Dlaczego nie należy obawiać się zabiegu blefaroplastyki?

Dlaczego nie należy obawiać się zabiegu blefaroplastyki?

Zabieg plastyki powiek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej na świecie. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Nadmiar zwiotczałej skóry w okolicy oka często może wpływać na jakość widzenia pacjenta i przyczyniać się do uczucia dyskomfortu w okolicy oka, a nawet bólu głowy.

 

W Polsce zabieg wykonują głównie okuliści i chirurdzy plastyczni, którzy specjalizują się w okuloplastyce. Zabieg ten w większości przypadków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Poza momentem podania znieczulenia zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego unikamy obciążenia organizmu pacjenta narkozą, a 30 minut po zabiegu pacjent może opuścić ośrodek chirurgiczny i wrócić do domu. Sam zabieg w zależności od zakresu plastyki trwa od 1 do 3 godzin. Stosując się odpowiednio do zaleceń pozabiegowych, okres rekonwalescencji pacjenta wynosi od 1 do 3 tygodni.

Do najczęstszych obaw pacjentów należy strach przed powikłaniami. Te, które zdarzają się najczęściej, czyli niewielkie siniaki i obrzęki, są całkowicie odwracalne i wchłaniają się w ciągu 1 – 3 tygodni. Poważniejsze powikłania zdarzają się bardzo rzadko, ale nawet one są całkowicie odwracalne.

Efektem zabiegu jest nie tylko poprawa wyglądu powiek, ale i całej twarzy. Uzyskujemy efekt odmłodzenia i świeżości. Skóra wokół oka staje się bardziej jędrna, a spojrzenie młodzieńcze. Zwiotczenie skóry powiek poza niekorzystnym efektem kosmetyczny wywołuje również u pacjentów dyskomfort, uczucie ciężkości powieki i ograniczenie pola widzenia. Po zabiegu dolegliwości te całkowicie znikają, a dobierając odpowiednio technikę zabiegu, możemy uzyskać bardzo naturalny efekt.

Gwarancją dobrego rezultatu jest odpowiedni dobór ośrodka, w którym wykonywany jest zabieg oraz operatora, który ten zabieg przeprowadzi. W centrum medycznym DORMED powieki operują okuliści, którzy specjalizują się w zabiegach chirurgii okuloplastycznej. Pomimo tego, że specjaliści wykonali już setki, a nawet tysiące zabiegów, stale się szkolą, zwiększając swoją wiedzę i umiejętności manualne. Poza estetyczną chirurgią powiek zajmują się również rekonstrukcją aparatu ochronnego oka po urazach i po usunięciu nowotworów skóry.

 

Zachęcamy do konsultacji ze specjalistą: www.dormed.info.pl.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — wszystko, co musisz wiedzieć

Kwasy omega-3 — czym są? Tłuszcze są źródłem kwasów tłuszczowych, a te dzielą się na: kwasy tłuszczowe nasycone, kwasy tłuszczowe jednonienasycone, kwasy tłuszczowe wielonienasycone. Omega-3 należą do ostatniej z wymienionych…

Więcej
Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Jak dbać o cerę, by była zdrowa? Sprawdź jakich kosmetyków potrzebujesz!

Na zdrowie cery wpływa wiele czynników: racjonalne odżywianie, unikanie używek, zażywanie odpowiedniej ilości snu, a także świadoma pielęgnacja. Kosmetyki do skóry twarzy należy dobierać nie w oparciu o ich zapach…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.