Hygge. Poznaj duński sposób na szczęście

Hygge. Poznaj duński sposób na szczęście

Zainspirował mnie ostatnio ten temat. Zastanawiam się, czy w naszym kraju ideologia "hygge" ma jakiekolwiek racje bytu. Dlaczego? Bo jesteśmy zakompleksieni i nie umiemy cieszyć się z tego, co posiadamy. Czy jest sposób, by wprowadzić hygge do swojego życia?

 

Czasami spotykam w swoim życiu takie osoby. Nazywam je "ostrymi", bo czasem mogą nas skaleczyć. To pełne kompleksów, zranione i zlęknione osoby, które zżera zazdrość lub zawiść. Niestety, jeśli będą w sobie pielęgnować te negatywne emocje, mogą one doprowadzić do powstania chorób.

 

Czy potrafisz celebrować piękno natury?

Pamiętasz ten dziecięcy zachwyt nad wszystkim, co piękne? A w dorosłym życiu już nie potrafimy cieszyć się z pięknego rytmu deszczu stukającego o parapet lub dach domu. Narzekamy, że ciągle trzeba grabić liście, zamiast po prostu zachwycić się pięknem ich kolorowych barw.

 

Nie przegap w życiu szczęścia!

Bierzemy na siebie zbyt dużo obowiązków. Nie potrafimy odpoczywać. Jednak mamy niezwykłą umiejętność, by bagatelizować to, co dawałoby radość i uczucie spełnienia. Wcale nie trzeba wygrać milionów na loterii, aby osiągnąć w życiu pełnię szczęścia. Jak śpiewa jedna z polskich wokalistek — Sylwia Grzeszczak w swojej piosence śpiewa: "Cieszmy się z małych rzeczy, wzór na szczęście w nich napisany jest!"

 

Poznaj wzór na szczęście!

Od wielu lat w badaniach nad poczuciem szczęścia Duńczycy zajmują czołowe miejsce. Dlaczego? Ponieważ potrafią celebrować proste, codzienne chwile. Czerpią radość ze zwykłych czynności, a dzięki temu są odprężeni i mają dobre relacje z bliskimi.

 

Co to znaczy "hygge"

Dla mnie "hygge" oznacza życie w zgodzie z samą sobą. Wtedy, gdy żyję we własnym rytmie i według własnych zasad. A moje wnętrze wypełnia spokój i radość z bycia tu i teraz. Hygge to nie są wielkie słowa, deklaracje czy wydarzenia. Hygge to wspólne celebrowanie wschodu słońca z najbliższymi lub długa ciepła kąpiel, która jest zwieńczeniem kończącego się pięknego dnia.

 

Jak wyprowadzić "hygge" do swojego życia?

– Kiedy spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi bądź z nimi na 100%. Wyłącz wówczas telefon i telewizor.
– Otaczaj się pięknymi przedmiotami. Ciepły koc i miękkie poduszki na kanapie. Rozpal świece i ustaw kwiaty w wazonie. Z pewnością taki wystrój wnętrza przyniesie relaks i odprężenie.
– Dbaj o relacje z innymi ludźmi.
– Zachwycaj się pięknem chwili.
– Żyj w zgodzie ze sobą i z naturą.

 

Książki o Hygge

Jako że lubię zgłębiać swoją wiedzę i uwielbiam czytać książki, już zamówiłam dla siebie kilka z nich, aby poznać bliżej tę filozofię, wybrałam dla siebie pozycje:
1. Księga hygge. Jak zwolnić, kochać i żyć szczęśliwie
2. Hygge. Klucz do szczęścia
3. Hygge po polsku

 

 

Hyge to najczęściej moment, w którym jesteśmy odprężeni. To czas wolny od obowiązków, w którym żyjemy w zgodzie z własną osobą. Nie musimy się do niego przygotowywać. Z drugiej jednak strony istnieje pogląd, że całe to "hygge" to świetny chwyt marketingowy, który po prostu dobrze się sprzedaje.

A Ty co sądzisz na ten temat?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Na które targi się wybierasz? Lista targów urodowych, kosmetycznych i fryzjerskich

Lista targów urodowych, kosmetycznych i fryzjerskich

Targi kosmetyczne to takie wydarzenia, które zawsze zapisuję sobie w kalendarzu. W czasie ich trwania często poznajemy nowe trendy na rynku kosmetycznym. Na jakie targi kosmetyczne warto wybrać się w…

Więcej
Zdrowy zamiennik plastikowej butelki? Naczynia miedziane do oczyszczania wody

Naczynia miedziane do oczyszczania wody

Twarda i niesmaczna woda, szczególnie w miejskich kranach — sprawia, że poszukujemy sposobów, by ją oczyścić. Często po prostu nie da się jej wypić. W związku z tym kupujemy wodę…

Więcej

5 komentarzy na temat “Hygge. Poznaj duński sposób na szczęście

  1. Ja zdecydowanie podzielam Twoje zdanie. Ludzie powinni zwolnić, zatrzymać się na chwilę i zacząć dostrzegać to, czego dotychczas nie zauważali.. deszcz, choć często nas dobija jest niezwykle potrzebny, liście choć spadają, mienią się tysiącem pięknych barw, w których można się zakochać. Słońce choć gorące, daje nam ogromną radość.

  2. Bardzo często w pędzie życia zapominamy o sobie, swoich pragnieniach, myślach, marzeniach. Niestety, ale później mijają lata, a my mamy do siebie pretensje, że nie przeżyliśmy życia zgodnie z tym jak byśmy chcieli, ale z tym jak inni chcieli.
    Powinniśmy przede wszystkim zatrzymać się i zastanowić, czy właśnie tak chcemy żyć, czy nie otaczają nas toksyczni ludzie, czy oni nie niszczą nam życia swoimi zachciankami i organizowaniem nam czasu.
    Dajmy sobie czas, swój własny czas.

  3. Piękny wystrój,świece,kwiaty,ciepłykoc to zdecydowanie ostatnie moje wieczory 🙂 za to kocham jesień 🙂 chociaż dziś coś mnie rozkłada wykorzystam ten czas by cieszyć się chwilą 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.