Kluczem do zdrowych i lśniących włosów jest właściwa pielęgnacja. To istotne szczególnie w obecnych czasach, kiedy wraz z dietą i szybkim trybem życia nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Także tych, które są kluczowe dla wzmacniania i regeneracji włosów.
Dobór odpowiednich substancji w produktach pielęgnacyjnych może jednak w tym pomóc i to z nawiązką! Jak znaleźć najwłaściwszy produkt o najlepszym składzie?
Odżywianie włosów to najlepsza pielęgnacja
Włosy tracimy w wyniku różnych uszkodzeń, przesuszenia, osłabienia i innych negatywnych czynników. Dlatego chcąc przywrócić gęstość i bujność swojej fryzurze, potrzebna jest odpowiednia odżywka przeciw wypadaniu włosów. Wybieraj produkt, który będzie w stanie temu zapobiec. Postaw na preparat hipoalergiczny,[1] zawierający dobrane przez dermatologów substancje aktywne o wielokierunkowym działaniu. Powinno być to również udowodnione odpowiednimi badaniami.
Produkt hipoalergiczny musi wykazywać działanie odbudowujące, odżywiające i wzmacniające oraz zawierać dodatkowe składniki wprost zapobiegające wypadaniu włosów. Kluczowe jest również domykanie łusek włosów i pielęgnacja rozdwojonych końcówek. Takie działanie zmniejszy porowatość włosów i sprawi, że będą w dobrej kondycji, a także nawilżone, mocne i lśniące.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odżywki do włosów?
Wartościowa odżywka przeciw wypadaniu włosów powinna zawierać m.in. takie substancje jak:
- biotyna intensywnie odżywiająca, regenerująca i zapobiegająca nadmiernemu łojotokowi;
- keratyna w postaci hydrolizatu przywracająca połysk i odbudowująca uszkodzenia;
- kofeina ułatwiająca codzienną pielęgnację, układanie i znacznie wydłużająca żywotność włosów.[2]
Analizując składy odżywek do włosów, warto wybrać produkt, który będzie również zawierać ekstrakty z roślin i ziół. Bardzo dobry wpływ na kondycję i zapobieganie wypadaniu włosów ma też skrzyp polny i żeń-szeń, który wzmacnia, uelastycznia i przywraca sprężystość osłabionym i skłonnym do wypadania włosom.[3]
[1]http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/artykul/wlos.pdf
[2]Kołodziejczyk A., Naturalne związki organiczne, wydawnictwo Naukowe PWN, 2003
[3]Borkowski B., Żeń-szeń syberyjski, Wiadomości Zielarskie, 1995