Czerwiec z tematyką suplementów diety

Czerwiec z tematyką suplementów diety

Przez najbliższy miesiąc przeanalizujemy i przybliżymy tematykę naturalnych suplementów diety. Czy takie istnieją? Dlaczego piszemy o suplementach diety na portalu związanym z urodą i kosmetykami? Ponieważ tematyka doskonałego wyglądu, zdrowia i urody jest powiązana.

 

Kiedy zabraknie w Twoim organizmie minerałów czy witamin, zauważasz pogorszenie stanu cery, włosów czy paznokci. Witaminy, minerały, mikroelementy, które każdego dnia dostarczamy naszemu, ciału są istotnym elementem pożywienia.

Wszyscy znamy popularną definicję suplementów diety, prawda? Według niej suplementy to tabletki, płyn, proszek lub kapsułki zawierające niezbędne dla zdrowia składniki w postaci skoncentrowanej dawki witamin i minerałów, które należy regularnie uzupełniać. My w czerwcu postanowiłyśmy bliżej przyjrzeć się tematyce naturalnych suplementów diety — czyli pożywienia, które zawiera mnóstwo witamin, minerałów oraz mikroelementów.

W tym miesiącu zgłębimy temat zdrowej żywności, ilości niezbędnych witamin, minerałów i mikroelementów w diecie człowieka dorosłego, osoby uprawiającej sport czy kobiety w ciąży.

Poszukamy naturalnych suplementów diety — znanych i mniej znanych — roślin, ziół, owoców i warzyw, które warto włączyć do codziennej diety ze względu na zawartość składników odżywczych.

Przeanalizujemy, co zawierają suplementy diety i co należy o nich wiedzieć, zanim zaczniemy je stosować.

W czerwcu na łamach TrustedCosmetics.pl pojawią się artykuły dotyczące następujących zagadnień:

 • Czym zastąpić suplementy diety?
 • Najważniejsze fakty na temat suplementów diety
 • Na co powinieneś uważać, podczas stosowania suplementów?
 • Czym są spalacze tłuszczu?
 • Naturalne suplementy diety
 • Witaminy i minerały dla urody
 • Suplementy diety chroniące przed nowotworem
 • Jakie składniki odżywcze powinien uzupełniać weganin i wegetarianin?
 • Naturalne produkty poprawiające odporność

 

 

Mamy nadzieję, że tematy, które podejmiemy w czerwcu 2017 na łamach portalu TrustedCosmetics.pl, rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na pytania, że zmobilizują do wypowiedzi.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

A Ty stosujesz olejki na trądzik? Oleje do cery trądzikowej

Oleje do cery trądzikowej

Zastanawiasz się, w jaki sposób za pomocą domowych sposobów pielęgnować skórę trądzikową? Do naturalnej pielęgnacji cery trądzikowej możesz użyć olejów. Które z nich warto wybrać?   Osoby z cerą tłustą…

Więcej
Kosmetyczny marzec 2018 Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Kosmetyczny marzec 2018 — lista marcowych wydarzeń beauty

Praca w redakcji kosmetycznej to częste wyjazdy na różnorodne imprezy kosmetyczne. Co działo się w marcu 2018 w branży urodowej i gdzie warto było się pojawić? Zapraszam na przegląd najciekawszych…

Więcej

10 komentarzy na temat “Czerwiec z tematyką suplementów diety

 1. Używam suplementu ThermLine Fast i żelaza (to z konieczności). Do niedawna stosowałam też witaminę D3 i Magnez z witaminą B6. Teraz stawiam głównie na dużo naturalnych produktów i poszerzam wiedzę na ten temat. Cieszę się zatem na czerwcową serię.

 2. Zapowiada się ciekawy miesiąc masę ciekawych tematów 🙂
  Ja od lat zwracam uwagę na to co łykam. Nadużywanie może zaszkodzić i to jeszcze bardziej niż brak suplementacji.

 3. Ważną kwestią do poruszenia jest tez ta, że rynek suplementów nie podlega kontroli. Producenci wypuszczają na rynek świństwa, które nic nam nie dają, a mogą nawet czasem zaszkodzić. Naiwni klienci łapią się na hasła reklamowe i napędzają koniunkturę. A tak naprawdę niewiele jest marek z prawdziwego zdarzenia, funkcjonujących od lat i mających nawet własne uprawy,. których specyfiki warte są zainteresowania. Polskie apteki stacjonarne jak i niestety internetowe, zalane są falą tanich pseudo-suplementów, na które szkoda i tych 5-10 zł. Uczciwe suplementy to przemyślane i przebadane receptury, wyselekcjonowane (wchłanialne przez nasz organizm) składniki i taka ich zawartość, żeby miała określone działanie. I te suplementy (tak jak skuteczne kosmetyki) muszą swoje kosztować. Niestety Polacy mają zwyczaj kupować to co najtańsze lub najbardziej rozreklamowane.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.