Face joga — naturalny lifting twarzy

Face joga — naturalny lifting twarzy

Wszyscy niemalże słyszeliśmy o pozytywnym wpływie jogi na kondycję ciała oraz stan umysłu. Mało kto jednak orientuje się, że w ramach jogi ćwiczyć można także mięśnie twarzy.

 

Azjatycka kolebka jogi twarzy

W krajach azjatyckich "face joga" jest bardzo znaną metodą podtrzymywania jędrności twarzy. Traktuje się ją jako cenną alternatywę dla kosztownych i często niebezpiecznych dla zdrowia zabiegów kosmetycznych czy chirurgicznych. Patrząc na twarze kobiet z tego właśnie rejonu świata, łatwo możemy przekonać się, że praktyki te przynoszą efekty. Znany jest bowiem fakt, iż kobiety Azji nawet w zaawansowanym wieku wyglądają świeżo i młodo.

 

Jak ćwiczyć jogę twarzy? W internecie, prasie czy literaturze jest wiele przykładów prostych i bardzo użytecznych ćwiczeń w tym zakresie. Pamiętajmy tylko, by ćwicząc jedną część naszej buzi nie marszczyć innej, bo wtedy efekty naszej pracy mogą być wprost przeciwne do zamierzonych.

 

Policzki a joga twarzy

Większą część powierzchni naszego oblicza pokrywają policzki. Co możemy zrobić, by ich kształt odmładzał twarz? Oto jedna z najbardziej użytecznych praktyk w tym zakresie: otwieramy lekko usta i wciągamy wargi do wewnątrz. Staramy się przy tym maksymalnie rozciągnąć je na boki, w kierunku tylnych zębów. Jednocześnie podbródek wysuwamy nieco do przodu i napięte w ten sposób mięśnie twarzy zatrzymujemy w tym kształcie na 30 sekund. Regularne ćwiczenie pomoże nam poprawić kształt i owal twarzy.

 

Zmarszczki clowna a joga twarzy

Zwisające policzki to oczywiście tylko jeden z problemów, z którym zmagają się walczące z upływem czasu panie. Jednym z ich głównych problemów są także zmarszczki biegnące od kącików nosa do kącików ust. Dzięki face jodze można im zapobiec lub skutecznie je zredukować. To ćwiczenie zaczynamy od zrobienia słynnego "dziubka". Następnie lewą część twarzy napełniamy powietrzem i zatrzymujemy na 5 sekund. W kolejnym etapie "przesuwamy" powietrze do prawej części twarzy, potem do górnej i do dolnej. Za każdym razem wstrzymujemy powietrze na 5 sekund. Wystarczy trochę konsekwencji i przykre upływającego czasu znikną z naszej twarzy.

 

 

Warto zapoznać się także z wieloma innymi sposobami, dzięki którym face joga nie tylko zatrzymuje młodość, ale również liftinguje i odmładza.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty masz swój ulubiony masaż? Przegląd najpopularniejszych masaży

Przegląd najpopularniejszych masaży

W ofercie gabinetów masażu, ale i wielu gabinetów kosmetycznych można znaleźć propozycje różnorodnych masaży twarzy, ciała bądź stóp. Wyszukałam te najbardziej popularne masaże i dziś postanowiłam zaprosić Was do dyskusji…

Więcej
Znasz kosmetyki marki Sztuka Mydła? Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Pielęgnacja olejami Sztuka Mydła z Drogerii Urodomania

Znasz polską manufakturę ręcznie robionych mydeł, olejów i kosmetyków naturalnych Sztuka Mydła? Ja już miałam przyjemność je poznać. Kosmetyki tej młodej polskiej marki znalazłam w szerokiej ofercie kosmetyków zdobiących półki…

Więcej

2 komentarze na temat “Face joga — naturalny lifting twarzy


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.