Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

W czasach, kiedy zewsząd otaczają nas chemikalia i sztuczne substancje coraz częściej zwracamy się ku naturze. Dzieje się tak również na rynku kosmetycznym. Czy jednak naturalne substancje kosmetyki są w stanie przynieść zadowalające efekty pielęgnacyjne? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

 

 

Postaw na naturę

Półki w sklepach z naturalnymi kosmetykami uginają się pod ciężarem różnorodnych produktów pielęgnacyjnych. Wśród licznych kosmetyków bez chemii znajdziemy takie, których skład w całości bazuje na substancjach pochodzenia naturalnego. Bez problemu kupimy dzisiaj naturalną pastę do zębów, krem, a nawet dezodorant pozbawiony chemikaliów. Wielu konsumentów ma świadomość, że sztuczne substancje zawarte w wielu kosmetykach mogą wykazywać negatywne działanie na organizm, dlatego coraz częściej wybieramy kosmetyki o naturalnych składach.

 

Naturalnie i zdrowo

Jeszcze do niedawna kosmetyki bez chemii stanowiły niszę na rynku drogeryjnym. Były one trudno dostępne, drogie, a wybór był ograniczony. Sytuacja ta uległa diametralnej zmianie na przestrzeni ostatnich lat i dzisiaj znajdziemy wiele naturalnych produktów pielęgnacyjnych pozbawionych chemikaliów. Produkty takie mają łagodniejszy skład i są delikatniejsze dla skóry jak i środowiska naturalnego. Wiele osób cierpi dziś z powodu alergii oraz chorób skóry, co również nie pozostaje bez znaczenia w chwili wyboru odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego.

 

Sztuczne i drażniące substancje

W kosmetykach syntetycznych znajduje się wiele substancji, które mogą podrażniać skórę, a także przenikać do układu krwionośnego, wywołując niepożądane reakcje organizmu. Jedną z takich substancji jest formaldehyd, czyli środek konserwujący zawarty w kosmetykach, który może powodować uczulenia. Bardzo często w kosmetykach syntetycznych znajdują się parabeny, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Nierzadko znajdziemy też w kosmetykach silikon czy parafinę, również wykazujące negatywne działanie na organizm. Ponadto kosmetyki nafaszerowane bywają często sztucznymi aromatami oraz substancjami pieniącymi podrażniającymi skórę.

 

W trosce o zdrowie bliskich

Aby zminimalizować ryzyko negatywnego działania chemicznych substancji zawartych w kosmetykach, warto postawić na alternatywne kosmetyki bez chemii. Takie produkty, poza tym, że zdrowsze dla naszego organizmu, doskonale też wykonują swoje zadanie pielęgnacyjne.

Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

W takich produktach stosowane są naturalne zamienniki środków konserwujących (np. ekstrakt z grejpfruta), naturalne olejki eteryczne (np. lawendowy czy herbaciany) czy też naturalnie występujące w przyrodzie kwasy (np. kwas salicylowy). To sprawia, że kosmetyki bez chemii są równie skuteczne co ich syntetyczne odpowiedniki, a przy tym zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia. Stanowią one również idealny wybór jeśli chodzi o pielęgnację delikatnej i wrażliwej skóry dzieci.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Pielęgnacja skóry twarzy, rąk i ciała z przebarwieniami

Pielęgnacja skóry twarzy, rąk i ciała z przebarwieniami

Przebarwienia to popularny problem skórny, z którym wiele osób jesienią zgłasza się do dermatologa. Kliniki medycyny estetycznej oferują różnorodne procedury i profesjonalne zabiegi niwelowania przebarwień. Istnieją jednak kosmetyki na przebarwienia…

Więcej
Skuteczna pielęgnacja skóry: jak pozbyć się problemu łuszczącej się skóry

Skuteczna pielęgnacja skóry: jak pozbyć się problemu łuszczącej się skóry

Łuszcząca się skóra to powszechny problem, który dotyka wielu osób, niezależnie od wieku czy płci. Może być wynikiem różnych czynników, takich jak zaburzenia procesu rogowacenia naskórka, uszkodzenie bariery ochronnej skóry,…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.