkolwiek płaszczyźnie swojego życia, to musisz wziąć odpowiedzialność (i to 100%) za swoje życie. Wtedy nie będziesz szukać wymówek. Będziesz mieć świadomość, że to, co masz lub to, czego jeszcze nie masz, to Twoja zasługa. Z entuzjazmem podchodź do życia, ludzi i zadań, które masz wykonać. To sprawi, że pozytywna energia, którą będziesz emanować, przyciągnie do Ciebie pozytywne sytuacje.

 

 

Prawo przyciągania działa i musisz mieć tego świadomość. Jeśli narzekasz, stajesz się magnesem na szajs, jak to mówi Harv Eker. Postaw na profesjonalizm. Dziś konkurencja na rynku jest duża, dlatego, jeśli będziesz mieć odpowiednie kompetencje, osiągniesz poziom mistrzowski w swojej dziedzinie – osiągniesz założone cele. I jeszcze jedno – wykorzystuj okazje.

Jeśli zdecydowałaś się przeczytać ten wywiad – to nie był przypadek. Być może jeszcze się zastanawiasz czy warto wziąć udział w Ladies Day. Być może zastanawiasz się, czy to wydarzenie jest dla Ciebie… Powiem Ci tylko, że wiem, że to będzie wyjątkowy dzień. Czy będzie taki dla Ciebie? Tego nie wiem. Ty czujesz najlepiej. To Ty musisz podjąć decyzję, bo doskonale wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze.

Powodzenia w realizacji Twoich noworocznych planów i do zobaczenia wkrótce!

Renata Zielezińska: Bardzo dziękuję za rozmowę i wszystkie cenne porady.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, copywritera, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

A Ty stosujesz olejki na trądzik? Oleje do cery trądzikowej

Oleje do cery trądzikowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób za pomocą domowych sposobów pielęgnować skórę trądzikową? Do naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej możesz użyć olejów. Które z nich warto wybrać?   Osoby z cerą tłustą…

Więcej
Kosmetyczny marzec 2018 Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Praca w redakcji kosmetycznej to częste wyjazdy na różnorodne imprezy kosmetyczne. Co działo się w marcu 2018 w branży urodowej i gdzie warto było się pojawić? Zapraszam na przegląd najciekawszych…

Więcej

5 komentarzy na temat “Kobieta z apetytem na życie podpowiada, dlaczego powinnaś wziąć udział w Ladies Day – rozmowa z Magdaleną Szewczuk

  1. Fajna inicjatywa, może kiedyś uda mi się wziąć udział? Niestety prawdą jest, iż od kobiet na rynku pracy wymaga się dużo większych kompetencji niż wobec mężczyzn, tak aby mogły udowodnić że bardziej opłaca się zatrudnić ją, niż jakiegoś faceta na jej miejsce.. Jestem niestety w tym temacie doświadczona, kilka razy na rozmowie kwalifikacyjnej lub w pierwszych tygodniach pracy spotkałam się z umniejszaniem moich umiejętności lub podważaniem moich kompetencji ze względu na płeć. Bardzo to smutne i nieprofesjonalne.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.