Co wybrać na wągry i zaskórniki? Kosmetolog podpowiada

Artykuł sponsorowany

Co wybrać na wągry i zaskórniki? Kosmetolog podpowiada

Wągry i zaskórniki to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku czy typu skóry. Choć jest on często związany ze zmianami typowymi dla okresu dojrzewania, może również dotyczyć dorosłych. Dlatego warto poznać mechanizm powstawania zaskórników, a także sposoby i kosmetyki, dzięki którym będziemy mogli skutecznie im przeciwdziałać.

 

Dlaczego na skórze pojawiają się wągry i zaskórniki?

Zaskórniki i wągry powstają na skutek zatkania się gruczołów łojowych skóry. Dzieje się tak, ponieważ mieszki włosowe na skutek nieprawidłowej keratynizacji lub wzmożonego łojotoku, wypełniane są nadmiarem sebum oraz martwymi komórkami naskórka. Następnie może dojść do nadkażenia bakteryjnego i powstania stanu zapalnego. Na skórze na początku pojawiają się charakterystyczne, czarne kropki, które z czasem mogą przekształcić się w krosty. Przyczyn powstawania zaskórników może być wiele. Obejmują one uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, nieprawidłowe metody oczyszczania skóry, a także źle dobraną pielęgnację. Zatem w jaki sposób należy postępować, aby poradzić sobie z tego rodzaju zmianami?

 

Przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja

Zastosowanie odpowiednich kosmetyków może znacznie poprawić kondycję skóry i zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów, a także zredukować zaskórniki. Ważne, aby stosowane produkty były dobrane do typu skóry, a także do jej indywidualnych potrzeb. Kluczowym krokiem w pielęgnacji jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy kosmetykami regulującymi pracę gruczołów łojowych, produktami złuszczającymi i nawilżającymi, ponieważ zbyt intensywne przesuszanie skóry może nasilić łojotok.

 

Podstawa to właściwe oczyszczanie skóry

Właściwe oczyszczanie to fundament walki z zaskórnikami. Oczywiście produkt myjący powinien odpowiadać typowi naszej skóry, a także być na tyle łagodny, aby nie naruszyć równowagi hydrolipidowej. Wybierając delikatny, ale skuteczny żel lub piankę do mycia twarzy, możemy usunąć zanieczyszczenia, nadmiar sebum i resztki makijażu. Niezwykle skuteczne jest wprowadzenie do pielęgnacji oczyszczania dwuetapowego, które polega na wykorzystaniu dwóch różnych produktów. W pierwszym kroku stosujemy kosmetyk o olejowej bazie, który pomoże usunąć zanieczyszczenia pochodzenia tłuszczowego. W drugim kroku sięgamy po produkt o bazie wodnej, którym domywamy skórę z nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń i resztek makijażu.

 

Wprowadzenie kwasów do codziennej pielęgnacji

W walce z zaskórnikami warto sięgnąć po produkty zawierające kwasy z grupy AHA lub BHA. Wybierając kosmetyk odpowiedni dla naszej cery, warto zwrócić uwagę na substancje takie jak kwas azelainowy, salicylowy czy glikolowy. Składniki te pomagają złuszczyć martwe komórki naskórka, tym samym redukując zaskórniki. Regularne stosowanie kwasów może również poprawić teksturę skóry, zniwelować zmiany trądzikowe i łojotok oraz przywrócić cerze blask. Pamiętajmy jednak, że co za dużo, to nie zdrowo. Decydując się na produkt zawierający kwasy, szczególnie w wyższym stężeniu, upewnijmy się, że w naszej pielęgnacji nie ma już innego kosmetyku bazującego na tych składnikach.

 

Retinoidy – czy warto je wprowadzić?

Retinoidy, czyli pochodne witaminy A, są znane ze swoich wielokierunkowych właściwości. Substancje te redukują zaskórniki, działają restrukturyzująco, przeciwzmarszczkowo i przeciwtrądzikowo. Jednak warto wprowadzać je do pielęgnacji stopniowo, aby uniknąć podrażnień. Na początku nie należy również łączyć ich z kosmetykami, które w swoim składzie zawierają kwasy złuszczające.

 

Właściwe oczyszczanie, pielęgnacja i nawilżenie

Dbając o odpowiednie oczyszczanie skóry, z pewnością znacząco zredukujemy ilość zaskórników. Dodatkowo, pamiętając o właściwym nawilżeniu skóry, będziemy zapobiegać jej nadmiernemu przetłuszczaniu i wspomożemy jej procesy regeneracyjne. Kosmetyki, które możemy włączyć do naszej pielęgnacji to zarówno krem, serum na zaskórniki, tonik na zaskórniki czy maska. Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzać zbyt wielu produktów jednocześnie i skupić się na budowaniu właściwej podstawy pielęgnacji, która składa się z kosmetyku do oczyszczania skóry, kremu pielęgnacyjnego oraz kremu zapewniającego ochronę przed promieniowaniem UV.

Regularne stosowanie właściwie dobranych kosmetyków ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu powstawania nowych niedoskonałości. Sprawdzone i uznane produkty w formie serum, które widocznie redukują powstawanie zmian trądzikowych, znajdziecie pod poniższym linkiem: https://www.topestetic.pl/serum-na-wagry-i-zaskorniki. Jeśli natomiast wolicie wprowadzić do swojej pielęgnacji tonik o działaniu złuszczającym, koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu topestetic.pl tutaj: https://www.topestetic.pl/tonik-na-wagry-i-zaskorniki.

 

Podsumowując, walka z zaskórnikami i wągrami wymaga systematyczności, a także czasu. Jednak odpowiednie kosmetyki mogą pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, redukując widoczność niedoskonałości.

The following two tabs change content below.

Powiązane artykuły

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dlaczego szczoteczka soniczna Seysso to najlepszy wybór dla zdrowia Twoich zębów?

Dbając o zdrowie swoich zębów, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia do codziennej higieny jamy ustnej. Jednym z nich jest szczoteczka soniczna Seysso, która dzięki swojej zaawansowanej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom…

Więcej
Za co kobiety kochają retinal od Medik8? Sprawdzamy!

Za co kobiety kochają retinal od Medik8? Sprawdzamy!

Brytyjska marka Medik8 jest znana z kosmetyków bazujących na zaawansowanych i innowacyjnych formułach. Tworzy produkty niezwykle skuteczne, a zarazem delikatne dla skóry. To kosmetyki, w których dochodzi do synergii najnowszych…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.