Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

W czasach, kiedy zewsząd otaczają nas chemikalia i sztuczne substancje coraz częściej zwracamy się ku naturze. Dzieje się tak również na rynku kosmetycznym. Czy jednak naturalne substancje kosmetyki są w stanie przynieść zadowalające efekty pielęgnacyjne? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

 

 

Postaw na naturę

Półki w sklepach z naturalnymi kosmetykami uginają się pod ciężarem różnorodnych produktów pielęgnacyjnych. Wśród licznych kosmetyków bez chemii znajdziemy takie, których skład w całości bazuje na substancjach pochodzenia naturalnego. Bez problemu kupimy dzisiaj naturalną pastę do zębów, krem, a nawet dezodorant pozbawiony chemikaliów. Wielu konsumentów ma świadomość, że sztuczne substancje zawarte w wielu kosmetykach mogą wykazywać negatywne działanie na organizm, dlatego coraz częściej wybieramy kosmetyki o naturalnych składach.

 

Naturalnie i zdrowo

Jeszcze do niedawna kosmetyki bez chemii stanowiły niszę na rynku drogeryjnym. Były one trudno dostępne, drogie, a wybór był ograniczony. Sytuacja ta uległa diametralnej zmianie na przestrzeni ostatnich lat i dzisiaj znajdziemy wiele naturalnych produktów pielęgnacyjnych pozbawionych chemikaliów. Produkty takie mają łagodniejszy skład i są delikatniejsze dla skóry jak i środowiska naturalnego. Wiele osób cierpi dziś z powodu alergii oraz chorób skóry, co również nie pozostaje bez znaczenia w chwili wyboru odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego.

 

Sztuczne i drażniące substancje

W kosmetykach syntetycznych znajduje się wiele substancji, które mogą podrażniać skórę, a także przenikać do układu krwionośnego, wywołując niepożądane reakcje organizmu. Jedną z takich substancji jest formaldehyd, czyli środek konserwujący zawarty w kosmetykach, który może powodować uczulenia. Bardzo często w kosmetykach syntetycznych znajdują się parabeny, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Nierzadko znajdziemy też w kosmetykach silikon czy parafinę, również wykazujące negatywne działanie na organizm. Ponadto kosmetyki nafaszerowane bywają często sztucznymi aromatami oraz substancjami pieniącymi podrażniającymi skórę.

 

W trosce o zdrowie bliskich

Aby zminimalizować ryzyko negatywnego działania chemicznych substancji zawartych w kosmetykach, warto postawić na alternatywne kosmetyki bez chemii. Takie produkty, poza tym, że zdrowsze dla naszego organizmu, doskonale też wykonują swoje zadanie pielęgnacyjne.

Czy naturalne kosmetyki są skuteczne?

W takich produktach stosowane są naturalne zamienniki środków konserwujących (np. ekstrakt z grejpfruta), naturalne olejki eteryczne (np. lawendowy czy herbaciany) czy też naturalnie występujące w przyrodzie kwasy (np. kwas salicylowy). To sprawia, że kosmetyki bez chemii są równie skuteczne co ich syntetyczne odpowiedniki, a przy tym zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia. Stanowią one również idealny wybór jeśli chodzi o pielęgnację delikatnej i wrażliwej skóry dzieci.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dbając o zdrowie swoich zębów, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia do codziennej higieny jamy ustnej. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna Seysso, która dzięki swojej zaawansowanej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom…

Więcej
Diamenty Beauty 2024: specjalistka ds. dokumentacji kosmetycznej

Diamenty Beauty 2024: specjalistka ds. dokumentacji kosmetycznej

Wprowadzenie kosmetyku do sprzedaży w Unii Europejskiej wymaga mnóstwa wcześniejszej pracy i opracowania niezbędnej dokumentacji, zanim kosmetyk trafi do sprzedaży oraz w ręce konsumentów. Kim jest specjalista ds. dokumentacji kosmetycznej…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.