Dlaczego warto mieć urządzenie Vitafon Aktiv?

Dlaczego warto mieć urządzenie Vitafon Aktiv?

Czy jest naturalny sposób na przywrócenie zdrowia organizmowi w dzisiejszych czasach? Możemy sięgnąć po innowacyjne suplementy diety czy najnowsze technologie proponowane przez medycynę. Ale są również inne rozwiązania. Jednym z nich jest systemowe podejście zasobowe w przywróceniu zdrowia.

 

Systemowe podejście zasobowe traktuje organizm jako wielokomórkowy system, w którym komórki powinny być odżywiane, oczyszczane i rewitalizowane. Słowem, komórki organizmu powinny na siebie oddziaływać. Dużą rolę odgrywa tutaj transport komórek immunologicznych poprzez tkanki, który dostarcza pożywienia komórkom oraz odprowadza produkty przemiany materii. Istnieją bowiem biofizyczne metody wsparcia zasobowego organizmu takie jak mikrowibracje.

 

Czym są mikrowibracje w organizmie?

Mikrowibracje w organizmie to zasób biofizyczny, który otrzymuje organizm dzięki ciągłej pracy i naprzemiennego kurczenia się komórek mięśniowych, a także pobudzaniu wiązadeł głosowych w czasie mówienia, czy śpiewu. Komórki mięśniowe to aż 60% masy człowieka, a połowa pozyskiwanej przez nie energii jest zużywana na wytwarzanie mikrowibracji. W czasie mikrowibracji następuje transport substancji i komórek w obrębie tkanek i naczyń włosowatych, oddziaływanie na procesy regeneracyjne i immunologiczne oraz przemiany materii. Aby organizm zachowywał zdrowie, każda z jego komórek musi być zdrowa, czyli powinna otrzymywać odpowiednią ilość pożywienia. Natomiast uszkodzone albo obumarłe komórki powinny zostać usunięte.

 

Właściwości mikrowibracji w organizmie:

 • dostarczają pożywienia komórkom,
 • oczyszczają tkanki,
 • regulują krążenie limfy i krwi,
 • usuwają uszkodzone i obumarłe komórki,
 • wpływają na miejscowe reakcje immunologiczne,
 • regenerują komórki,
 • wpływają na przedstawianie się komórek macierzystych do krwiobiegu ze szpiku kostnego.

 

 

Czynniki wpływające na obniżenie mikrowibracji w organizmie:

– częsty stres,
– siedzący tryb życia,
– urazy,
– chroniczne zmęczenie,
– przemęczenie po intensywnym obciążeniu.

 

Deficyt mikrowibracji a pojawienie się dolegliwości i chorób

Długotrwały deficyt mikrowibracji pojawia się, kiedy następuje uszkodzenie komórek lub tkanki. Jak wszyscy wiemy, komórki w organizmie obumierają cały czas. Ważne, aby nie zalegały w organizmie. Pod wpływem szkodliwych czynników takich jak: wychłodzenie, toksyczne substancje czy urazy, mikrowibracja może zostać zakłócona. Wówczas może dojść do pojawienia się chorób i dolegliwości, również tych przewlekłych.

 

W jaki sposób uzupełniać niedobory mikrowibracji?

Są dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest energia mięśni szkieletowych: wykonywanie gimnastyki oddechowej lub specjalnych ćwiczeń bądź pobudzanie mięśni impulsami elektrostatycznymi. Drugim jest zewnętrzne źródło mikrowibracji. Istnieją takie urządzenia medyczne, nazwane wibroakustycznymi, w których używane są tylko bezpieczne, naturalne dla ludzkiego organizmu poziomy energii.

 

Właściwości oddziaływania wibroakustycznego (fonowania):

– poprawia ukrwienie rdzenia kręgowego i szpiku kostnego,
– wzmacnia mięśnie grzbietu,
– usuwa obrzęki,
– wzmacnia krążek międzykręgowych,
– wzbogaca krew dojrzałymi komórkami macierzystymi,
– przywraca równowagę kwasowo-zasadową krwi,
– poprawia funkcjonowanie nerek, pęcherzyka żółciowego i wątroby,
– wzmacnia odporność organizmu,
– zmniejsza reakcji alergiczne,
– reguluje zaburzenia cyklu menstruacyjnego i rozwiązuje kwestię tzw. bezpłodności funkcjonalnej,
– poprawia potencję,
– skraca czas leczenia złamań o 25%,
– wzmacnia system immunologiczny i obniża zachorowalność,
– poprawia jakość życia i samopoczucie.

 

 

Do czego służy urządzenie wibroakustyczne Vitafon Aktiv?

Z jego właściwości warto skorzystać w przypadku profilaktyki przeziębień. Reguluje nadciśnienie tętnicze, łagodzi choroby kręgosłupa, stany zapalne i zwyrodnieniowe stawów. Znajduje zastosowanie w leczeniu cukrzycy, alergii, męskich i kobiecych problemów z zajściem w ciążę.

Miałam okazję testować na sobie działanie nowoczesnego urządzenie wibroakustycznego Vitafon Aktiv w zestawie z materacem do ogólnego wsparcia zasobowego organizmu (OWZO) przez prawie trzy tygodnie dzięki uprzejmości producenta urządzeń Vitafon: https://vitafon.pl/. Co prawda mam pracę siedzącą, jednak jak najczęściej staram się wychodzić na spacery, jeździć na rowerze, uprawiać jogging czy relaksować się wyrywając chwasty na działce. Używając tego urządzenia, nie zauważyłam u siebie żadnych spektakularnych zmian, lecz zmiany te może ujawnią się dopiero za jakiś czas?

Ze swojej strony producent też podkreśla, że efekty leczenia są bardzo indywidualne i dla tego daje możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w ciągu 60 dni. Wystarczy zwrócić urządzenie razem z numerem konta. Daje to możliwość każdemu spróbować czy terapia w jego przypadku działa bez ryzyka wydania dużej kwoty (koszt urządzenia od 890 złotych) bez osiągania efektów leczniczych.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

7 Diament Beauty 2019 Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Szukasz skutecznych preparatów, które pomogą naturalnie zadbać o Twoje zęby i jamę ustną? Chcesz pozbyć się przebarwień nazębnych po kawie, herbacie, winie czy papierosach? A może marzysz o tym, by…

Więcej
Wybierasz depilację laserową? Bezbolesna depilacja laserowa

Bezbolesna depilacja laserowa

Podejmujesz decyzję, że chciałabyś wykonać depilację laserową bikini, ale masz obawy, że będzie to boleć? Zastanów się, skąd biorą się u Ciebie takie myśli? Może kiedyś próbowałaś depilacji laserowej w…

Więcej

9 komentarzy na temat “Dlaczego warto mieć urządzenie Vitafon Aktiv?

 1. Urządzenie drogie i nie do końca mam zaufanie do takich wynalazków. Dużo lepsze i tańsze rozwiązanie to spacer, taniec i śpiewanie pod prysznicem 🙂

  1. Całkowicie się z Panią zgadzamy. Dla profilaktyki chorób, spacer, pływanie, rower i dobry nastrój są najlepszym rozwiązaniem. Niestety przy poważniejszych dolegliwościach nie zawsze tego wystarczy.

 2. Ja powiem szczerze, że nie wierzę w takie rzeczy i raczej nie zgodziłabym się na testowanie.
  Za to na różnego rodzaju przypadłości bólowe bardzo polecam klawiterapię. U mnie sprawdza się naprawdę super.

 3. Dużo "bajerów" do wyciągania pieniędzy od ludzi. A 80% urządzeń ma "działanie" nie poparte żadnymi badaniami. I to jest przerażające. Firmy wmawiają leniwym , że zamiast dbać o zdrowy styl życia wystarczy, że kupią sobie ich urządzenie. 🙂 I będą zdrowi, szczupli i piękni 🙂

  1. Tak jest. Dla nas to jest też poważny problem. Na rynku jest dużo sprzętu pseudomedycznego.
   Chociaż posiadamy certyfikaty jak sprzęt medyczny, mamy szereg badan naukowych (https://vitafon.pl/mikrowibracje-biologiczne.html) mamy duże opinii lekarzy (https://vitafon.pl/opinie-specjalistow.html) i pacjentów (https://vitafon.pl/opinie-uzytkownikow.html), dajemy możliwość bezwarunkowego zwrotu w ciągu 60 dni, tak samo cały czas jesteśmy oskarżony w oszustwie.
   Życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieje że żaden z was będzie miał potrzeby na urządzenie Vitafon 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.