Jakie zabiegi kosmetyczne wykonać jesienią?

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonać jesienią?

Jesień jest doskonałym czasem na zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne. Aktualnie warto pomyśleć o zabiegach kosmetycznych, których lepiej unikać latem. Jesienią zadbać należy przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie skóry do zimy, ale także o zregenerowanie jej po okresie letnim. Sprawdź, jakie zabiegi koniecznie musisz wykonać jesienią.

 

Głębokie złuszczanie kwasami — idealne w okresie jesiennym

Głębokie złuszczanie skóry to zabieg, który każda kobieta powinna wykonać co najmniej raz w roku (lub częściej, w zależności od stanu i rodzaju skóry). Zazwyczaj, podczas zwykłych czynności kosmetycznych i pielęgnujących, pozbywamy się jedynie najbardziej zewnętrznej części naskórka. W celu intensywnego złuszczania skóry wykorzystuje się kwasy o wysokim stężeniu, które wnikają w jej głębsze partie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że nieodpowiednio wykonany zabieg z użyciem zbyt drażniącego kwasu może być niebezpieczny dla zdrowia, dlatego na zabiegi kwasami należy wybrać się do kosmetyczki.

 

Jak wygląda zabieg złuszczania kwasami?

Podczas złuszczania kwas rozprowadzany jest na całej skórze twarzy i dekoltu, z pominięciem ust i okolic oczu. W zależności od problemów skóry, wieku, ilości zmarszczek, a także wybranego kwasu, zostawia się go na skórze na maksymalnie 15 minut.

 

Efekty głębokiego złuszczania skóry przy pomocy kwasów:

  • skóra jest pobudzona do działania;
  • skóra jest przygotowana do głębokiego nawilżania;
  • zmniejszają się w widoczność zmarszczek;
  • zmniejszają się przebarwienia i trądzik.

 

Peeling chemiczny — idealny zabieg kosmetyczny na jesień

Dlaczego mechaniczny peeling chemiczny wykonywać najlepiej jesienią? Aby zapewnić skórze największą ochronę najlepszy czas, by go wykonać to okres, kiedy słońce nie jest tak ostre, a filtr przeciwsłoneczny jest w stanie zapewnić większą ochronę. Dogłębne złuszczanie skóry sprawia, że staje się ona wrażliwa, dlatego w czasie regeneracji skóra poddana temu zabiegowi nie powinna być wystawiona na słońce, bo może to skończyć się plamami pigmentacyjnymi.

 

Mezoterapia igłowa — idealny zabieg kosmetyczny na jesień

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu do skóry odżywczych substancji. W mezoterapii igłowej stosowana jest mikroiniekcja, a wkłucia nie są bolesne. Zabieg pozwala na skoncentrowane działanie właśnie tam, gdzie składniki odżywcze są najbardziej pomocne.

Podczas mezoterapii igłowej wykonywane są liczne mikronakłucia, dlatego też ten z zabiegu tego zrezygnować powinny osoby z tendencją do powstawania blizn. Z metody tej nie należy korzystać latem ze względu na możliwość powstania przebarwień. Jesień jest do mezoterapii igłowej wręcz idealna!

 

Makijaż permanentny — idealny zabieg kosmetyczny na jesień

Planujesz wykonać trwały makijaż? Przypominający trwały tatuaż wykonywany na twarzy zabieg ma wiele zalet:

  • pozwala zaoszczędzić czas podczas wykonywania makijażu;
  • może umiejętnie podkreślić zalety i ukryć wady;
  • jest niezbyt bolesny, a efekt utrzymuje się przez 2 – 3 lata od wykonania zabiegu.

 

Latem proces gojenia makijażu permanentnego może być uciążliwy i ze względu na wysoką temperaturę, może się przedłużać. Z kolei zimą, podczas ostrych mrozów, nie zaleca się wychodzić na zewnątrz zaraz po makijażu permanentnym, ponieważ mogą powstać podrażnienia. Zatem jesień jest optymalnym momentem na jego wykonanie.

 

 

Jesienią warto więc postawić na wszelkie zabiegi kosmetyczne, które latem czy zimą mogłyby skończyć się podrażnieniami, czy przebarwieniami. Jesienne słońce jest mniej ostre, a mrozy nie dają się jeszcze we znaki.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty masz swój ulubiony masaż? Przegląd najpopularniejszych masaży

Przegląd najpopularniejszych masaży

W ofercie gabinetów masażu, ale i wielu gabinetów kosmetycznych można znaleźć propozycje różnorodnych masaży twarzy, ciała bądź stóp. Wyszukałam te najbardziej popularne masaże i dziś postanowiłam zaprosić Was do dyskusji…

Więcej
Znasz kosmetyki marki Sztuka Mydła? Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Znasz polską manufakturę ręcznie robionych mydeł, olejów i kosmetyków naturalnych Sztuka Mydła? Ja już miałam przyjemność je poznać. Kosmetyki tej młodej polskiej marki znalazłam w szerokiej ofercie kosmetyków zdobiących półki…

Więcej

4 komentarze na temat “Jakie zabiegi kosmetyczne wykonać jesienią?

  1. Myślę,że peeling chemiczny przydałby się mojemu ciału, ale póki co boję się wybrać na taki zabieg, więc ja jesień częściej robię zdecydowanie łagodniejszy w skutkach peeling domowy 🙂

  2. Myślałam o złuszczaniu kwasami, jednak nie jestem przekonana do nich ze względu na wrażliwość i podatność mojej skóry na uszkodzenia i wysuszenie.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.