Jak papierosy wpływają na naszą skórę i organizm

Jak papierosy wpływają na naszą skórę i organizm

To bardzo przykre, kiedy po papierosa sięga młoda dziewczyna. Ona zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że z czasem jej ciało będzie się zmieniać. Zaczyna się wtedy pilne poszukiwanie dobrych kremów, zabiegów, podkładów i to jest pewne, bo spotyka to każdą kobietę, która przekracza pewien wiek. Jeżeli dodatkowo kobieta truje swoje ciało poprzez leki, alkohol, narkotyki czy papierosy upływ czasu zdaję się być przyspieszony.

 

Po czym można poznać palacza?

W sumie to na pierwszy rzut oka widać czy ktoś pali, czy nie. Po pierwsze żółte palce. Każdy palacz ma przebarwienia pomiędzy palcem wskazującym a środkowym, może być to ręka prawa lub lewa, to już zależy od samego palacza, ale kolor żółty a z czasem nawet brązowy jest zawsze. No, chyba że ktoś pali w rękawiczkach, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

 

Jak papierosy wpływają na naszą skórę?

Nasze ciało oddycha całą powierzchnią. Nie tylko usta są miejscem, gdzie powietrze jest dostarczane do naszego organizmu. Również skóra pełni rolę pochłaniacza powietrza zarówno tego świeżego i czystego, jak i tak często zanieczyszczonego. Wszystko, co jest wystawione na działanie szkodliwych czynników, ulega zniszczeniu lub nawet zabrudzeniu i szybszemu starzeniu. Tak jest również w przypadku naszej skóry. Wszystko, co przenika do organizmu przez skórę, wpływa na to, jak wyglądamy zewnętrznie oraz wewnętrznie.

Wiadomo od zawsze, że papierosy zawierają substancje trujące, skoro więc dostają się do naszego organizmu, logiczne jest, że go trują. Bez względu na to, czy dostają się przez usta, czy przez pozostałą powierzchnię naszego ciała. "Przez palenie papierosów nasza skóra staje się przede wszystkim przesuszona i zatruta, a to powoduje, że pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, podrażnienia, bo przecież wysuszona skóra podatna jest na różnego rodzaje urazy i uczulenia." – tłumaczy blogerka z portalu Twojaintymnosc.

 

Plamy, jakie pojawiają się na twarzy, również spowodowane są tym, że skóra ma coraz mniej składników odżywczych i jest osłabiona. Z czasem nawet niewielki kontakt ze słońcem powoduje, że pojawiają się brzydkie i bardzo trudne do usunięcia plamy. Oprócz przedwczesnych zmarszczek pojawiają się dodatkowo tzw. zmarszczki palacza. Są to pionowe zmarszczki pojawiające się nad górną wargą. Spowodowane jest to ciągłym ściąganiem ust w momencie zaciągania się dymem papierosowym. Jest to charakterystyczne szczególnie dla palaczek z co najmniej kilkunastoletnim stażem.

 

 

Dlaczego nie warto zaczynać palić?

To, że skóra palacza szybciej się starzeje, nie powinno nikogo dziwić. W organizmie palacza brakuje czystego tlenu, który jest obecny w każdym elemencie ciała, również w skórze. Przez to niedotlenione ciało ulega przedwczesnym procesom starzenia. Kobieta paląca papierosy od dwudziestu lat jest na pierwszy rzut oka starsza od kobiety prowadzącej zdrowy tryb życia bez papierosów. Przez sięgnięciem po pierwszego papierosa każda dziewczyna powinna zapoznać się ze szczegółowymi informacjami, jak papierosy wpływają na naszą skórę i na nasze zdrowie. Zaczynając palić papierosy, tracimy nie tylko zdrowy i młody wygląd, ale także zdrowie.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Włoska recepta na zadbane ciało

Włoska recepta na zadbane ciało

Jednym z popularnych postanowień noworocznych jest wyszczuplenie i wysmuklenie ciała. W tym celu poza zapisaniem się na zajęcia fitness, wykupieniem karnetu na siłowni czy rozpoczęciem uprawiania aktywności fizycznej i dietą…

Więcej
Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Rządzi branżą kosmetologiczną w Wielkiej Brytanii – teraz podejmuje wyzwanie na rodzimym rynku

Od ponad 12 lat z sukcesem buduje imperium kosmetyczne SensualSpa w Wielkiej Brytanii. Po ponad dekadzie wraca, by podbić branżę beaty w ojczyźnie. Sandra Bujnowska pewnym krokiem wkracza na polskim…

Więcej

Jeden komentarz na temat “Jak papierosy wpływają na naszą skórę i organizm

  1. Nigdy nie paliłam, nie palę i na pewno palić nie będę. Mój mąż również.

    Co więcej – jako dziecko oduczyłam rodziców od palenia (wprowadziłam system nękania). W moim otoczeniu nie pali nikt. To obrzydliwy, śmierdzący nałóg, który pociąga za sobą dużo skutków ubocznych – od zdrowotnych poprzez te związane z urodą.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.