Idealna formuła młodości w Secret D’excellence La Creme część I

Idealna formuła młodości w Secret D’excellence La Creme część I

W dniu 18 kwietnia br. podczas spotkania w Pałacu Sobańskich luksusowa marka kosmetyków aptecznych Galénic ukazała światu nowe oblicze — jeszcze piękniejsze, wyrafinowane, urzekające. Zmianie uległo logo oraz opakowania, które otrzymały wysmakowaną formę, odzwierciedlającą francuski szyk.

 

Galénic zaprezentował również nowość – prawdziwy kosmetyczny crème de la crème- Secret d’Excellence z odmładzającą algą śnieżną. Podczas spotkania nowy Krem, z racji swojego rodowodu, zaprezentowano w pięknej scenerii lodowej bryły.

 

 

NAJWIĘKSZE WYZWANIE | DOSKONAŁA FORMUŁA MŁODOŚCI

Podjęcie wyzwania, jakim jest opracowanie idealnej formuły, która pozwoli skórze zachować piękno i młodość, jest niewątpliwie fascynującym doświadczeniem, jakiego może podjąć się marka kosmetyczna. Jak dać kobiecie pewność, że jej skóra pozostanie perfekcyjna, niezmieniona i młoda niezależnie od wieku? Jak stworzyć formułę, która wygładzi zmarszczki, doda blasku, wyrówna niedoskonałości skóry i ujędrni rysy twarzy?

Pragnąc znaleźć odpowiedź na to pytanie, twórcy formuł wyruszyli na poszukiwanie tajemnicy piękna. Specjalnie dla wszystkich kobiet marka Galénic wznosi się na wyżyny i odkrywa sekret doskonałości.

 

 

GDZIE ŻYCIE JEST RZADKOŚCIĄ | WYJĄTKOWY SKŁADNIK AKTYWNY

Wyobraźmy sobie wysokie góry nocą, w środku zimy, podczas burzy śnieżnej. Wydawać by się mogło, że piękno nie przetrwa w takich warunkach. A jednak…

Głęboko pod śniegiem znalazła schronienie zadziwiająca alga. Ukryła się, żeby przetrwać najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Wykorzystuje zimno do zatrzymania swojego zegara biologicznego.

 

 

formula_mlodosc_w_ secret_dexcellence _la_creme_2

 

 

NIEZWYKŁA ALGA ŚNIEŻNA | MISTRZYNI SZTUKI PRZETRWANIA

Skwarowi lata opiera się równie skutecznie, jak mrozom zimy – potrafi wykorzystać palące słońce i lodowate zimno. Z trudnych warunków otoczenia czerpie swoją siłę. Wiosną czerpie światło słońca, wodę i minerały, aby rosnąć i przedłużać gatunek – wtedy jest zielona.

Zimą ukrywa się pod śniegiem, aby przetrwać atak mrozów — magazynuje składniki aktywne i zmienia kolor na czerwony. Wytwarza wielką ilość substancji chroniących przed promieniami UV, przeciwutleniających karotenoidów oraz cząsteczek zapewniających przetrwanie: glikoprotein, cukrów zapobiegających zamarzaniu i polifenoli.

 

 

SZTUKA PRZETRWANIA | GEN O ŻYWOTNYM ZNACZENIU

Wszyscy mamy pewien szczególny gen: Klotho — gen długowieczności.

Podczas badań dotyczących nadciśnienia naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stwierdzili, że u myszy, których gen Klotho był uszkodzony, pojawiały się spektakularne oznaki przedwczesnego starzenia. W 2005 roku czasopismo "Science" potwierdziło, że wynikiem nadmiernej ekspresji białka kodowanego przez gen Klotho jest znaczne wydłużenie długości życia. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2536606/).

Któż z nas nie chciałby mieć więcej genu Klotho, czyli odzyskać młode i zdrowe komórki? Czy udana ochrona tego genu i zwiększenie jego obecności w skórze oznacza zachowanie młodości?

 

 

formula_mlodosc_w_ secret_dexcellence _la_creme_7

 

 

NOWA MŁODOŚĆ

Nietrudno było przewidzieć, że alga śnieżna ma duże możliwości… W związku z tym zastosowano wobec niej najbardziej wymagający model badań in vitro, czyli model Hayflicka*.

Pomimo szczególnie niekorzystnych dla niej warunków badania, alga śnieżna udowodniła, że jest wierna swojej naturze mistrzyni sztuki przetrwania i zadziwiła badaczy. Okazało się, że alga śnieżna zwiększa o 365%** ekspresję genu Klotho w komórkach skóry, dzięki czemu jego poziom jest niezwykle wysoki!

| * Nowy model badania in vitro stosowany przez PFDC, model Hayflicka replikacyjnego starzenia się komórek, który naśladuje starzenie się fibroblastów przez kolejne pasażowanie komórek aż do osiągnięcia stanu ich całkowitego wyczerpania | ** Badanie składnika aktywnego in vitro.

 

Przeczytaj również artykuły:

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Rodzaje biustonoszy — jaki wybrać, aby czuć się komfortowo i kobieco

Rodzaje biustonoszy — jaki wybrać, aby czuć się komfortowo i kobieco

Wybór odpowiedniego biustonosza ma ogromne znaczenie dla codziennego komfortu i samopoczucia. Źle dobrany biustonosz może powodować dyskomfort i ból, a także negatywnie wpływać na postawę ciała i wygląd stylizacji. Idealnie…

Więcej
Moda less waste

Moda less waste

W obecnych czasach, gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie, a zasoby naszej planety stają się coraz bardziej ograniczone, moda less waste nabiera szczególnej wagi. To podejście, stanowiące przeciwieństwo kultury masowej konsumpcji…

Więcej

12 komentarzy na temat “Idealna formuła młodości w Secret D’excellence La Creme część I

  1. Alga śnieżna? Pierwsze słyszę… ale skoro ona takie cuda potrafi, to nic dziwnego, że trafiła w końcu do kosmetyki.

  2. Używałam jak dotąd kilku kosmetyków Galenic i byłam zadowolona. Są sprzedawane w aptekach a dość często kupuje tam kosmetyki pielęgnacyjne. Wcześniej miały brzydsze opakowania. Teraz słoiczki wyglądają bardzo podobnie do słoiczków kremów luksusowej marki Givenchy.

    https://perfumowakraina.wordpress.com/

  3. Dużo dobrego słyszałam o tej marce kosmetyków. Teraz ich szata graficzna przykuwa oko, jest nieziemska i piękna.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.