Dlaczego warto wybrać konsultację z lekarzem online?

Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wybrać konsultację z lekarzem online?

To komfortowe rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą stać w kolejce w przychodni i wolą ograniczyć kontakt z innymi, ale też dla osób zapracowanych. E-wizytę można odbyć z dowolnego miejsca bez względu na porę dnia. Jest bezpieczna, dyskretna i skraca czas oczekiwania na diagnozę.

 

Z domu, na wakacjach, bez kolejek

Telemedycyna stanowi gałąź opieki zdrowotnej, która coraz prężniej się rozwija. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu informatyki, telekomunikacji i lecznictwa pozwala przede wszystkim na pokonywanie barier geograficznych. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób możesz otrzymać poradę medyczną w trybie zdalnym, czyli na odległość. Możliwe jest też przekazywanie wyników badań, np. obrazowych, w celu uzupełnienia historii choroby.

Telekonsultację możesz odbyć wygodnie z domu, bez narażania się na stres związany z oczekiwaniem w kolejce w przychodni, dojazdem do niej zatłoczonymi środkami transportu publicznego oraz kontaktem z innymi osobami, potencjalnymi nosicielami chorobotwórczych patogenów. Ponadto wizyty online sprawdzają się nie tylko na co dzień, ale także podczas wakacji czy weekendowych wypadów za miasto. Możliwość zgłoszenia się po pomoc do wybranego specjalisty bez względu na cel podróży i odległość od domu przyspiesza proces diagnozowania, co w przypadku wielu chorób ma istotne znaczenie dla rokowania. E-wizyta może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli masz daleko do lekarza lub w Twojej okolicy brakuje odpowiedniego specjalisty, a także w sytuacji, kiedy nie możesz dostać się do gabinetu ze względu na trudności w poruszaniu się czy inne bariery.

 

Komfortowo

Konsultacje online są wygodną formą kontaktu z lekarzem, ponieważ umożliwiają otrzymanie pomocy bez konieczności odbycia wizyty w placówce medycznej. Co więcej, przebieg wirtualnego spotkania praktycznie nie różni się od osobistej wizyty w gabinecie. Lekarz przeprowadza wywiad i analizuje przedstawione przez Ciebie wyniki badań. Na ich podstawie proponuje leczenie.

 

Dyskretnie

E-wizyty są zupełnie dyskretne. Nie narażasz się na kontakt z innymi ludźmi w drodze do przychodni czy w poczekalni. Poza tym zachowujesz tylko dla siebie swoje wstydliwe problemy, przez które odczuwasz skrępowanie, np. blizny czy wykwity skórne. Dzięki telekonsultacji unikniesz przykrych spojrzeń i komentarzy innych.

 

Szybko

Spotkanie umówisz w kilka minut na stronie https://www.welbi.pl/konsultacja-lekarska-online/. To możliwe za sprawą formularza zgłoszeniowego, w którym podajesz swoje dane i dogodny termin wizyty. Kalendarz e-przychodni jest elastyczny, bo uwzględnia też weekendy i święta. W zależności od potrzeb możesz odbyć rozmowę z wybranym lekarzem nawet w ciągu godziny od zgłoszenia.

 

Stały monitoring

Kontakt z e-lekarzem możesz nawiązać i utrzymywać, jednocześnie będąc pod stałym nadzorem swojego dotychczasowego lekarza. Rozmowy online stanowią uzupełnienie opieki medycznej bądź źródło alternatywnej i niezależnej opinii.

 

Profilaktyka zdrowotna

Do e-lekarza możesz zgłosić się nie tylko w ramach leczenia, ale i profilaktyki pewnych chorób, np. związanych z dziedziczeniem. Zdecyduj się na konsultacje tego typu, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w tzw. grupie ryzyka którejś z nich. Lekarz oceni predyspozycje Twojego organizmu na jej ujawnienie się czy postęp, co może wpłynąć korzystnie na rokowanie.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Jak zrobić moro na paznokciach?

Jak zrobić moro na paznokciach?

Stylizacja paznokci to doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności i podkreślenie własnego stylu. Jeśli marzysz o efektownym wzorze, który wprowadzi nutę oryginalności, moro na paznokciach może być doskonałym wyborem. Zatem…

Więcej
Obowiązkowe wyposażenie stylistki paznokci – lista narzędzi

Obowiązkowe wyposażenie stylistki paznokci – lista narzędzi

Wykonanie stylizacji paznokci w sposób kompleksowy i bezpieczny wymaga odpowiedniego wyposażenia. W jakie narzędzia należy się zaopatrzyć? The following two tabs change content below. Artykuł sponsorowany

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.