Diamenty Beauty 2023: BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj

Diamenty Beauty 2023: BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj

Wchodząc do drogerii kosmetycznej, widzimy mnóstwo preparatów do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała, kosmetyki do makijażu i perfumy. Nie zdajemy sobie sprawy, jaka jest droga od ich wytworzenia do sprzedaży. XIII Plebiscyt Diamenty Beauty 2023 był dla nas wyjątkową skarbnicą kosmetyków, usług i ekspertów z branży beauty. Naszą uwagę zwróciła firma BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj, która zdejmuje z barków producentów, dystrybutorów i importerów kosmetyków ciężar przygotowywania dokumentacji związanej z produkcją, sprzedażą, opakowaniami oraz obowiązkami w zakresie etykietowania. Dba o bezpieczeństwo, skład i dokumentację kosmetyków. Sprawdź, dlaczego nagrodziliśmy ją Diamentem Beauty 2023!

 

Jak legalnie sprzedawać kosmetyki?

Trzymając w ręku szampon do włosów czy peeling do ciała nie mamy zielonego pojęcia o tym, jak wiele formalności i czynności musiał wykonać producent czy dystrybutor kosmetyków przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Istnieje szereg przepisów i regulacji prawnych z tym związanych, których należy przestrzegać. Wszystkie kosmetyki sprzedawane w Unii Europejskiej muszą zostać zarejestrowane w bazie CPNP (Cosmetics Products Notification Portal), a podstawowa dokumentacja kosmetyku zawiera:

 • opis produktu kosmetycznego
 • raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego
 • opis metod produkcji i zapewnienie o produkcji zgodnej z GMP
 • dowody deklarowanego działania
 • dane dotyczące testowania kosmetyków na zwierzętach.

A to nie koniec obowiązków dla producentów kosmetyków, salonów kosmetycznych i firm działających w branży beauty. Kolejnym jest rejestracja w bazie danych o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami zwanej BDO. Wiele firm z sektora kosmetycznego jest zobowiązanych do opracowania procedur związanych z gospodarką odpadami niebezpiecznymi, które powstają w zakładach produkcji kosmetyków, laboratoriach badających gotowe kosmetyki albo są związane z codzienną pracą gabinetów urodowych.

 

BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj przygotowuje dokumentację dla firm kosmetycznych

Firma BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj zajmuje się dokumentacją związaną z przygotowaniem przedsiębiorstwa do wdrożenia normy PN-EN ISO 22716 (GMP). Cała księga (dokumentacja) zawiera wszystkie niezbędne procedury w zakresie dezynfekcji, sterylizacji, zasobów ludzkich, jak i odpadów, które powstają w przedsiębiorstwach z branży beauty i nie tylko. Firma BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj zajmuje się także przedstawianiem procesów technologicznych wytwarzanych kosmetyków, pomocą w przygotowywaniu i nadzorowaniu dokumentów, jakimi są certyfikaty jakości surowców, produktów opakowań czy też karty charakterystyki dla surowców. Ekspertka wyjaśnia wątpliwości związane z wprowadzanymi produktami czy dokumentacją. Zapewnia obsługę firmom z branży kosmetycznej, a dzięki temu mogą one działać odpowiedzialnie w biznesie i na rynku e-commerce. Usługi dostosowane są do zabezpieczenia wymagań i celów stawianych przedsiębiorcom w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Firmy z branży beauty chętnie korzystają także z doradztwa środowiskowego w zakresie wprowadzania gazów i pyłów do powietrza oraz usługi wpisu i zarządzania kontem w systemie BDO w zakresie wprowadzania produktów w opakowaniach, jak i w zakresie odpadów wytwarzanych podczas produkcji, konfekcjonowania i sprzedaży kosmetyków.

 

Profesjonalne przygotowanie dokumentacji dla branży beauty

Monika Blezień-Ruszaj z firmy BeautyEko z wykształcenia jest biotechnologiem. Zdobyła kwalifikacje i ma ogromne doświadczenie w nadzorze i sporządzaniu kart charakterystyki, a zajmuje się tym od 2004 roku. Śledzi nowinki z branży i cyklicznie bierze udział w szkoleniach potwierdzonych certyfikatami z zakresu:

 • ochrony środowiska, odpadów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
 • BDO – bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami
 • rozporządzenia REACH i CLP, oznakowania i kwalifikacje
 • ustawy o substancjach i ich mieszaninach
 • zarządzania opakowaniami w przedsiębiorstwie
 • wprowadzania produktów kosmetycznych na rynek

Firma BeautyEko swoje usługi kieruje do różnorodnych firm z branż beauty. Nie tylko producentów i dystrybutorów kosmetyków, ale także salonów kosmetycznych, gabinetów tatuażu, importerów kosmetyków zlecających produkcję, jak i firm, które wprowadzają własne kosmetyki do sprzedaży.

Monika Blezień-Ruszaj z BeautyEko zajmuje się:

 • Sprawdzaniem certyfikatów surowców kosmetycznych
 • Tłumaczeniem i przygotowywaniem kart charakterystyki dla surowców kosmetycznych
 • Przygotowywaniem etykiet zgodnych z prawem polskim
 • Doradztwem oraz wykonaniem księgi zgodnej z GMP,
 • Pomocą przy napisaniu i wdrożeniu procedur związanych z technologią, produkcją, dezynfekcją, zasadami BHP i sterylizacją
 • Pomocą w nawiązaniu współpracy z Safety Assesorem
 • Wykonywaniem sprawozdawczości środowiskowej związanej z wprowadzeniem gazów i pyłów do powietrza dla podmiotów posiadających samochody na własność bądź w leasingu, klimatyzację bądź opalające w zimie lokale gazem/ węglem, peletem.
 • Rejestracją, aktualizacjami i uzupełnianiem wniosków w BDO – Baza danych o produktach, opakowaniach i o gospodarce odpadami. Poprowadzi ewidencję w zakresie wprowadzania produktów w opakowaniach na rynek, jak i wytwarzanych odpadów oraz wykona sprawozdawczość roczną narzuconą aktami prawnymi w zakresie opakowań i odpadów.

Diamenty Beauty 2023: BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj

BeautyEko Monika Blezień-Ruszaj nagrodzona Diamentem Beauty 2023

Firmy z branży kosmetycznej bardzo często potrzebują pomocy różnych ekspertów podczas swojej codziennej pracy. Niewątpliwie Monika Blezień-Ruszaj z BeautyEko stanowi wyjątkowe wsparcie i zdejmuje ciężar z barków producentów, dystrybutorów i importerów kosmetyków oraz właścicieli salonów urodowych. Dzięki współpracy z nią firmy z sektora kosmetycznego mogą zająć się istotnymi sprawami w swoim biznesie. Monika Blezień-Ruszaj z pasją, zaangażowaniem i wnikliwością wykonuje swoją codzienną pracę, a to sprawia, że coraz więcej firm korzysta z jej usług. Z nieskrywaną radością i życzeniami kolejnych sukcesów wręczam Monice Blezień-Ruszaj z BeautyEko piękną statuetkę potwierdzającą zdobycie tytułu Diamenty Beauty 2023.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Nowości kosmetyczne marzec 2024

Wypatruję premier kosmetyków, perfum i gadżetów kosmetycznych niemal każdego dnia. Śledzę je jako kosmetykomaniaczka i pasjonatka branży beauty. Wybieram spośród nich kilka w każdym miesiącu, by zaprezentować je światu. Poznaj…

Więcej
Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Wiele z nas już ma swój ulubiony zapach, ale wiele wciąż szuka "tego jedynego". Czy znacie perfumy Tom Ford? Sprawdźcie, czym charakteryzują się te perfumy, jakie zapachy są sztandarowe dla…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.