Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki określane również jako kosmetyki dermatologiczne lub apteczne to profesjonalne produkty, o złożonym składzie, będące wynikiem współpracy dwóch dziedzin – medycyny i kosmetologii. Posiadają ściśle określoną recepturę opracowaną w celach leczniczych i pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki apteczne są dedykowane dla skóry borykającej się z określonym problemem dermatologicznym. Niestety preparatów tych nie znajdziesz w drogeriach, są one dostępne wyłącznie w aptekach.

 

Co zawierają profesjonalne dermokosmetyki?

Skład dermokosmetyków jest wynikiem pieczołowitej pracy specjalistów z zakresu chemii, dermatologii oraz kosmetologii. Receptura, a także sposób ich produkcji bardziej przypomina proces powstania leku aniżeli kosmetyku. Nikogo nie dziwi więc fakt, że kosmetyki dermatologiczne można nabyć tylko w aptekach. Do produkcji kosmetyków aptecznych wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane oraz przebadane składniki o udowodnionej skuteczności. W ich skład bardzo często wchodzą ekstrakty roślinne, fitohormony, olejki eteryczne, naturalne oleje, białka, lipidy, emolienty oraz witaminy i składniki mineralne. Kosmetyki dermatologiczne nie zawierają sztucznych barwników, substancji zapachowych oraz parabenów. Stosowane konserwanty są bezpieczne i używane w najmniejszych możliwych ilościach.

 

Kosmetyki przebadane pod kątem dermatologicznym

Badania skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania kosmetyków aptecznych przeprowadzane są zarówno in vitro, na specjalnych hodowlach keratynocytów, jak i in vivo na pacjentach ze skórą skłonną do podrażnień i alergii. Dlatego śmiało można powiedzieć, że dermokosmetyki to kosmetyki przebadane pod kątem dermatologicznym. Można je polecać osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, egzemę oraz inne problemy skórne. Ponadto, jako że kosmetyki dermatologiczne są hipoalergiczne i nie wywołują podrażnień, z powodzeniem stosuje się je także w pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt.

 

Kto kupuje kosmetyki apteczne?

Na rynku aptecznym z roku na rok rośnie liczba dostępnych dermokosmetyków takich jak np. . Jako że ich cena w stosunku do zwykłych drogeryjnych kosmetyków jest stosunkowo wyższa, warto zadać sobie pytanie, kto kupuje dermokosmetyki. Zatem jaka jest główna grupa odbiorców tych produktów w Polsce? Na podstawie przeprowadzonych badań opinii publicznej można stwierdzić, iż niemal co piąty Polak kupuje kosmetyki dermatologiczne. Trzykrotnie częściej są to kobiety niż mężczyźni. Zakup dermokosmetyków koreluje także z poziomem wykształcenia oraz wielkością miejscowości, w której mieszka odbiorca. Im wyższe wykształcenie pacjenta oraz większe miasto zamieszkania, tym częściej kupuje on dermokosmetyki.

 

 

Kosmetyki dermatologiczne są produktem, w który zdecydowanie warto zainwestować, szczególnie w przypadku posiadania skóry problematycznej, podatnej na alergie i podrażnienia. Ich jakość i skuteczność przemawiają same ze siebie, co z pewnością potwierdzi każdy posiadać chociaż jednego tego typu preparatu.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Najlepszy Sklep z Kosmetykami – lista nominowanych w Plebiscycie

Najlepszy Sklep z Kosmetykami – lista nominowanych w Plebiscycie

Najlepsze sklepy z kosmetykami to te, które umożliwiają nam robienie zakupów o dowolnej porze dnia i nocy, ale i te, w których można dotknąć i poczuć kosmetyk oraz porozmawiać z…

Więcej
Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

Polsko-francuska współpraca w branży kosmetycznej

"French Beauty Experience 2024" to spotkania biznesowe francuskich producentów kosmetyków z polskimi importerami i dystrybutorami kosmetyków. Wydarzenie odbyło się w czwartek 25 kwietnia 2024 roku w Ambasadzie Francji w Warszawie….

Więcej

8 komentarzy na temat “Czym są dermokosmetyki?

  1. Oczywiście ze warto inwestować. Sama niestety albo stety zrozumiałam to. Od roku używam dermo i naturalnych kosmetyków i jest o wiele lepiej z moim ciałem 🙂

  2. W drogerii Hebe jest cała półka nazwana "Dermokosmetyki", tylko czy rzeczywiście są to prawdziwe dermokosmetyki? Bo z Waszego artykułu wynika, że nie….

  3. Czytałam artykuł, że większość produktów dostępnych w aptekach nie spełnia wymogów "dermokosmetyku". Marki wypuszczają takie linie i pakują je do aptek, bo "dermokosmetyki" staja się popularne i można dodatkowo zarobić. To, czy kosmetyk spełnia warunki "dermokosmetyku" nie jest niczym regulowane. W dużej ilości przypadków to zwykły marketing. Niektóre środowiska walczą o to, by określić to jakimiś przepisami, ale na razie nic z tego nie wychodzi.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.