Chirurgia naczyniowa – kto może skorzystać z pomocy specjalisty?

Artykuł sponsorowany

Chirurgia naczyniowa – kto może skorzystać z pomocy specjalisty?

Jedną z dyscyplin medycznych jest chirurgia naczyniowa. Jest to specjalizacja wyłoniona w ramach chirurgii ogólnej, której zainteresowanie skupia się wokół diagnostyki i leczenia chorób naczyń krwionośnych. Czym dokładnie zajmuje się specjalista i jakie zabiegi wykonuje?

 

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Układ naczyniowy jest narażony na działanie wielu niekorzystnych czynników, które pogarszają jego kondycję i funkcjonowanie. Coraz częstsze problemy wymagają rozpoczęcia odpowiedniego leczenia, aby uniknąć jeszcze poważniejszych trudności w przyszłości. Zadaniem chirurga naczyniowego jest ustalenie przyczyn problemu, postawienie prawidłowej diagnozy oraz rozpoczęcie właściwej terapii, szczególnie że chorób naczyń jest naprawdę wiele. Do specjalisty trafiają osoby z patologicznym przewężeniem tętnic lub żył, z żylakami, owrzodzeniami żylnymi, zatorem tętnic czy zakrzepicą. Konsultacji i pomocy specjalisty wymagają też pacjenci zmagający się z chorobami nowotworowymi układu naczyniowego lub limfatycznego. Chirurg naczyniowy kwalifikuje pacjentów do leczenia operacyjnego, także pacjentów z tzw. stopą cukrzycową.

 

Zabiegi chirurgii naczyniowej w Zielonej Górze – kto może skorzystać?

Z pomocy specjalisty i zabiegów w zakresie chirurgii naczyniowej powinien skorzystać każdy, u kogo występują problemy z układem naczyniowym lub limfatycznym. Podczas wizyty specjalista przeprowadza badanie, którego celem jest ustalenie występujących dolegliwości, zastosowanego leczenia oraz ocena jego skuteczności. Szczegółowy wywiad oraz przeprowadzone badanie pozwalają lekarzowi ocenić czy konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego.

 

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach chirurgii naczyniowej w Zielonej Górze?

Obecnie, dla pacjentów zmagających się z chorobami układu naczyniowego dostępnych jest wiele metod leczenia, w zależności od stanu pacjenta. Chirurgia naczyniowa Zielona Góra posiada w swojej ofercie kilka wariantów zabiegów, dzięki którym można doskonale zadbać o zdrowie i kondycję żył i tętnic.

Jednym z najczęściej wykonywanych jest zabieg skleroterapii, czyli zabieg dedykowany pacjentom, u których zdiagnozowano rozszerzone żyły. Dużą zaletą jest tu fakt, że wykonanie skleroterapii odbywa się bez konieczności wykorzystywana skalpela – wystarczy odpowiednio dobrana igła. Zabieg przeprowadzany jest u osób z tzw. pajączkami na nogach, które wyglądają nieestetycznie. Istota problemu polega na tym, że znajdujące się pod skórą tzw. drobne żyły powierzchowne są nadmiernie rozszerzone, co jest konsekwencją utrudnionego odpływu krwi. W efekcie wykonanego zabiegu naczynka te są zamykane, a nogi wyglądają zdecydowanie lepiej.

W chirurgii naczyniowej wykorzystywanych jest wiele nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod leczenia. Coraz większe znaczenie zyskuje też laserowe zamykanie naczyń. Jest to możliwe dzięki reakcji fototermolizy, która w dużym uproszczeniu polega na rozgrzaniu naczynka, które pod wpływem działania lasera jest niszczone i wchłaniane. Należy jednak pamiętać, że na pełne efekty trzeba będzie poczekać ok. 8-12 tygodni, a w przypadku zabiegów wykonywanych na twarzy – ok. 2 tygodni. W efekcie zabiegu naczynka całkowicie zanikają lub stają się bledsze, dzięki czemu nie są aż tak widoczne, jak przed zabiegiem. Wykorzystanie lasera jest metodą skuteczną, niepozostawiającą blizn. Poza zamknięciem rozszerzonych naczynek zabieg pomaga w redukcji występującego rumienia. Metoda leczenia wykorzystywana również w leczeniu trądziku różowatego oraz w usuwania naczyniaków.

Wśród często wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii naczyniowej specjaliści często przeprowadzane są zabiegi usuwania żylaków. Wykorzystanie lasera pozwala wyleczyć żylaki bez wykorzystania skalpela. Metoda EVLT niesie ze sobą wiele zalet, pacjent nie trzeba podawać znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Brak hospitalizacji sprawia, że pacjent bardzo szybko wraca do normalnej aktywności.

The following two tabs change content below.

Powiązane artykuły

Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Perfumy Tom Ford – najciekawsze zapachy. Co warto wiedzieć?

Wiele z nas już ma swój ulubiony zapach, ale wiele wciąż szuka "tego jedynego". Czy znacie perfumy Tom Ford? Sprawdźcie, czym charakteryzują się te perfumy, jakie zapachy są sztandarowe dla…

Więcej
Frezy do paznokci – czym się różnią i jakie wybrać?

Frezy do paznokci – czym się różnią i jakie wybrać?

Manicure hybrydowy i żelowy to nie tylko lakiery i ozdoby, ale też narzędzia, które czynią prawdziwą magię na twoich dłoniach. Warto zatem zgłębić temat frezów do paznokci. W tym artykule…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.