Idealny makeup – wykorzystaj triki makijażowe do korekty kształtu i rozstawu oczu

Idealny makeup – wykorzystaj triki makijażowe do korekty kształtu i rozstawu oczu

Oczy blisko osadzone, szeroko rozstawione lub z opadającymi powiekami. To problemy, które sprawiają, że często nie mamy pojęcia, w jaki sposób wykonać makijaż oka. Można zminimalizować niedoskonałości oczu i dzięki wykorzystaniu makijażowych tricków, które zdradziła dla nas Ola Bucholc, na portalu pięknieje.pl i olśniewać pięknym makeupem.

 

Mistrzostwa w sztuce makijażu możemy się nauczyć. Będzie to możliwe w momencie, kiedy zrozumiemy, że miejsce nakładania cieni na powieki jest zależne od rozstawu i kształtu oka. Od tego zależy również ostateczna stylizacja.

 

Makijaż oczu z opadającymi powiekami

To oczy, które sprawiają wiecznie zaspanych, pół przymknięte górne powieki. Warto tutaj nałożyć cień, by optycznie zmniejszyć górną powiekę i otworzyć oko za pomocą odpowiedniej stylizacji oka. Należy wyeksponować oko i odsunąć uwagę od opadającej powieki. Unikaj nakładania ciemnych cieni na powieki, ponieważ one jeszcze bardziej zamkną oko i zmniejszą je optycznie. Zapomnij o rozjaśnianiu miejsca pod łukiem brwiowym, ponieważ taki zabieg również uwypukli opadające powieki.

 

Idealny make up oczu z opadającymi powiekami

Nałóż cień rozjaśniający od brwi wzdłuż górnej linii rzęs. Następnie rozetrzyj półtonowy cień po całej powiece, rozpoczynając od górnej linii rzęs. Ten trik sprawi, że powieka optycznie otworzy się. Ważne jest, by kolory się przenikały bez zaznaczenia granicy między nimi. Teraz nałóż cień na powiece, wzdłuż linii rzęs i rozprowadź na górnej części powieki cień przeciemniający. Ciemniejszy cień rozprowadź nieco wyżej. Taki zabieg optycznie cofnie opadającą powiekę. Następnie podkreśl dolną linię rzęs, rozprowadzając delikatnie ciemny cień na dolnej powiece.

 

Jeśli jesteś posiadaczką oczu z opadającymi powiekami, to podkreślaj górną i dolną linię rzęs, wtedy Twoje oko będzie wyglądało dużo korzystniej.

 

Makijaż oczu szeroko rozstawionych

Oczy szeroko rozstawione występują w przypadku, kiedy odstęp między oczami jest większy niż szerokość jednego oka. Wtedy, gdy oczy mają szeroki rozstaw, za pomocą odpowiedniej stylizacji oczu optycznie zmniejszamy między nimi. Przyciemnij cieniem wewnętrzne kąciki oczu tuż przy nosie. Sprawia to, że miejsca optycznie się cofają, a oczy zbliżają do siebie. Aplikację ciemnego cienia zacznij od zewnętrznych kącików oka i rozprowadzaj kolor do jego wnętrza.

 

makijaz_romantycznie_zlotem_obsypana_3

 

 

Doskonały makijaż dla oczu szeroko rozstawionych:

1. Rozjaśniający cień nałóż na ruchomą część powieki  oraz pod łukiem brwiowym.

2. Cień półtonowy nakładaj od zewnętrznego kącika oka i rozprowadź kolor w kierunku wewnętrznego kącika oka.
Aby pogłębić kolor, aplikuj więcej cienia przy wewnętrznych kącikach oczu, by optycznie je do siebie zbliżyć.

3. Cień przyciemniający zacznij aplikować od zewnętrznych kącików oka i rozprowadź wzdłuż górnej linii rzęs aż do zagłębienia powieki. Nałóż go również poniżej linii dolnych rzęs.

 

Oczy głęboko osadzone charakteryzują się bardzo wystającym łukiem brwiowym. Stylizując takie oko, należy optycznie wydobyć oko i podkreślić je. Głęboko osadzone oko należy maksymalnie rozjaśnić. W tym przypadku lepiej unikać ciemniejszych kolorów cienia. Rozjaśnić należy również zagłębienie powiek. W przypadku takiej budowy oka mamy dobrze widoczny łuk brwiowy, dlatego nie trzeba go już rozjaśniać. Narysuj cienką linię wzdłuż linii rzęs.

 

Perfekcyjny makijaż oczu głęboko osadzonych:

1. Przy pomocy rozjaśniającego cienia powiększ ruchomą część powieki i jej zagłębienie.

2. Cień pośredni (półtonowy) nałóż nad zagłębienie powieki i rozciągnij w górę, aż do linii brwi. Dzięki temu odsuniesz łuk brwiowy w głąb twarzy.

3. Cień przyciemniający należy aplikować w górnej części zewnętrznych kącików oczu oraz przy linii rzęs. A następnie rozciągnąć go w górę łuku brwiowego.

4. Subtelnie podkreśl oczy, aplikując ciemny cień wzdłuż dolnej linii rzęs.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Makijażowy niezbędnik w kosmetyczce influencerki beauty

Makijażowy niezbędnik w kosmetyczce influencerki beauty

Jako influencerka beauty i redaktor kosmetyczna nieustannie poznaję najnowsze trendy makijażowe, recenzuję kosmetyki i gadżety do make-upu oraz podpowiadam jak perfekcyjnie wykonać makijaż na każdą okazję. Dziś zaglądam do mojej…

Więcej
Makijaż w stylu clean girl

Makijaż w stylu clean girl

Prostota, wygoda, naturalność – tak w wielkim skrócie można opisać estetykę clean girl. Przedstawicielki tego popularnego trendu cenią ponad wszystko własny komfort i naturalny wygląd. Noszą niekrępujące ruchów ubrania w…

Więcej

3 komentarze na temat “Idealny makeup – wykorzystaj triki makijażowe do korekty kształtu i rozstawu oczu


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.