Farbowanie włosów — samodzielnie czy w salonie fryzjerskim?

Artykuł sponsorowany

Farbowanie włosów — samodzielnie czy w salonie fryzjerskim?

Rosnące ceny usług fryzjerskich sprawiają, że wiele kobiet decyduje się farbować włosy w domowych warunkach. Choć nie jest to trudne zadanie, wymaga odpowiedniego podejścia i przygotowania. Kiedy warto udać się do fryzjera, a kiedy lepiej farbować włosy w domu?

 

Ile kosztuje farbowanie włosów w salonie?

Rosnące ceny nie ominęły salonów fryzjerskich — usługi są znacznie droższe, zwłaszcza jeśli fryzjerzy nie rezygnują ze stosowania profesjonalnych, bezpiecznych dla włosów kosmetyków. Obecnie za koloryzację trzeba zapłacić od 150 do nawet 400 zł. Usługa obejmuje również mycie, strzyżenie oraz podstawową stylizację, jednak w dalszym ciągu jej cenę można uznać za wysoką. W przypadku renomowanych salonów fryzjerskich farbowanie będzie nas kosztować jeszcze więcej. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet próbuje koloryzacji w domowych warunkach. Wysokiej jakości farba do włosów kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a samo jej aplikowanie nie powinno sprawić zbyt dużych trudności.

 

Kiedy warto farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w domu stanowi rozwiązanie dla osób, które chciałyby zaoszczędzić bądź z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na wizytę u fryzjera. Wbrew pozorom, aby uzyskać wymarzone efekty koloryzacji, nie trzeba posiadać dużej wiedzy ani doświadczenia. Wystarczy kierować się wskazówkami producenta farby — dotyczy to zarówno przygotowywania mieszanki, jak i aplikowania kosmetyku. Na początek warto wybrać kolor zbliżony do naturalnego bądź tego, który ostatnio został nałożony na włosy. Z czasem można jednak przejść do bardziej skomplikowanych zadań, takich jak na przykład rozjaśnianie włosów w domu. Okazuje się, że nawet ono nie jest trudne dla wprawionych w farbowaniu kobiet. Pamiętajmy, aby do domowej koloryzacji wybierać wysokiej klasy farby, które bazują na dużej ilości składników pielęgnacyjnych czy odżywczych. Nie powinny natomiast zawierać silikonów, konserwantów czy sztucznych dodatków zapachowych. Dobrej jakości kosmetyk pozwoli zminimalizować efekty uboczne farbowania włosów, zapobiegając ich zniszczeniu. Jednocześnie bardzo istotna jest właściwa pielęgnacja włosów już po zabiegu koloryzacji.

 

W jakich przypadkach należy wykonać koloryzację w salonie fryzjerskim?

Domowa koloryzacja zyskuje na popularności, jednak w pewnych przypadkach wciąż warto udać się do salonu fryzjerskiego. Jeśli farbujemy włosy po raz pierwszy, a w najbliższym czasie czeka nas jakieś ważne wydarzenie, lepiej oddać się w ręce zaufanego fryzjera. Podobnie w sytuacji, gdy po raz kolejny nie udało nam się uzyskać oczekiwanego efektu — farba nie pokryła całości pasm bądź kolor wyszedł nie taki, jak powinien. Najprawdopodobniej na pewnym etapie został popełniony błąd, który należy skorygować następnym razem.

Farbowanie włosów - w domu czy u fryzjera?

Niemniej jednak pamiętajmy, że koloryzacja przyczynia się do pogorszenia kondycji włosów, dlatego nie można nadmiernie z nią eksperymentować. Lepszym rozwiązaniem jest farbowanie włosów u fryzjera, natomiast kolejną próbę koloryzacji możemy podjąć za jakiś czas. Samodzielne aplikowanie farby nie jest też rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają na to wystarczająco dużo czasu. Ważna jest bowiem precyzja i dokładność, natomiast próba wykonania zadania jak najszybciej to możliwe zazwyczaj przynosi efekty odwrotne do oczekiwanych.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej
Olej z gorczycy na włosy – u kogo się sprawdzi?

Olej z gorczycy na włosy – u kogo się sprawdzi?

Olej z gorczycy wyróżnia się szeregiem prozdrowotnych właściwości, obok których nie można przejść obojętnie. Jego potencjał warto wykorzystać podczas pielęgnacji włosów – działa wielokierunkowo, niwelując wiele nieprzyjemnych problemów, w tym…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.