Dźwiganie ciężarów, bieganie, skakanie, pływanie…. czyli trening CrossFit

Dźwiganie ciężarów, bieganie, skakanie, pływanie…. czyli trening CrossFit

Z definicji, która znalazłam w Internecie, wynika, że CrossFit to program treningu siłowego i kondycyjnego, który oparty jest na rozwoju dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych. W trakcie uprawiania tego sportu rozwija się siłę i masę mięśni.

 

"Kilka lat temu po spotkałem przyjaciela, który właśnie w tamtym czasie uczył się CrossFitu na duńskiej uczelni. Jest on prawdziwym entuzjastą tego sportu. Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, postanowił pokazać ten sport i propagować go w naszej lokalnej społeczności." – mówi Mateusz, który uprawia CrossFit.

 

"Mnie sport ten zafascynował. Aktualnie CrossFit dla mnie jest najlepszym sportem ogólnorozwojowym. Jest również ważną częścią mojego życia, która daje satysfakcję. Od dziecka uprawiałem różne sporty i to dość często, ale w takiej formie jak obecnie nie byłem nigdy. Nie jest to aktywność dla wszystkich, bo treningi są dość ciężkie i intensywne. Jeśli ktoś się przełamie i przetrwa trudne początki, czyli wieczne zakwasy będzie niesamowicie zadowolony i szybko odnotuje różnice w samopoczuciu, sile i sprawności." – dodał mój rozmówca.

 

CrossFit

 

Troszkę o treningu CrossFit

Intensywne ćwiczenia wykonywane są w powtarzających się cyklach  bez przerw, dlatego też CrossFit polepsza sprawność fizyczną, zwiększa odporność organizmu, poprawia wydolność oddechową i krążeniową, wyrabia siłę.

 

CrossFit

 

Jak powstał Crossfit

Dziedzinę tą stworzył w 2001 roku Amerykanin Greg Glassman, który za pomocą odpowiednio ułożonego programu ćwiczeń trenował policję w Kalifornii. Następnie zajęcia Crossfit wdrożono do treningu amerykańskich marines, żołnierzy i strażaków. Przynosi on pozytywne wyniki, dlatego szybko stał się popularny na świecie.

 

Twórca tej dziedziny sportu przygotował różnorodne programy treningowe.

 

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dbając o zdrowie swoich zębów, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia do codziennej higieny jamy ustnej. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna Seysso, która dzięki swojej zaawansowanej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom…

Więcej
Diamenty Beauty 2024: specjalistka ds. dokumentacji kosmetycznej

Diamenty Beauty 2024: specjalistka ds. dokumentacji kosmetycznej

Wprowadzenie kosmetyku do sprzedaży w Unii Europejskiej wymaga mnóstwa wcześniejszej pracy i opracowania niezbędnej dokumentacji, zanim kosmetyk trafi do sprzedaży oraz w ręce konsumentów. Kim jest specjalista ds. dokumentacji kosmetycznej…

Więcej

4 komentarze na temat “Dźwiganie ciężarów, bieganie, skakanie, pływanie…. czyli trening CrossFit

  1. Chętnie wzięłabym udział w takim treningu ale podejrzewam że było by ciężko i nogi by mi siadły.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.