Gdzie i w jaki sposób kupować perfumy, aby zawsze trafić z zapachem?

Gdzie i w jaki sposób kupować perfumy, aby zawsze trafić z zapachem?

Perfumy są dla wielu z nas bardzo istotne i stanowią integralną część naszego stylu. Co jednak zrobić, gdy zechcemy się trochę zmienić i odkryć nowe zapachy? Jak wybierać perfumy, aby zawsze dobrze trafić i być zadowolonym ze swojej decyzji?

 

 

1. Najważniejsze zasady w kupowaniu perfum

2. Lepiej wybrać sklep internetowy czy stacjonarny?

3. Czego nie robić, jeżeli chcemy wybrać dla siebie nowy zapach

Najważniejsze zasady w kupowaniu perfum

Perfumy to rzecz bardzo indywidualna i subtelna. Każdy z nas ma swoje upodobania, tak samo, jak i każdemu z nas pasują nieco inne zapachy – podobnie jak w przypadku ubrań, gdzie każdy posiada swój gust i styl. Jednak wybranie nowego, a w szczególności bardzo delikatnego zapachu jest dużo trudniejsze niż zakup nowej bluzki czy sukienki. Musimy bowiem zwrócić uwagę na wiele niuansów, które sprawiają, że dana marka podoba nam się lub wręcz przeciwnie.

Jeżeli planujemy wybrać się po zupełnie nowe perfumy, warto jest kierować się kilkoma zasadami, które ułatwią nam podjęcie decyzji. Przede wszystkim wybierając się do perfumerii, nie powinniśmy używać na sobie żadnego posiadanego już zapachu. Dzięki temu będziemy jak swoista "czysta karta", na której rzetelnie da się ocenić wypróbowywane produkty. Dobrym pomysłem jest również ograniczenie ilości testowanych perfum do dwóch, maksymalnie trzech na raz. Dlaczego? To proste – zapachy inaczej prezentują się na testerze, a inaczej na ciele. Jeżeli chcemy móc wydać rzetelne opinie, perfumy powinniśmy nakładać raczej na nadgarstek. Takie działanie umożliwia również odkrycie wszystkich trzech, stopniowo uwalniających się nut zapachowych, co pozwala na rzetelną ocenę, czy dany wariant naprawdę nam się podoba. Jeżeli jednak użyjemy zbyt wielu próbek, zapachy rozmyją się, zmieszają ze sobą i nie będziemy pewni, co nam pasuje a co niekoniecznie.

 

Lepiej wybrać sklep internetowy czy stacjonarny?

Jeżeli kupujemy konkretny zapach już któryś raz z kolei lub mamy zaufanie do danej marki, zakupy w perfumerii internetowej mogą być lepszym pomysłem. Raz, że nie musimy wybierać się na zakupy, a dwa, że czasem możemy trafić na ciekawą promocję czy po prostu niższą cenę. Inaczej sprawa ma się w przypadku zapachów, których nie znamy – te powinniśmy jednak najpierw przetestować i dać sobie czas na zastanowienie się, czy nam odpowiadają. Wiele perfumerii posiada jednak zarówno punkty stacjonarne, jak i opcję zamówienia przez internet, więc często nie musimy rezygnować z naszej ulubionej sieci, aby dokonać zakupów. Notino opinie to właśnie jedno z takich miejsc, które daje nam dużą swobodę wyboru i pozwala na łatwe i przyjemne zakupienie zarówno już dobrze znanych zapachów, jak i odkrycie nowych, być może jeszcze bardziej atrakcyjnych.

 

Czego nie robić, jeżeli chcemy wybrać dla siebie nowy zapach

W sytuacji, gdy poszukujemy nowego zapachu, istnieje szereg rzeczy, których absolutnie nie powinniśmy robić, zanim wybierzemy się do perfumerii. Przede wszystkim nie warto jest nastawiać się, że znajdziemy wyjątkową kompozycję już za pierwszym podejściem – potraktujmy testowanie raczej jako podróż w nieznane i pozwólmy ponieść się naszej ciekawości.

 

jak wybrać idealne perfumy damskie blog perfumowy

 

Jeżeli jesteśmy przeziębieni lub cierpimy objawy alergii, również lepiej jest odłożyć zakupy na inny termin. W takim stanie nie będziemy w stanie jasno określić czy dany zapach się nam podoba, a czasem wręcz nie poczujemy go w ogóle. Należy również uważać przy zakupie perfum na prezent – jeżeli nie znamy za dobrze obdarowywanego, lepiej jest wybrać inny produkt w ramach podarunku.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Drogeria internetowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Drogeria internetowa – dlaczego warto z niej korzystać?

Drogeria to miejsce doskonale znane szczególnie paniom. To tu można znaleźć wszystko, co potrzebne do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, skóry głowy, a także do wykonania makijażu. Wśród szerokiego asortymentu produktów…

Więcej
Kosmetyki Soppo – odkryj tajemnicę piękna

Kosmetyki Soppo – odkryj tajemnicę piękna

Idealna cera to marzenie każdej kobiety, i choć ideał jest niemożliwy do osiągnięcia, nie oznacza to, że nie możemy próbować się do niego zbliżyć. Piękno drzemie w każdej z nas,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.