Depilacja laserowa — jak zadbać o skórę po zabiegu?

Depilacja laserowa — jak zadbać o skórę po zabiegu?

Masz już dość podrażnień po goleniu lub depilacji tradycyjnymi metodami? Nie dla ciebie specjalne kremy, wosk, maszynki! Nie sprawdza się także depilator, bo taka depilacja zawsze powoduje podrażnienie i dyskomfort? Poznaj zalety depilacji laserem!

 

Depilacja laserowa to wygodny sposób usuwania niechcianego owłosienia dla każdego. Zabieg ten szczególnie polecany jest osobom, u których po innych metodach depilacji występują podrażnienia. Czy warto wybrać się na depilację laserem? Sprawdźmy!

 

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób z wrastającymi włoskami czy problemem stanów zapalnych. Zabieg ten usuwa owłosienie z wybranych na ciele miejsc. Może być wykonany na obszarze twarzy, pleców, pach, rąk, nóg czy bikini. Czy wiesz, że jest to wyjątkowa metoda depilacji, która pozwala pozbyć się niechcianych włosków na naprawdę długi czas?

 

Kiedy lepiej zrezygnować z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwanie niechcianego owłosienia. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej wyliczyć można: ciążę, opaleniznę, różnorodne infekcje w okolicach poddawanych zabiegowi, przyjmowanie leków światłouczulających, stosowanie bronzerów i samoopalaczy oraz choroby nowotworowe. Z zabiegu tego powinny także zrezygnować osoby spożywające antybiotyki, leki przeciwbólowe, zioła światłouwrażliwiające, a także ze skłonnością do łuszczycy, bielactwa czy przebarwień.

 

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Czy wiesz, że do zabiegu depilacji laserowej trzeba się przygotować? Właśnie dlatego, jeśli myślisz o skorzystaniu z tej formy depilacji, powinnaś wcześniej wybrać się na konsultacje do gabinetu wykonującego ten zabieg.

Sześć miesięcy przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami, natomiast trzy tygodnie wcześniej odstawić kosmetyki i maści z retinoidami. Kilka tygodni przed zabiegiem depilacji laserowej należy zrezygnować z opalania naturalnego i w solarium. Miesiąc przed depilacją laserową trzeba zakończyć usuwanie owłosienia. Dwa tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej należy zaprzestać spożywania leków i ziół fotoalergicznych. W przypadku opalenizny uzyskanej za pomocą samoopalaczy zabieg można wykonać dopiero po jej naturalnym ustąpieniu.

 

Jak wygląda zabieg?

Po wypełnieniu ankiety i przeprowadzeniu próby laserowej na skórze, specjalista rozpoczyna zabieg depilacji z wykorzystaniem lasera. Energia pochodząca z lasera niszczy mieszki włosowe. Depilację laserem, jeśli naszym celem jest pozbycie się niechcianego owłosienia na dłużej, powinniśmy zaplanować w kilku etapach w kilku miesięcznych odstępach czasowych. W zależności od partii ciała poddanej depilacji laserowej zabieg trwa od 15 minut do 2 godzin.

 

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu depilacji laserowej mogą wystąpić delikatne zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach. Niezależnie od tego trzeba odpowiednio zadbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej. Przez kilka tygodni po wykonaniu tego zabiegu nie korzystamy z sauny, basenu i gorących kąpieli. Ponadto rezygnujemy ze stosowania samoopalaczy, wykonywania peelingów i aplikacji na skórę poddaną zabiegowi preparatów ze spirytusem czy alkoholem. Bezpośrednio po depilacji laserem nie należy wystawiać skóry na działanie słońca. Trzeba ją wówczas chronić, stosując wysokiej jakości kosmetyki chroniące przed promieniowaniem UV z dużymi filtrami. Troskliwa pielęgnacja skóry po depilacji laserowej polegać powinna także na stosowaniu delikatnych kosmetyków o działaniu kojącym, łagodzącym i nawilżającym.

 

 

 

Jak widać, depilacja laserowa to świetny sposób na długotrwałe pozbycie się niepożądanego owłosienia z wybranego obszaru na ciele. Zabieg ten zdecydowanie jest krótszy niż domowe zabiegi depilacji, a także sprawia, że zyskujemy gładką skórę na dłuższy czas.

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Sucha skóra twarzy — jak ją pielęgnować?

Sucha skóra twarzy — jak ją pielęgnować?

Sucha skóra twarzy to problem, z którym mierzą się osoby bez względu na wiek czy płeć. Niestety, walka z tym problemem nie należy do najłatwiejszych, ponieważ w rzeczywistości na zaburzoną…

Więcej
Zestaw kosmetyków na prezent i nie tylko — kompendium wiedzy

Zestaw kosmetyków na prezent i nie tylko — kompendium wiedzy

Zestaw kosmetyków i perfum to wyjątkowy upominek, który możesz podarować sobie lub najbliższym niezależnie od okazji, a nawet i bez okazji. Masz w czym wybierać, bo zarówno te kultowe, jak…

Więcej

6 komentarzy na temat “Depilacja laserowa — jak zadbać o skórę po zabiegu?

  1. Moim zdaniem depilacja laserowa to dobre rozwiązanie.Ja z takiej metody depilacji nigdy nie korzystałam.Ale uważam,że warto się kiedyś skusić,ponieważ to długotrwały sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia.

  2. Mi się marzy depilacja laserowa, ale nóg. Niestety wiem, że przez moje zmiany skórne na nogach mogę na razie zapomnieć ! Nie mniej jednak już mam wizytę u dermatologa umówioną, więc mam nadzieję, że mnie wyleczy i wtedy będę myślała nad zabiegiem laserowym.

  3. Ja osobiście bardzo polecam skorzystać z Bepanthenu. Niestety, ale coraz więcej publikacji mówi o tym, że jednak depilacja laserowa na dłuższą metę (około 5-10 lat od zabiegu) nie działa i włosy jednak odrastają.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.