Czy hybryda to manikiur, który naprawdę przetrwa wszystko?

Czy hybryda to manikiur, który naprawdę przetrwa wszystko?

Manikiur hybrydowy aktualnie stał się hitem w salonach stylizacji paznokci. Jest bardzo trwały, efektowny i odporny na zarysowania. Dodatkowo nie trzeba czekać, aż lakier wyschnie, chwilę po wyjściu z salonu możemy zapiąć płaszcz lub wyjąć kluczyki z torebki bez obawy, że uszkodzimy manikiur.

 

Jednak na temat hybrydy krąży wiele mitów oraz niedomówień, o które zapytaliśmy Anotninę Papiewską, stylistką paznokci gwiazd z salonów Pardon My French. Dzisiaj wyjaśniamy, czym naprawdę jest manikiur hybrydowy oraz zwalczamy mit o jej szkodliwości.

 

Kobiety zawsze pragnęły posiadać lakiery, które przetrwają na paznokciach więcej niż kilka dni, a do tego będą prezentować się perfekcyjnie, mimo wykonywania codziennych obowiązków. Dlatego, gdy hybryda wkroczyła na salony, od razu zdobyła kobiece serca. Jednak ten rodzaj stylizacji paznokci ma również wiele przeciwniczek, które twierdzą, że osłabia paznokcie oraz niekorzystnie wpływa na ich wygląd i kondycję. Czy to prawda?

 

Na paznokciach pozostaje przez dwa lub nawet trzy tygodnie. Przez ten czas pięknie błyszczą, a lakier jest nienaruszony. Jednak jest również sporo głosów przeciwnych hybrydzie. "Często spotykam się z twierdzeniem, że hybryda zniszczyła komuś paznokcie. To nieprawda! Jeśli paznokcie stały się łamliwe lub słabe, jest to znakiem, że zabieg został nieprawidłowo wykonywany. Może manikiurzystka niepotrzebnie zmatowiła paznokcie przed nałożeniem lakieru lub zdejmowała kolor, spiłowując lakier, a nie rozpuszczając go. To także może wynikać ze słabej jakości lakieru, ponieważ są takie hybrydy, które ciężko usunąć bez naruszenia płytki paznokcia"– dodaje stylistka. Przed pierwszą wizytą w salonie, warto porozmawiać z manikiurzystką oraz zapytać, w jaki sposób przebiega nakładanie lakieru i jego zdejmowanie.

 

Dobrze również wiedzieć, na jakich produktach pracuje dany salon. Warto wybierać taki, który pracuje na wyłącznie na oryginalnych i profesjonalnych produktach.

 

Jak wygląda taka profesjonalna usługa? "W salonach Pardon My French wykonanie manikiur hybrydowego rozpoczynamy od skrócenia długości paznokci oraz nadania im kształtu, a później polerujemy płytkę i otłuszczamy alkoholem izopropylowym. Dla na ważne jest, by w tym czasie klientka nie dotykała twarzy, włosów, telefonu czy jakiejkolwiek innej rzeczy. To niezwykle istotne, ponieważ na nieodpowiednio odtłuszczonej płytce hybryda może nie przetrwać zakładanego czasu. Tak przygotowane paznokcie pokrywany kolejnymi warstwami lakieru, a każdą utwardzamy w świetle lampy UV, której światło zabezpiecza naturalną płytkę paznokcia oraz wzmacnia przed łamaniem. Lakier nakładamy za pomocą cienkich warstw, co sprawia, że będzie on się lepiej trzymał oraz zostanie lepiej utwardzony, oraz naturalny."– wyjaśnia Antonina Papiewska.

 

manikiur_pardon_my_french_1

 

Istotne jest też prawidłowe usuwanie hybrydy. W salonach Pardon My French rozpuszczamy ją za pomocą specjalnego płynu, jednak zapewniam, że nie jest to aceton, który używany jest w zdecydowanej większości salonów stylizacji paznokci. "Często klientki same próbują w domu usunąć hybrydę, po prostu zeskrobując ją lub odrywając pozostałości lakieru. Niestety często w ten sposób uszkadzają płytkę paznokcia! Ten rodzaj manikiuru powinnyśmy zarówno zakładać, jak i usuwać tylko w profesjonalnym salonie stylizacji!" – dodaje ekspertka.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Pielęgnacja i higiena okolic intymnych u kobiet — zasady, zalety, dlaczego to takie ważne

Pielęgnacja i higiena okolic intymnych u kobiet — zasady, zalety, dlaczego to takie ważne

Pragniemy starzeć się z wdziękiem. Wraz z wiekiem na skórze pojawiają się nieuchronne oznaki upływu czasu. Skóra sromu i pochwa nie są wyjątkiem. Choć nadal to trochę temat tabu, to…

Więcej
Marzysz o pięknych włosach? Zadbaj o skórę głowy

Marzysz o pięknych włosach? Zadbaj o skórę głowy

Chyba każda kobieta marzy o zdrowych i silnych włosach niczym z reklam szamponów. Częste wizyty u fryzjera, drogie odżywki i produkty do stylizacji włosów nie przynoszą zadowalających rezultatów. Być może…

Więcej

24 komentarze na temat “Czy hybryda to manikiur, który naprawdę przetrwa wszystko?


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.