Co może oznaczać nieprzyjemny zapach z pochwy?

Co może oznaczać nieprzyjemny zapach z pochwy?

Przykry zapach z pochwy może być dużym problemem dla każdej kobiety, która dba o swoją higienę osobistą. Nigdy nie można lekceważyć takiego sygnału, należy także obserwować swoje ciało oraz reagować w sytuacjach, gdy zapach wydobywający się z pochwy jest nietypowy, nieprzyjemny. Jednym z sygnałów może być także rybi zapach z pochwy.

 

Każde zmiany zapachu śluzu wydobywającego się z kobiecych stref intymnych mogą oznaczać rozwijającą się chorobę bakteryjną czy grzybiczą. W ten sposób ciało informuje, że coś jest nie tak. Dlatego nie można ignorować takich objawów i należy podjąć natychmiastowe działania.

 

Czym może być spowodowany nieprzyjemny zapach?

Pochwa posiada odpowiednie pH, które stanowi nieodpowiednie środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. W ten sposób ciało samo broni się przed napotkanymi drobnoustrojami, z którymi kontakt może zaistnieć na przykład na basenach, czy w publicznych toaletach. Istnieją jednak sytuacje, w których zdrowy poziom pH może ulegać zmianie. Czasem jest to związane z problemami hormonalnymi, czy poważnymi chorobami kobiecymi. Jednak najczęściej zdarza się to w okresach obniżonej odporności, przebytych chorobach leczonych antybiotykoteriapią, czy w czasie zwiększonego stresu. Każdy czynnik, który zaburza naturalny cykl organizmu, czy to dobowy, czy też miesięczny może mieć wpływ na obniżenie pH w pochwie. W tym momencie kobiece narządy rozrodcze są niezwykle narażone na działania i rozwój grzybów oraz bakterii. Ich występowanie, namnażanie się może być źródłem nieprzyjemnego zapachu, który powinien ostrzegać.

Wielu lekarzy specjalistów ostrzega przed tym, aby zachować szczególną uwagę w okresach pochorobowych, przy przebytych infekcjach, które były leczone antybiotykami. Dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Gdańska zwraca uwagę na to, że antybiotyki niszczę nie tylko przyczynę chorób, ale również naturalną florę bakteryjną występującą w pochwie. Co może być bezpośrednią, bądź pośrednią przyczyną infekcji oraz chorób pochwy. Bezpośredni wpływ występuje, wtedy gdy z powodu zniszczenia flory bakteryjnej dojdzie do infekcji, czy stanu zapalnego samoistnie. Natomiast pośredni wpływ występuje wtedy, gdy osłabiona flora bakteryjna nie jest w stanie ochronić kobiecych narządów płciowych przed drobnoustrojami i przy pierwszym kontakcie z nimi dochodzi do zarażenia.

 

 

Jak przestrzegać się przed chorobami dróg płciowych?

Najważniejsza jest profilaktyka, sprawdzanie rodzaju śluzu oraz zapachu wydobywającego się z pochwy. Jednak wiele kobiet w przypadku zauważenia nietypowego śluzu, czy zapachu udaje się do lekarza w celu wykonania dodatkowych badań. Obecnie można skrócić czas oczekiwania na wyniki i wykonać taki test w warunkach domowych. Znacznie skróci to czas, kiedy kobieta nie wie, co jest przyczyną przykrego zapachu wydobywającego się z pochwy, a podczas którego groźne wirusy i bakterie mogą się rozwijać. Przez to leczenie może być dłuższe i wymagać większej ilości leków.

 

Więcej informacji na stronie https://drwenerolog.pl


The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Cytryna w kosmetykach, perfumach i w kuchni Cytryna — właściwości i zastosowanie popularnego owocu

Cytryna — właściwości i zastosowanie popularnego owocu

Cytryna to popularny owoc z grupy cytrusów, należący do roślin z gatunku rutowatych. Pochodzi z południowych Chin. Do Europy cytryna przywędrowała w okresie średniowiecza.   Co zawiera cytryna? – witaminę…

Więcej
A Ty brałaś udział w tym wydarzeniu? Relacja z I edycji Beauty By Bloggers

Relacja z I edycji Beauty By Bloggers

Kartka w kalendarzu zaznaczona na czerwono. Dzień 13 maja miał się na zawsze zapisać w pamięci polskiej blogosfery kosmetycznej! Dlaczego? Ponieważ 50 osób otrzymało zaproszenia na innowacyjne spotkanie Beauty By…

Więcej

4 komentarze na temat “Co może oznaczać nieprzyjemny zapach z pochwy?

  1. Mój lekarz dostał prawie ataku śmiechu jak usłyszał o tych wszystkich "domowych testach" czyli wykonywanych samodzielnie przy użyciu "testów" kupionych w aptece czy drugstore.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.