Dary Zdrowia — sklep z kosmetykami, suplementami i żywnością otwarty na potrzeby klientów

Dary Zdrowia — sklep z kosmetykami, suplementami i żywnością otwarty na potrzeby klientów

Są takie sklepy z naturalnym kosmetykami i zdrową żywnością, które warto odwiedzać, bo poza zakupami oferują swoim klientom także doradztwo farmaceuty i kosmetyczki, ale także prezentują ciekawostki i nowinki na swoim blogu czy kanale YouToube.

 

Postanowiłam bliżej poznać drogerię Dary Zdrowia, która bierze udział w naszym Plebiscycie Ulubiona Drogeria i Perfumeria 2018. Zapraszam do lektury mojej rozmowy z właścicielami sklepu.

 

Renata Zielezińska: Kiedy i w jakich okolicznościach powstał pomysł otwarcia sklepu z kosmetykami oraz zdrową żywnością?

Dary Zdrowia: Pomysł otwarcia sklepu ze zdrową żywnością powstał około 4 lata temu. Arek, farmaceuta, pracował w aptece. Jednak, czego innego się uczył, a czego innego wymagało życie. Uczył się, że farmaceuta pomaga ludziom, doradza jak zwalczać dolegliwość. Realia okazały się inne – ma wciskać ludziom niepotrzebne im leki i to te o najwyższej marży, a nie koniecznie najlepsze ze względu na skuteczność działania. W ostatnich latach apteki zakładali nie farmaceuci, a np. sprzedawcy kwiatów. Liczył się tylko zysk, a nie pomoc chorym, zwłaszcza starszym ludziom. Tak powstał pomysł na otwarcie sklepu ze zdrowymi produktami, czyli żywnością, witaminami i suplementami. Później doszły kosmetyki i środki czystości do domu. Produkty ukierunkowane na alergików, diabetyków i zmagających się z wieloma chorobami czy problemami.

 

Renata Zielezińska: W ofercie sklepu Dary Zdrowia znaleźć można zdrową żywność i słodycze, suplementy oraz kosmetyki i środki czystości. Czy uważa Pan, że to właśnie połączenie wysokiej jakości zdrowych produktów spożywczych z najlepszymi naturalnymi kosmetykami jest gwarancją piękna i młodości, której tak poszukujemy?

Dary Zdrowia: Myślę, że tak. Tylko wspólne działanie daje efekty. Kosmetyki, nawet te z najlepszymi naturalnymi składami, tylko tuszują krzyk naszego organizmu o pomoc. A pojawia się on, gdy nasz organizm ma braki jakichś składników, minerałów czy witamin, a jednocześnie nadwyżki szkodliwych, np. metali ciężkich. To wołanie o pomoc objawia się w postaci wyprysków, plam, trądziku, alergii oraz innych problemów. To nie tylko wszechobecny gluten przyczynia się do powstania dolegliwości skórnych, ale także wielorakie nietolerancje spożywcze.

Obecnie produkty spożywcze, jakie można dostać w marketach czy sklepikach, nafaszerowane są dodatkami chemicznymi w ilościach odstraszających. Oczywiście nie są szkodliwe, gdybyśmy jedli ich niewiele. Ale te składniki, począwszy od glutaminianu sodu, który żeby oszukać już coraz bardziej świadomych konsumentów, ma 16 innych skrótów E i nazw. A to przecież nie jedyny dodatek. Najlepszym przykładem filozofii marketowego handlu jest szynka mająca w składzie aż 46% mięsa. A reszta?

Tylko wspólne działanie, czyli połączenie: prawidłowego odżywiania się i stosowania naturalnych kosmetyków może nam zapewnić piękno zewnętrzne i maksymalne przedłużenie młodości i zdrowia organizmu.

 

 

Renata Zielezińska: W jaki sposób znaleźć dobre suplementy diety i czy ich włączenie do diety jest aktualnie konieczne?

Dary Zdrowia: To dobre pytanie. Nie jest łatwo znaleźć dobre suplementy. Na szczęście dla naszego sklepu mamy pasjonata zdrowej farmacji. Wprowadzenie czegoś nowego do naszego sklepu poprzedzają godziny spędzone w Internecie. Czytanie składów, opinii, wyciąganie wniosków ze związków poszczególnych składników jest czasochłonne, ale opłaca się, bo proponujemy w sklepie dobrej jakości produkty. Nie cena jest najważniejsza, ale jakość. Co nie oznacza, że te towary muszą być drogie. Można znaleźć dobre produkty w umiarkowanych cenach.
Dla klientów mamy ważną radę: czytajcie składy, nie wierzcie, że znana marka musi być dobra. Z praktyki wiem, co mówię. Dlatego np. przechodzimy obecnie na produkty polskich firm produkujących suplementy dobrej jakości (Formeds, Medica Herbs i Soul-Farm) bez żadnych dodatków typu stearynian magnezu, 2-tlenek krzemu czy, o dziwo, 2-tlenek tytanu.

Przy czym wyjaśnijmy sobie, że nie są to składniki szkodliwe, gdy bierze się ich niewiele. Tak też tłumaczymy klientom. Sam kiedyś połykałem 18 tabletek dziennie i w każdym były owe substancje. Czy takie masowe spożywanie stearynianu magnezu jest bez znaczenia? Myślę, że nie.

I ta uwaga: czytajcie składy, dotyczy wszystkiego – żywności, kosmetyków i suplementów z witaminami włącznie.

Dlatego w sklepie internetowym podajemy pełne składy, nawet gdy dany dystrybutor nie zawsze podaje ich u siebie. Zresztą, gdy widzimy w ofercie hurtowej ciekawy produkt, ale jego skład jest ukryty, to już zapala nam się czerwona lampka ostrzegająca: uważaj, coś jest nie tak. I to się zawsze sprawdza.

Patrząc z punktu widzenia klienta, dodam, że trzeba zwracać uwagę na firmę produkującą dany produkt. Jeżeli pojawia się jakaś firma krzak oferująca super ceny to wówczas lepiej zachować ostrożność.

 

Renata Zielezińska: Jednym z współpomysłodawców sklepu Dary Zdrowia jest farmaceuta, w jakich sytuacjach doradza on klientom?

Dary Zdrowia: Pomoc farmaceuty w naszym zespole jest bardzo ważna. Potrafi on nie tylko prawidłowo doradzić zioła czy suplementy, ale często nawet zwykła rozmowa z fachowcem ma duże znaczenie. Obsługa w naszym sklepie nie polega tylko na podaniu towaru, ale na rozpoznaniu dolegliwości, spożywanych preparatów. Często pytamy także, w jakim celu chce kupić jakiś preparat. Czasami odradzamy kupno jakiegoś suplementu, bo wiemy, że mu to nie pomoże. A nie zależy nam tylko na tym, by coś sprzedać. Klient oszukany do nas nie wróci. A my szanujemy naszych klientów i oni najczęściej do nas wracają, a do tego jeszcze przyprowadzają znajomych. W ten sposób my rozumiemy rolę sprzedaży zdrowych produktów. Nie jesteśmy sieciówką, u nas liczy się człowiek. Podobnie postępujemy w sklepie internetowym. Gdy klient ma wątpliwości i do nas zadzwoni, może skorzystać z porady i pomocy.

 

Renata Zielezińska: Mnóstwo kosmetyków, które są dostępne w dzisiejszych czasach, sprawia, że czasem źle je dobieramy. Czy w sklepie Dary Zdrowia można liczyć na podpowiedź eksperta w doborze odpowiednich kosmetyków dostosowanych do potrzeb skóry bądź włosów?

Dary Zdrowia: Zdecydowanie tak. Oprócz wiedzy, jaką dysponuje nasz farmaceuta, pomaga nam zawodowa kosmetyczka, która na razie pełni u nas dyżury kilka razy w tygodniu. Jesienią prawdopodobnie zatrudnimy ją już na stałe. Oprócz tego kilka razy w miesiącu odbywają się u nas bezpłatne dermokonsultacje, które dotyczą marek Sylveco, Vianek, Biolaven, Deutus, Aloesove oraz Orientana. Wkrótce pojawią się konsultacje z marki AVA. Z reguły staramy się promować polskie marki kosmetyków naturalnych. Dużą pomocą we właściwym doborze kosmetyków są próbki i testery. Niestety tylko rodzima marka Sylveco rozumie znaczenie bezpłatnych próbek, Orientana oferuje ich znacznie mniej. Inne marki w zasadzie chyba w ogóle o tym nie myślą. A szkoda. Lepiej jest wypróbować kilka próbek niż kupić kosmetyk za 30-50 zł i na siłę sprezentować go komuś bliskiemu. Szkoda po prostu pieniędzy.

 

Renata Zielezińska: Dlaczego dbanie o zdrowie i naprawdę wnikliwe dobieranie składników odżywczych w postaci suplementów diety i zdrowej żywności jest tak ważne w dzisiejszym świecie?

Dary Zdrowia: Dzisiaj powinniśmy niestety myśleć o tym, co jemy, ponieważ prawdziwej żywności, jaką jedliśmy 30 lat temu niestety już niema. W Internecie można znaleźć wiele publikowanych badań przez ośrodki naukowe, które dowodzą, że obecne warzywa i owoce straciły bardzo na swojej jakości i zawartości witamin i minerałów. Wszędzie stosuje się środki chemiczne, bo liczy się ilość, a nie jakoś, produkcji rolnej. Przecież mleko, które ma termin ważności kilka miesięcy, to nie jest mleko, to tylko biały napój mleko podobny. Ani smaku, ani zapachu mleka nie posiada.

Podobnie marchewki czy jabłka. Polscy rolnicy po wejściu do Unii też zaczęli liczyć tylko wielkość produkcji, zapominając o wartościach smakowych i odżywczych. Dlatego musimy niestety uzupełniać dietę o właściwą suplementację. Przy czym suplementy te muszą być pozbawione maksymalnie dodatków chemicznych. Wywołany wcześniej stearynian magnezu powoduje, że nasze jelita nie przyswajają tyle składników mineralnych, ile normalnie powinny, bo on blokuje ich wchłanianie. Organizm ludzki wymaga zbilansowanego odżywiania, potrzebne są wszystkie składniki. Gdy czegoś brakuje, pojawiają się problemy zdrowotne, w tym problemy z urodą.

 

 

Renata Zielezińska: Obserwujemy aktualnie tak wiele problemów ze skórą — suchość, łuszczenie, trądzik — skąd biorą się te problemy skóry i dlaczego są tak bardzo powszechne? Czy kluczem do pięknej skóry są jedynie odpowiednio dobrane kosmetyki?

Dary Zdrowia: Tak jak mówiliśmy wcześniej, nieprawidłowe odżywanie się, stosowanie na ogromną skalę dodatków chemicznych, sztucznych barwników, wypełniaczy i poprawiaczy smaku sprawia, że nie dajemy organizmowi tego, czego mu potrzeba dla zachowania zdrowia, młodości i piękna. Powoduje to, że nasze organizmy są po prostu zatrute. Do tego, jak dodamy czystość naszej wody w kranie i czystość powietrza to mamy komplet czynników, które pomimo dobrych intencji, nam szkodzą. Problemy z alergiami aktualnie są popularne na dużą skalę, chyba nieznaną wcześniej. Sam jestem alergikiem, "szczyciłem się", że należę do mniejszości, bo kiedyś tylko 5% Europejczyków miało alergię. A dzisiaj śmieję się, że może owe 5% nie ma alergii. Przypadki, z którymi spotykamy się w sklepie, ale i wśród znajomych przyprawiają o ból głowy. Nigdy nie sądziłem, że aż tak wielka część społeczeństwa może być tak chorowita.

Dlatego pragnę podkreślić, jak mantrę, tylko połączenie naturalnych kosmetyków z odpowiedniej jakości żywieniem i suplementami może dać trwałe efekty. Kolejne nałożenie warstwy kremu tylko maskuje wady urody.

 

Renata Zielezińska: Jak wybrać dobrej jakości naturalny kosmetyk, który nie jest naturalny tylko z nazwy?

Dary Zdrowia: I tu spotykamy się z kolejnym problemem. Często spotykamy na opakowaniach teksty: tradycyjny jak u mamy, naturalny … ale to tylko słowa. Tekst pijarowców mający ogłupić klienta. I wracam do tego, co napisałem wcześniej: czytajmy składy. Co z tego, że jakiś kosmetyk ma w nazwie np. konopny, skoro konopie znajdują się na ostatnim miejscu albo ich w ogóle niema. Tak, to prawda. Przeglądamy setki składów i czasami naprawdę dziwimy się, co za bzdury są wypisywane. Wiele tradycyjnych, dobrych polskich marek bazuje tylko na opinii, że kiedyś nie miały dodatków typu SLS, SLES, parabeny itd. bo kiedyś się ich w Polsce nie stosowało. Składniki naturalne były powszechne. Dzisiaj liczy się pieniądz, składniki chemiczne są po prostu dużo tańsze, przez co kosmetyk w markecie kosztuje kilka złotych. I ma nazwę naturalny. Ale patrzmy na składy! Chociaż czasami mamy wrażenie, że naturalne jest już tylko opakowanie.

 

Renata Zielezińska: Skąd biorą się alergie? Co jest ich przyczyną? I czego szukać w kosmetykach naturalnych i czym różni się kosmetyk naturalny od kosmetyków drogeryjnych?

Dary Zdrowia: Odpowiedzi na te pytania wyjaśniamy w krótkim wywiadzie, który w zeszłym roku w naszym sklepie nagrał Głos Szczeciński. Zachęcamy do obejrzenia:

 

 

Renata Zielezińska: Sklep Dary Zdrowia mieści się w Szczecinie, jednak klienci z całego świata mogą dokonywać w nim zakupów, ponieważ istnieje także sklep internetowy. Czy warto być w kontakcie z Wami w mediach społecznościowych? Czy sympatycy marki mogą liczyć na jakieś promocje, czy konkursy?

Dary Zdrowia: Sklep Dary Zdrowia powstał w Szczecinie. Jest to sklep stacjonarny. Powołaliśmy do życia sklep internetowy, żeby pełnił on rolę informacji dla naszych klientów, by spokojnie w domach mogli zapoznać się z naszą ofertą, ze składami, opisami i cenami. Po to powstał. I to ciekawe uczucie jak przychodzą do nas klienci i pokazują w komórkach zdjęcie z naszego sklepu, że chcą coś takiego kupić. Ale z czasem z roli sklepu jako "ulotki" wyrósł duży sklep internetowy. Klienci lokalni mogą złożyć zamówienie w sklepie internetowym i po prostu przyjść do nas odebrać zamówiony towar bez żadnych dodatkowych kosztów.

Istnieje też opcja, że możemy dostarczyć klientom zakupy do domu (jednak w ograniczonym tylko do lewobrzeżnej części miasta, bo Szczecin jest bardzo rozległy). Dodatkowo w sklepie internetowym jest opcja "wielosztuki", czyli kupując kilka sztuk tego samego produktu, można uzyskać do 10% rabatu, z czego klienci chętnie korzystają. Oczywiście zakupów dokonują mieszkańcy całej Polski oraz mamy stałych klientów m.in. z Niemiec, Szwecji czy Anglii. Urokiem Unii Europejskiej jest otwartość na całą Europę, z czego Polacy chętnie korzystają i mieszkając za granicą, mogą robić zakupy w Polsce na swoje potrzeby albo np. w formie prezentu dla rodziny.

Poza sklepem internetowym funkcjonujemy również na Facebooku i Instagramie. Dlaczego warto nas obserwować na https://www.facebook.com/DaryZdrowia? Bo można na bieżąco dowiadywać się o promocjach i nowościach, jakie pojawiają się w sklepie. Jeśli chodzi o promocje, to bardzo często organizujemy je na kosmetyki, suplementy i witaminy a czasami i zdrową żywność. Dwa, trzy razy w miesiącu prowadzimy tygodniowe promocje na wybrane produkty, i nie są to produkty mające krótki termin przydatności, ale pełnowartościowe towary. Dodatkowo w naszym blogu https://daryzdrowia.wordpress.com/ opisujemy ciekawostki i informacje, których formalnie nie można napisać w sklepie.

 

 

Zagłosuj na Dary Zdrowia w Plebiscycie Ulubiona Drogeria i Perfumeria 2018

Jak już wspomniałam, sklep Dary Zdrowia bierze udział w organizowanym przez nasz magazyn Plebiscycie Moja Ulubiona Drogeria i Perfumeria 2018. Zagłosuj na sklep Dary Zdrowia, wyślij SMS o treści TYP.UD.8 na numer 71480 i zwiększ szanse tego sklepu na wygraną!

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Prowadzi popularny kobiecy blog lifestylowy www.www.sposobynazycie.pl. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Popularna copywriterka kosmetyczna i polecana copywriterka lifestylowa, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Wirtualna Asystentka w branży beauty i nie tylko, uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej
Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Nowości kosmetyczne z topowych drogerii styczeń 2024

Odkrywanie nowości kosmetycznych to jedna z pasji najpopularniejszej redaktor kosmetycznej w Polsce. Z drżeniem serca i emocjami sięgającymi zenitu każdego dnia wypatruję premier kosmetyków i perfum, którymi producenci zasypują nas…

Więcej

14 komentarzy na temat “Dary Zdrowia — sklep z kosmetykami, suplementami i żywnością otwarty na potrzeby klientów

  1. takich sklepów powinno być więcej nie tylko ze względu na naturalne kosmetyki, ale za pasję z jaką jest prowadzony 🙂

  2. "Wprowadzenie czegoś nowego do naszego sklepu poprzedzają godziny spędzone w Internecie."- to zdanie wprowadziło mnie w lekką konsternację.
    Osoby kupujące produkty powinny zgłosić się przede wszystkim do producentów o udostępnienie im kart charakterystyki produktów, badań klinicznych, ocen bezpieczeństwa itp.
    Internet niestety ale nie zawsze podaje rzetelne informacje.

    1. "Wprowadzenie czegoś nowego do naszego sklepu poprzedzają godziny spędzone w Internecie. Czytanie składów, opinii, wyciąganie wniosków ze związków poszczególnych składników jest czasochłonne, ale opłaca się, bo proponujemy w sklepie dobrej jakości produkt" . Tutaj chodzi przede wszystkim o opinie. Opisy tego kosmetyku są na stronach hurtowni czy producenckich także tutaj nie są potrzebne ekspertyzy ale np. jest jedna firma mająca wygląd bardzo "naturalny i ziołowy", która dopiero po kilku zapytaniach przesłała składy – ale ich nie ma w Darach.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.