Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? System włosów

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? System włosów

Piękne i mocne włosy to oznaka dobrego zdrowia, ale też jeden z gwarantów pewności siebie, która rośnie na ogół, gdy dana osoba czuje się atrakcyjna dla innych. Z wiekiem ulega to nieuchronnym zmianom, bo każdego w mniejszym lub większym stopniu dotyka problem wypadania włosów. Niezależnie od przyczyn nierzadko prowadzi to do obniżenia samooceny, a w skrajnych przypadkach — nawet do samotności, gdy kobieta lub mężczyzna ogranicza kontakty z innymi ludźmi, wstydząc się swojego wyglądu.

 

 

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest łysienie androgenowe, z którym borykają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ma ono podłoże genetyczne i zdecydowanie częściej borykają się z nim panowie, u których może to doprowadzić do całkowitej utraty włosów — u pań występuje tylko przerzedzenie fryzury. Pozostałe przyczyny wypadania włosów to:

 • życie w nadmiernym stresie;
 • zaburzenia tarczycy;
 • chemioterapia;
 • niewłaściwa dieta;
 • skutki uboczne działania leków;
 • niedobór żelaza prowadzący do anemii;
 • choroby skóry głowy, jak grzybica czy łupież.

Nie zawsze można zahamować wypadanie włosów, dlatego jest też kilka sposobów na radzenie sobie z jego skutkami, w tym użycie systemu włosów.

 

Co to jest system włosów?

System włosów to bezinwazyjny sposób uzupełniania ich braku, który polega na stworzeniu specjalnej powłoki, błony dostosowanej do wymiaru głowy danej osoby z przyczepionymi do niej nowymi włosami. Po wykonaniu jest ona następnie umieszczana na wybranej powierzchni, przykrywając całość głowy bądź tylko fragment, za pomocą taśm, klejów medycznych lub specjalnych klipsów. Trwałość systemu włosów ocenia się na okres od kilku miesięcy do kilku lat.

 

Systemy włosów — od czego zależą?

Nowoczesne technologie wykorzystywane w systemach włosów pozwalają doskonale imitować efekt prawdziwych włosów, a do tego mają charakter indywidualny. Dopasowanie do wymiarów głowy danej osoby to czasochłonny proces, bo wykonanie odpowiedniej powłoki może zająć kilka miesięcy. Wcześniejsza analiza sprawia, że systemy włosów są dobrane pod względem: koloru, grubości, gęstości, skrętu i innych parametrów, ale metod na wypadające włosy jest więcej.

 

Czym się charakteryzują peruki naturalne?

Używanie peruki to nie tylko sposób na walkę z wypadaniem włosów, ale też chęć tymczasowej zmiany swojego image’u. Peruki naturalne są zrobione z prawdziwych ludzkich włosów, a najwyższą jakość gwarantują włosy słowiańskie, zwane również dziewiczymi, bo przeważnie się ich nie farbuje. Pozostałe najczęściej wykorzystywane rodzaje to:

 • włosy europejskie;
 • włosy chińskie;
 • włosy indyjskie;
 • włosy brazylijskie.

Wszystkie peruki naturalne można stylizować w wysokich temperaturach, a do ich pielęgnacji wystarczą szampony, a nie specjalne kosmetyki.

 

Peruki syntetyczne a naturalne

Tańsze od naturalnych, z powodu niższej jakości, są peruki syntetyczne. Użycie sztucznych włókien powoduje, że ogranicza to ich stylizację w dużym cieple, a do tego szybciej się zużywają, bo ich regularne używanie kończy się po około roku. Z tego samego względu nie można ich farbować, a do tego potrzebują dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji, choć peruki syntetyczne są za to dostępne w wielu kolorach.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? System włosów blog magazyn kosmetyczny TrustedCosmetics.pl

Niechirurgiczny przeszczep włosów

Niechirurgiczny przeszczep włosów to kolejny sposób na ich zagęszczenie, który ma charakter bezinwazyjny. Włosy są osadzane na wyjątkowo cienkiej siatce, tzw. mikroskórze, która jest mocowana do głowy. Pielęgnacja implantu jest taka sama jak w przypadku własnych włosów, ale zabieg niechirurgicznego przeszczepu włosów nie daje długotrwałych efektów.

Ich zagęszczenie na stałe można natomiast uzyskać za pomocą chirurgicznego przeszczepu włosów, ale z uwagi na to, że ma on charakter inwazyjny, skutkiem ubocznym mogą być blizny.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — czym są? Tłuszcze są źródłem kwasów tłuszczowych, a te dzielą się na: kwasy tłuszczowe nasycone, kwasy tłuszczowe jednonienasycone, kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Omega-3 należą do ostatniej z wymienionych…

Więcej
Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Na zdrowie cery wpływa wiele czynników: racjonalne odżywianie, unikanie używek, zażywanie odpowiedniej ilości snu, a także świadoma pielęgnacja. Kosmetyki do skóry twarzy należy dobierać nie w oparciu o ich zapach…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.