Ekocuda Beauty Awards 2023

Ekocuda Beauty Awards 2023

Kolejna edycja Ekocuda Beauty Awards nadchodzi! Po sukcesie zeszłorocznej odsłony nagrody powracają! Rynek kosmetyków naturalnych cieszy się nieustającą popularnością, a wraz z nim powiększa się otaczająca go społeczność. Nie jest to chwilowa moda, a trend, który pozostanie z nami na dłużej. Znaczącą rolę odgrywa zjawisko zielonego aktywizmu – konsumenci coraz chętniej zmieniają styl życia, by dbać o planetę. I tego samego oczekują od producentów. Marki ekologiczne to firmy stworzone z pasji, które kierują się silnie ugruntowanymi wartościami, a jednocześnie pozostają przedsiębiorcze. Ekocuda Beauty Awards powstały w celu wsparcia i wyróżnienia unikalnych produktów młodych polskich marek kosmetyków naturalnych.

 

Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce

Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce przeżywa dynamiczny wzrost, który jeszcze w 2020 roku był wielokrotnie wyższy niż ogólna tendencja rynku kosmetycznego. Raport pt. "Rynek kosmetyków naturalnych w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026" opublikowany przez firmę badawczą PMR, wykazał, że ta rosnąca tendencja jest kontynuowana. Pozytywnie na rynek wpływają m.in. wzrost zainteresowania coraz większej grupy konsumentów naturalną pielęgnacją i składnikami w produktach kosmetycznych, poszerzanie oferty kosmetyków naturalnego pochodzenia w sklepach niespecjalistycznych, zwłaszcza w dyskontach spożywczych, oraz powiększająca się oferta produktowa kosmetyków naturalnych.

Z roku na rok polscy konsumenci przywiązują coraz większą wagę do dbania o własne zdrowie i środowisko. Ekologiczna świadomość społeczeństwa zwiększa się, co przyczynia się do preferowania organicznych składników o wysokiej jakości. Coraz więcej konsumentów chce żyć w duchu "zero waste", a zainteresowanie kosmetykami eko, organicznymi i wegańskimi pozostaje wysokie. Zmiany na rynku pokazują, że trzeba się z nimi liczyć.

 

Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda 2023

Ekocuda edukują i poszerzają ekologiczną świadomość. Przedstawiają naturalne, zdrowsze alternatywy dla kosmetyków codziennego użytku. Nie liczą się już jedynie wykorzystane składniki, a również materiały, opakowania i cały proces produkcji. Nie każdy kosmetyk, reklamujący się jako ekologiczny, jest taki w rzeczywistości. Dzięki inicjatywom i wydarzeniom pod parasolem marki Ekocuda konsumenci zdobywają nową dawkę ekologicznej wiedzy i specyfiki naturalnych produktów. Inicjatywa Ekocuda Beauty Awards 2023 uhonoruje marki o unikalnym charakterze produktu, działające świadomie i zasługujące na uznanie konsumentów.

 

Ekocuda Beauty Awards 2023

Tegoroczna edycja nagród Ekocuda Beauty Awards rozpocznie się 9 października 2023 roku. Zainteresowane firmy mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 27 października w następujących kategoriach:

  • Innowacyjny Produkt Roku,
  • Debiut Roku,
  • Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Twarzy,
  • Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Oczu,
  • Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Ciała,
  • Kosmetyk Roku do Makijażu,
  • Kosmetyk Roku do Pielęgnacji Włosów,
  • Kosmetyk Roku do Kąpieli,
  • Akcesorium Roku Wellness & SPA.

 

Ogłoszenie nominacji nastąpi 7 listopada, a zwycięzca zostanie wyłoniony 10 stycznia 2024 roku. W skład jury wejdzie 5 ekspertów – Prezes Zarządu EKOCUDA Sp. z o.o. – Zuzanna Mierzejewska, technolog produkcji kosmetyków i produktów leczniczych – Katarzyna Pokonieczna, dyrektor zarządzająca K MAG – Aleksandra Charzewska, wcześniej związana z serwisem ELLE.pl, magazynami Viva! i Viva! Moda, Justyna Galat – kosmetolog, autorka bloga aunaturel.pl, a także Anna Ledwoń-Blacha, ekspertka ds. marketingu i social mediów. Więcej informacji oraz regulamin nagród znajdą Państwo na stronie internetowej: https://ekocuda.com/.

Ekocuda Beauty Awards to nie tylko święto branży kosmetycznej, to także wyraz uznania dla marek, które tworzą produkty naturalnego pochodzenia, ale także wpisują się w ideę ekologicznej i świadomej konsumpcji. Statuetki mają podkreślić, jak istotne jest wspieranie takich marek i docenianie ich wkładu w poprawę jakości naszego życia i środowiska.

– "Nagrodzone marki zdobywają nie tylko prestiżowe wyróżnienia, ale także uznanie klientów. To potwierdzenie, że ich wysiłek i pasja przynoszą efekty i sprawiają, że konsumenci mogą cieszyć się produktami, które są nie tylko skuteczne, ale także przyjazne dla środowiska. To ogromne wyróżnienie i dowód, że wartość ekologicznych i eko-świadomych produktów jest doceniana przez społeczeństwo. Nasze nagrody są także hołdem dla marki, która inspiruje do tworzenia produktów, które nie tylko podkreślają piękno, ale także dbają o zdrowie i środowisko. To potwierdzenie, że ekologiczna pielęgnacja i uroda mogą iść ze sobą w parze, tworząc harmonię i równowagę, które są tak istotne w dzisiejszym świecie. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w inicjatywę" – dodaje Zuzanna Mierzejewska.

 

Polscy producenci kosmetyków

Wyróżnianie polskich producentów kosmetyków, którzy prowadzą zrównoważone biznesy i rozwijają innowacyjne marki, jest kluczowe. Nagrody Ekocuda Beauty Awards to doskonała okazja, aby pokazać, że mamy wiele do zaoferowania nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym. Nagrodzone produkty i ich twórcy będą uprawnieni do korzystania z dedykowanego znacznika "Ekocuda Beauty Awards 2023″ razem z nazwą Kategorii Konkursowej w swoich działań marketingowych. Zwycięzcy zostaną także uhonorowani ekskluzywnymi Statuetkami, wykonanymi przez Magdalenę Pejgę, absolwentkę Wydziału Szkła Artystycznego na Akademii Sztuki, Architektury i Designu w Pradze.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Ekspresowa pielęgnacja twarzy

Nie masz czasu na zabiegi w gabinecie kosmetycznym ani na wieczór w domu zarezerwowany tylko dla siebie? Wybierz ekspresowe peelingi i maseczki, które w kilka minut potrafią zdziałać cuda! The…

Więcej
Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Trzy wyraziste zapachy od szwajcarskiej marki Gisada

Gisada to luksusowa marka perfumowa oznaczająca nowoczesną elegancję i ekskluzywne zapachy, produkowane z pasją i największą starannością w Szwajcarii. Przedstawia trzy kompozycje, skierowane do mężczyzn i kobiet – Ambassador Men,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.