Diamenty Beauty 2023: edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer

Diamenty Beauty 2023: edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer

Zdrowie jamy ustnej jest ważniejsze, niż myślisz. Istnieje duża zależność pomiędzy kondycją zębów a zdrowiem całego organizmu. Właśnie dlatego tak istotna jest pasta do zębów oraz rytuał pielęgnacji jamy ustnej. Do XII edycji Plebiscytu Diamenty Beauty 2023 zgłoszono 12 produktów w kategorii higiena jamy ustnej. Znaleźliśmy wśród nich 1 produkt, który spełnił nasze oczekiwania. Dlaczego nagrodziliśmy edukacyjną pastę do zębów Elgydium Timer prestiżową nagrodą Diamenty Beauty 2023?

 

Marka preparatów do higieny jamy ustnej Elgydium

Elgydium to francuska marka produktów do higieny jamy ustnej dla całej rodziny. W jej ofercie znajdziemy różnorodne pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, szczoteczki międzyzębowe, nici dentystyczne, produkty na nadwrażliwość zębów i problemy z dziąsłami oraz produkty do zębów dla dzieci i niemowląt. Firma Pierre Fabre powstała w 1960 roku, a w jej portfolio znajdziemy kilka marek artykułów do higieny jamy ustnej takich jak Eludril, Pansoral, Elgydium, Elgydium Clinic oraz Arthrodont.

 

Edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer – poznaj ją bliżej!

Edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer zmienia kolor, dzięki czemu wskazuje, że trzeba wypłukać ząbki i jamę ustną. Zawiera Fluorinol® 1000 ppm jonów fluorkowych, a także technologie mikrokapsułek z pigmentem o właściwościach stopniowego uwalniania. Mechaniczne szczotkowanie uwalnia pigmenty zawarte w mikrokapsułkach. Pigmenty uwalniane do pasty powodują, że piana stopniowo zmienia kolor na niebieski, wskazując tym samym, że szczotkowanie zębów trwało 2 minuty, zgodnie z zaleceniami specjalistów. Może być używana każdego dnia 2 razy dziennie albo okazjonalnie, na zmianę ze zwykłą pastą do zębów. Pasta do zębów o smaku owoców leśnych to zabawny i edukacyjny sposób, by dbać o zęby, polecana już od 3 roku życia. Uczy poprawnych nawyków higieny jamy ustnej poprzez zabawę. Aż 96% składników pasty jest pochodzenia naturalnego.

 

Mycie zębów i higiena jamy ustnej zasady

Ile czasu trzeba poświęcić na mycie zębów, aby dobrze doczyścić każdy kwadrat jamy ustnej? To popularne hasło w wyszukiwarkach i pytanie, które wiele osób zadaje stomatologowi. Przyjmuje się, że mycie zębów szczoteczką powinno trwać co najmniej 2 minuty. Najlepszą metodą na ich wyczyszczenie jest zmiana "kwadratu" (czyli górny prawy, górny lewy, dolny prawy, dolny lewy) jamy ustnej co 30 sekund. Jednak nie zawsze mamy przy sobie zegarek, aby móc zastosować tę metodę. Nie w każdym wieku sprawdzi się też szczotkowanie z zegarkiem w ręku. Jak wiadomo, dzieci nie są zbyt cierpliwe i łatwo się rozpraszają. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, niezależnie od wieku, będzie nowa edukacyjna pasta Elgydium Timer. Kolejnym etapem pielęgnacji jamy ustnej po jej wyszczotkowaniu jest zastosowanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust.

 

Edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer — moja recenzja i opinia

Edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer zawiera Fluorinol® 1000 ppm jonów fluorkowych, a także mikrokapsułki z pigmentem o właściwościach stopniowego uwalniania. Podczas mechanicznego szczotkowania uwalnia pigmenty zawarte w mikrokapsułkach. Sprawiają one, że piana stopniowo zmienia kolor na niebieski, wskazując tym samym, że szczotkowanie zębów trwało 2 minuty, zgodnie z zaleceniami specjalistów.

Wykorzystanie pasty do szczotkowania zębów pomoże w wyrabianiu odpowiednich nawyków pielęgnacji jamy ustnej. Może być także zabawnym sposobem na mycie zębów dla całej rodziny. Nasze dzieci testujące produkt bardzo polubiły nawyk szczotkowania zębów ze względu na fakt, że ich zdaniem pasta jest "magiczna". W efekcie maluchy chętnie dbają o higienę jamy ustnej. Przestały się od niej migać czy zapominać o tym obowiązku.

Diamenty Beauty 2023: edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer

Edukacyjna pasta do zębów Elgydium Timer nagrodzona Diamentem Beauty 2023

Uwielbiamy proste i efektywne rozwiązania, które ułatwiają codzienne nawyki i obowiązki. Jednym z nich, jakie miałyśmy okazję poznać podczas XII edycji Plebiscytu Diamenty Beauty 2023, jest edukacyjna pasta do zębów dla dzieci i dorosłych Elgydium Timer. Przezroczysta pasta wypełniona niebieskimi drobinkami dobrze myje i czyści zęby. Jej formuła aż w 96% powstała ze składników pochodzenia naturalnego. Nie tylko zachęca dzieci do prawidłowego szczotkowania zębów. Wzmacnia szkliwo, dba o mleczne zęby oraz chroni je przed próchnicą.

Po bliższym poznaniu pasty edukacyjnej Eldydium Timer, wspólnych testach z dziećmi — zachwyconymi "magiczną" pastą do zębów i chętniej dbającymi o higienę jamy ustnej oraz prześwietleniu składów przyznajemy marce Pierre Fabre Oral Care prestiżową nagrodę Diamenty Beauty 2023 za pastę edukacyjną Elgydium Timer.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Wypatruję premier kosmetyków, perfum i gadżetów kosmetycznych niemal każdego dnia. Śledzę je jako kosmetykomaniaczka i pasjonatka branży beauty. Wybieram spośród nich kilka w każdym miesiącu, by zaprezentować je światu. Poznaj…

Więcej
Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Wiele z nas już ma swój ulubiony zapach, ale wiele wciąż szuka "tego jedynego". Czy znacie perfumy Tom Ford? Sprawdźcie, czym charakteryzują się te perfumy, jakie zapachy są sztandarowe dla…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.