Dlaczego musisz być na Konferencji Lider Biznesu Beauty?!

Dlaczego musisz być na Konferencji Lider Biznesu Beauty?!

Przed nami jedna z wyjątkowych konferencji w branży beauty, na której naprawdę warto być! Odbędzie się ona w dniach 29-30 maja 2017 w Warszawie i skierowana jest do managerów obiektów beauty, spa i medycyny estetycznej. Zapytałam Mariusza Nieściora — pomysłodawcę i organizatora tego wydarzenia, jakie atrakcje czekają na uczestników i dlaczego Ty również musisz tam być.

 

Renata Zielezińska: Kim jest według Pana Lider Biznesu Beauty i jakimi cechami się charakteryzuje?

Mariusz Nieścior: Z pewnością nie jest to określenie, które oznaczałoby konkretne wielkie osiągnięcia biznesowe, jak na przykład posiadania sieci salonów beauty, rekordowych wyników finansowych, itp. Lider Biznesu Beauty to, w moim rozumieniu, przede wszystkim postawa. To wola, chęć i determinacja managera do rozwoju. Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały salon, w którym zatrudniasz dwie kosmetyczki, czy masz sieć salonów, możesz być liderem. Możesz być liderem na “podwórku własnego biznesu". Możesz wprowadzać rozwiązania, które pozwolą ci czuć się pewniej w zarządzaniu, czuć się pewniej samemu ze sobą, i mieć poczucie słuszności obranego kierunku biznesowego. Idąc dalej — myślę, że mając te cechy i umiejętności, z pewnością będziesz liderem dla swojego zespołu. I to jest ta najważniejsza wartość. To jest ten właśnie lider, o którego nam chodzi w nazwie naszej konferencji. I to dla niego przygotowaliśmy program tegorocznej konferencji.

Stawiamy na rozwój managerów w najważniejszych naszym zdaniem aspektach ich biznesowego działania. Stąd też jej tematyka została podzielona na cztery bloki odpowiadające najważniejszym kompetencjom — jak pozyskać klienta, zarządzanie i rentowność, 100% manager i trendy beauty.

 

Renata Zielezińska: Czy w dzisiejszych czasach można nauczyć się bycia Liderem?

Mariusz Nieścior: Tu jeszcze raz wrócę do tego, że to zależy od tego, jak będziemy chcieli zdefiniować termin lider. Nie chodzi tu o zostanie najlepszym managerem beauty w Polsce. Zresztą jak mielibyśmy to bycie najlepszym zmierzyć? Po wysokości obrotów, po ilości pracowników, po ilości salonów, czy może po ilości skończonych kursów i szkoleń? Nie chciałbym się bawić w urządzanie zawodów czy rankingu. Nie o to chodzi. Wydaje mi się, że najważniejsze to wykształcić w sobie postawę lidera. Chodzi o to, aby czuć się pewnie w tym, co robimy. A żeby czuć się pewnie, potrzebna jest stała inwestycja w rozwój wiedzy i kompetencji.

Proszę zauważyć, że Ci, którzy najwięcej osiągają, nie tylko w naszej branży, stale podnoszą swoje kompetencje, stale się uczą i stale mówią o tym, że trzeba się uczyć. Tak więc odpowiadając na Pani pytanie, czy można się nauczyć bycia liderem, odpowiadam – można. Do tego potrzebna jest tylko jedna rzecz – wola. To, że ludzie nie odnoszą sukcesu, nie wynika z braku wiedzy, czy braku kompetencji, ale właśnie z braku woli. Jeżeli tylko ją w sobie znajdziesz, to zapraszamy na konferencję.

Co ciekawe mamy stałe grono managerów, którzy są na naszej konferencji każdego roku. Managerów z dużymi sukcesami. Można by zapytać, po co do nasz przyjeżdżają, przecież już tyle wiedzą oraz mają tak wiele osiągnięć? A jednak są co roku. Znam ich i wiem, że starają się być wszędzie, gdzie dzieje się coś ważnego. Mają tę wolę i odnoszą sukcesy.

 

 

Renata Zielezińska: Bardzo zaintrygował mnie tytuł i koncepcja Konferencji Lider Biznesu Beauty, dlaczego warto na niej być?

Mariusz Nieścior: Warto, co najmniej z kilku powodów. Przede wszystkim to największa konferencja biznesowa w Polsce skierowana wyłącznie do managerów i osób zarządzających obiektami beauty w Polsce. Stawiamy tu na wiedzę i rozwój kompetencji. Nasi prelegenci to praktycy z osiągnięciami, z doświadczeniem w naszej branży i właśnie tymi konkretnymi rozwiązaniami wynikającymi z doświadczenia dzielą się z uczestnikami konferencji. W tym roku poszliśmy o krok dalej i przygotowaliśmy pierwszą konferencję o charakterze szkoleniowym. Co to oznacza? Prelegenci poprowadzą wykłady w formie warsztatów tak, aby przekazać, jak najwięcej praktycznych rozwiązań do zastosowania w Twoim salonie. W tym roku nie tylko inspirujemy, ale przede wszystkim kształcimy. No i to w końcu miejsce wymiany doświadczeń między managerami. To wartość nie do przecenienia.

 

Renata Zielezińska: Do kogo skierowane jest to wydarzenie?

Mariusz Nieścior: Nasz magazyn, szkolenia i wszystkie nasze inicjatywy mają zawsze tego samego adresata. Jest nim manager, osoba zarządzająca, właściciel obiektu beauty, spa czy kliniki medycyny estetycznej. To właśnie do nich kierujemy naszą konferencję.

 

Renata Zielezińska: To już 5 edycja konferencji organizowana przez Beauty Inspiration, jak zrodził się pomysł organizacji dorocznych spotkań dla firmy z branży beauty?

Mariusz Nieścior: Pomysł zrodził się ponad sześć lat temu. Dla mnie organizacja konferencji była raczej naturalną konsekwencją prowadzenia wydawnictwa wówczas jeszcze Spa Inspiration (przyp. W 2015 roku wydawnictwo ukazuje się pod nazwą BEAUTY INSPIRATION). Od początku staraliśmy się być konsekwentni w realizowaniu naszej misji, czyli dostarczania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji managerów obiektów beauty i spa. Od zawsze interesował nas manager, osoba decyzyjna, która odpowiada za prowadzenie biznesu i dostarczanie jej wiedzy z zakresu zarządzania, marketingu, sprzedaży, motywacji itp. Pisaliśmy i piszemy o tym w magazynie, prowadziliśmy i prowadzimy szkolenia o tej tematyce, więc dla mnie naturalnym była też organizacja corocznej konferencji dla managerów, gdzie moglibyśmy tę wiedzę syntetyzować, dostarczać, ale też pozwolić na jej wymianę między spotykającymi się tu managerami.

Początki były o tyle trudne, że musiałem zaufać własnej intuicji i nie słuchać porad sceptyków tego pomysłu. Pamiętam, jak podczas rozmów z dystrybutorami wielokrotnie słyszałem, o tym, że nie warto, bo przecież było już tyle prób organizacji takiej konferencji i w większości one nie wypaliły. Ja jednak wierzyłem w tę ideę i widziałem dużą potrzebę organizacji wyspecjalizowanej konferencji dla managerów na naszym rynku z wiedzą, która pomogłaby im w prowadzeniu tego biznesu. Tak więc zadebiutowaliśmy z konferencją w 2013 roku. Przyjechało do nas wówczas 100 managerów z całej Polski, a nawet kilka osób z zagranicy, polaków prowadzących tam swoje salony. To był sukces! Każdego roku o blisko 20 procent zwiększa nam się grono uczestników. Podczas ubiegłorocznej edycji gościliśmy blisko 300 managerów z całej Polski.

 

 

Renata Zielezińska: To dwudniowe wydarzenie, kto bierze udział w drugim dniu konferencji i co się wówczas dzieje?

Mariusz Nieścior: Drugi dzień konferencji to zamknięte spotkanie dyskusyjne managerów i właścicieli obiektów beauty – jedyna tego rodzaju inicjatywa w naszym kraju. Ma ono zgoła inny charakter niż pierwszy dzień konferencji. Nikt już nie mówi ex catedra, nie ma podziału na prelegentów i słuchaczy. Tu wszyscy są równi. Wszyscy są managerami, którzy na co dzień zmagają się z tymi samymi problemami i pomysłami. Myślę, że najodpowiedniejszym określeniem charakteru drugiego dnia konferencji jest wymiana doświadczeń między managerami.

Dla wielu managerów, co wielokrotnie mi podkreślali, jest to ogromna wartość, ponieważ uzyskują tu gotowe rozwiązania na ich problemy i to otrzymują je od osób, które już sobie z nimi poradziły. Tu managerowie uczą się od siebie nawzajem. Nawet ci, którzy wydawałoby się, na biznesie beauty “zjedli już zęby" zawsze się czymś zainspirują. Muszę przyznać, że zdarzały się już podczas takich spotkań, gorące dyskusje, które z trudem udawało mi się jako moderatorowi tych rozmów wprowadzić przerwę kawową. Ale to tylko dodatkowy znak, że tego typu spotkania są naprawdę potrzebne. Tak więc z niecierpliwością czekam na tegoroczne spotkanie dyskusyjne.

 

Renata Zielezińska: W tym roku również zostaną wręczone nagrody Inspiracje Roku 2017 Beauty Inspiration. Kto je otrzymuje i na jakiej podstawie?

Mariusz Nieścior: Wieczorna gala wręczenia nagród w konkursie Inspiracje Roku 2017 Beauty Inspiration, to wydarzenie towarzyszące konferencji. Jednak wpisało się na dobre w jej konwencję. Podczas tego wydarzenia wręczamy nagrody producentom i dystrybutorom za najlepsze produkty, rozwiązania i urządzenia dedykowane do branży beauty. Tak więc obecni na gali uczestnicy konferencji mają możliwość jako pierwsi zapoznać się produktami, które zyskują naszą rekomendację. Liczymy na to, że wezmą oni pod uwagę nasze rekomendacje, wybierając rozwiązania do swoich gabinetów czy spa.

Poza tym wieczorne spotkanie ma też charakter integracyjny. To dodatkowa możliwość dla uczestników konferencji na wymianę doświadczeń i kontaktów. Wiemy, że te kontakty pracują już od lat, a niektórzy managerowie z całej Polski umawiają się na spotkania właśnie u nas. Cieszy się, bo to żywy dowód na to, że udaje nam się nie tylko edukować managerów, ale też integrować.

 

Moim rozmówcą był Mariusz Nieścior, redaktor  naczelny Beauty Inspiration, pomysłodawca i organizator corocznych Konferencji Beauty Inspiration.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

7 Diament Beauty 2019 Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Linia preparatów wybielających do zębów Elixio nagrodzona Diamentem Beauty 2019

Szukasz skutecznych preparatów, które pomogą naturalnie zadbać o Twoje zęby i jamę ustną? Chcesz pozbyć się przebarwień nazębnych po kawie, herbacie, winie czy papierosach? A może marzysz o tym, by…

Więcej
Wybierasz depilację laserową? Bezbolesna depilacja laserowa

Bezbolesna depilacja laserowa

Podejmujesz decyzję, że chciałabyś wykonać depilację laserową bikini, ale masz obawy, że będzie to boleć? Zastanów się, skąd biorą się u Ciebie takie myśli? Może kiedyś próbowałaś depilacji laserowej w…

Więcej

2 komentarze na temat “Dlaczego musisz być na Konferencji Lider Biznesu Beauty?!

  1. Trzeba podnosić kwalifikacje managerów obiektów beauty i spa. Świat i ludzie idą do przodu, żądają coraz to wyższych standardów. 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.