Pędzle do makijażu są jednym z najważniejszych akcesoriów kosmetycznych, dzięki którym upiększamy swój wygląd zarówno codzienny, jak i okazjonalny. Dowiedz się jaki typ pędzla będzie dla Ciebie najlepszy.
Dla kogo są przeznaczone pędzle do makijażu?
Pędzle do makijażu ułatwiają aplikację kosmetyków na twarz. Ich prostota sprawia, że nawet początkująca osoba może ich używać. Stosowane są zarówno do użytku domowego, jak i w profesjonalnych salonach. Za ich pomocą można stworzyć makijaż dużo szybciej oraz dokładniej. Właściwe nałożenie będzie miało znaczenie, ponieważ stanowi ważny element wizerunku. W pędzle możemy zaopatrywać się pojedynczo lub zainwestować w całe zestawy, które będziemy dowolnie dobierać do swoich potrzeb.
Uniwersalizm, jakim charakteryzują się pędzle do makijażu, sprawia, że stają się jednym z ulubionych akcesoriów kosmetycznych wielu użytkowniczek. Ich producenci, idąc naprzeciw potrzebom, dostosowują modele pod konkretne czynności.
Przeznaczenie pędzla
W branży kosmetycznej możemy odnaleźć różne rodzaje pędzli. Ich wygląd będzie różnił się w zależności od tego, do czego są przeznaczone. Są to m.in.:
- pędzel do podkładu
Proste ścięcie włosa na grubym pędzlu pozwala na dokładne rozprowadzenie kosmetyku:
- pędzel do cieni
Pędzel ma lekko zaokrągloną główkę i jest mocniej zbity. Dzięki temu podczas nakładania go idealnie dostosowuje się do kształtu oka oraz zapewnia właściwe pokrycie. Można nimi mieszać kolory, cieniować odcieniami bądź nakładać bezpośrednio na powiekę:
- pędzel do pudru
Pędzle do pudru, podobnie jak do bronzera, są szerokie oraz gęste. Rozłożyste kształty pozwalają pokryć dużą część twarzy jednocześnie:
- pędzel do eyelinera
Jego kształt jest najcieńszy oraz ostro zakończony, dzięki czemu możemy wykonać profesjonalne i delikatne linie wokół oczu. Tymi pędzlami dorysujemy też różne dodatkowe kształty, zdobiąc powiekę.
Materiał, z którego wykonany jest pędzel
Pędzel składa się z trzonka oraz włosia. Każda z tych części może być syntetyczna lub naturalna. Trzonki wykonywane są zazwyczaj z drewna lub różnego rodzaju mieszanek plastiku. Wyboru będzie opierał się przede wszystkim o zmysł estetycznym użytkowniczki. Inaczej wygląda kwestia włosia. Włosie syntetyczne jest mniej porowate, dlatego zaleca się go do aplikacji kremowych kosmetyków oraz płynnych. Jest dużo łatwiejsze do czyszczenia. Naturalne materiały są porowate, przez co składniki sypkie lepiej się na nich osadzają, a następnie przenoszą na skórę. Są też bardziej elastyczne. W asortymencie możemy jednak znaleźć również akcesoria, których włosie, mimo że syntetyczne swoją strukturą idealnie imituje naturalny materiał. Te wegańskie odpowiedniki cieszą się dużą popularnością.