Cheers — suplementy klasy premium

Cheers — suplementy klasy premium

Jesteś pasjonatem zdrowego stylu życia i odżywiania? Poszukujesz suplementów bez wypełniaczy i barwników, które zawierają jedynie witaminy, minerały i mikroelementy, których potrzebuje Twój organizm. Zaintrygowana wegańskimi i wegetariańskimi suplementami Cheers, które są nowością na naszym rynku, zaprosiłam do rozmowy Wojciecha Łysaka, który jest twórcą marki Cheers.

 

Renata Zielezińska: Proszę nam opowiedzieć, czym są suplementy Cheers i czym różnią się od innych dostępnych na rynku suplementów?

Cheers: Cheers zostało stworzone przez grupę pasjonatów zdrowego stylu życia i odżywiania. Poszukując na rynku suplementów dla siebie, z zaskoczeniem przyjęliśmy fakt, że większość z tych dostępnych produktów zawiera różnego rodzaju dodatki, wypełniacze czy barwniki, a jakość zastosowanych składników często pozostawia wiele do życzenia. Postanowiliśmy stworzyć linię produktów przeznaczonych dla świadomego klienta, które przedstawiają sobą niepodważalnie najwyższą, bezkompromisową jakość. Nie chcieliśmy tworzyć produktu, który bazowałby na atrakcyjnym opakowaniu popartym agresywnym marketingiem, nieprzynoszącym w praktyce realnych korzyści ze stosowania. Postanowiliśmy pójść w zupełnie odwrotnym kierunku. Skuteczność naszych suplementów bierze się z szeregu cech charakteryzujących nasze produkty.

Przyjęte przez nas założenia pozwoliły stworzyć produkty pionierskie nie tylko w skali kraju, ale i świata. Tym, co najbardziej odróżnia Cheers od konkurencyjnych produktów, jest brak jakichkolwiek substancji dodatkowych. W wielu konkurencyjnych produktach znajdziemy polidekstrozę, sorbitol, celuloze mikrokrystaliczna czy stearynian magnezu. Tymczasem składy naszych produktów mówią same za siebie. Korzystamy z naturalnych, standaryzowanych ekstraktów roślinnych i innowacyjnych form witamin, łącząc w ten sposób siłę natury z najnowszymi osiągnięciami nauki.

 

Renata Zielezińska: Co oznacza, że ekstrakty zawarte w suplementach Cheers są standaryzowane?

Cheers: Standaryzacja ekstraktów to rzecz kluczowa w korzystaniu z dobrodziejstw natury. Oznacza to, że z rośliny pozyskiwana jest tylko substancja aktywna, odpowiedzialna za jej dobroczynny wpływ na zdrowie. Posłużmy się tu przykładem ekstraktu z owoców dzikiej róży (Rosa canina L.) w Cheers Vitamin C. Jest on standaryzowany na 70% zawartości witaminy C, czyli w każdych 100mg ekstraktu znajduje się 70mg witaminy C.

 

 

Renata Zielezińska: Co oznacza, że suplementy Cheers są "clean label"?

Cheers: Clean label, czyli tzw. czysta etykieta to trend, który jest stosunkowo nowy na polskim rynku. Rosnąca świadomość w kwestii składu produktów rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych swoistą rewolucję, której założenia doskonale pokrywają się z przyjętą przez nas filozofią. Clean label oznacza, że w składzie produktu nie znajdują się żadne substancje dodatkowe: barwniki, utwardzacze, substancje glazurujące czy przeciwzbrylające. Jest dla klienta swego rodzaju gwarancją, że dostarczy organizmowi tylko to, co dla niego najlepsze. Do produkcji naszych suplementów wykorzystujemy tylko najwyższej jakości surowce w najlepszych dostępnych formach, dzięki czemu konsument może cieszyć się pełnym spektrum naturalnego działania substancji aktywnych, bez żadnych kompromisów.

 

Renata Zielezińska: Dlaczego ważne jest, by składniki suplementów miały wysoką biodostępność

Cheers: Biodostępność (dostępność biologiczna) to pojęcie określające stopień, w jakim organizm może wykorzystać dostarczoną mu substancję. Warunkuje to między innymi występowanie w produkcie innych substancji, które mogą utrudniać (lub ułatwiać) wchłanianie substancji aktywnych, na przykład witamin. Zgodnie z naszymi założeniami w naszych suplementach stosujemy najlepiej przyswajalne formy witamin i minerałów. Jako przykładu można użyć Cheers Vitamin C, która pozyskiwana jest aż z trzech różnych, naturalnych ekstraktów.

 

Renata Zielezińska: Czy suplementacja jest konieczna? Nie wystarczy jeść zdrowo?

Cheers: Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta jest rzeczą bardzo istotną, o której nie wolno zapominać. Suplementy powinny być jej uzupełnieniem. Istnieje jednak szereg okoliczności, w których nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin z pożywieniem. Jak wiadomo, wiele spożywanych przez nas na co dzień produktów jest wysoko przetworzonych, przez co są praktycznie pozbawione witamin. Co więcej, niektóre witaminy ciężko jest dostarczyć organizmowi nawet poprzez właściwą dietę – dla przykładu: aby dostarczyć organizmowi dzienne zapotrzebowanie na witaminę D, trzeba by zjeść aż 20 jajek. Przeszkodą w dostarczeniu witamin poprzez pożywienie mogą być również coraz częściej występujące alergie pokarmowe czy fakt, że wiele osób zwyczajnie nie lubi warzyw.

 

 

Renata Zielezińska: Czym charakteryzuje się kapsułka VCAPS Plus?

Cheers: Wykorzystanie kapsułki VCaps Plus jest dowodem na to, że bardzo poważnie podeszliśmy do kwestii jakości. Jesteśmy jedną z bardzo nielicznych marek, które zdecydowały się na zastosowanie takiej kapsułki do produkcji suplementów diety. Jest to kapsułka standardu farmaceutycznego, niezawierająca agenta żelującego. Nie zawiera barwników i charakteryzuje się bardziej przewidywalnym czasem uwalniania składników aktywnych, przez co organizm może je lepiej przyswoić.

 

Renata Zielezińska: Czy suplementy Cheers są wegańskie i wegetariańskie?

Cheers: Tak. Suplementy Cheers są w 100% wegańskie i wegetariańskie, nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego – oczywiście z wyjątkiem kwasów omega-3, których źródłem jest olej rybi.

 

Renata Zielezińska: Dla kogo jest zestaw Cheers Vitamins Day & Minerals Night i dlaczego warto go suplementować?

Cheers: Tu można śmiało odpowiedzieć, że w zasadzie dla każdego! Vitamins Day to zestaw pokrywający 100% dziennego zapotrzebowania na aż 12 witamin. Aby zwiększyć jego działanie, jego skład rozszerzyliśmy o naturalne bioflawonoidy i wyjątkowe ekstrakty z ashwagandhy, żeń-szenia i różeńca górskiego. Wszystko to razem dostarcza energii i witalności na cały dzień. Minerals Night z kolei to sposób na dostarczenie organizmowi 8 minerałów pozwalający na lepszą regenerację w nocy. Tu również dołożyliśmy jeden cenny składnik dodatkowy, którym jest GABA. Suplementacja kwasem gamma-aminomasłowym jest polecana wszystkim osobom prowadzącym intensywny tryb życia i narażonym na stres. W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas podpada pod tę kategorię.

 

Renata Zielezińska: Czym są bioflawonoidy?

Cheers: To substancje, odkryte niemal 100 lat temu przez węgierskiego naukowca, Alberta Szent-Gyorgyi. Bioflawonoidy są znane przede wszystkim z właściwości antyoksydacyjnych, co oznacza, że chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wspomagają także działanie innych substancji, jak na przykład witamina C, dlatego znalazły się w składzie Cheers Vitamin C oraz Cheers Vitamins Day.

 

Renata Zielezińska: Co sprawia, że warto uzupełniać witaminę C marki Cheers i kto powinien ją spożywać?

Cheers: Cheers Vitamin C to jedna z jaśniej świecących gwiazd w naszej witaminowej konstelacji. Zgodnie z filozofią stojącą za naszymi produktami, do stworzenia tego produktu użyliśmy aż trzech naturalnych, standaryzowanych ekstraktów z najbogatszych źródeł witaminy C: owoców dzikiej róży, gorzkiej pomarańczy oraz aceroli. To w 100% naturalna witamina C, nieporównanie lepsza od syntetycznego kwasu askorbinowego, wykorzystywanego do produkcji większości konkurencyjnych produktów. Na tym jednak nie koniec, poszliśmy krok dalej i nasz produkt zawiera także naturalne bioflawonoidy, o których mówiłem wcześniej. O tym, jak cenna dla zdrowia jest witamina C, nie trzeba nikogo przekonywać. Nasz produkt to propozycja dla osób, które chcą dostarczyć ją organizmowi w najlepszej, naturalnej postaci. Skład naszego suplementu rozszerzyliśmy ponadto o selen, który wspiera działanie witaminy C i przyczynia się do poprawnego funkcjonowania systemu odpornościowego.

 

Renata Zielezińska: Dlaczego tak istotne jest przyjmowanie witamin D3 i K2 razem?

Cheers: Jest to ważne, ponieważ witaminy te działają synergicznie. Witamina D3 spełnia ważną rolę, zwiększając wchłanianie wapnia z pożywienia. Jednak dopiero witamina K2 pozwala na jego właściwą dystrybucję w organizmie. Aktywuje białka produkowane przez witaminę D3 i zapewnia transport wapnia do kości i zębów. Zapobiega także tzw. paradoksowi wapnia, który występuje, gdy spożywamy odpowiednią jego ilość, jednak pozbawiony aktywacji białek trafia do naczyń krwionośnych, tworząc płytkę miażdżycową.

 

Renata Zielezińska: Co jeszcze wyróżnia Cheers D3+K2?

Cheers: Tworząc ten suplement, zadbaliśmy, by zawierał optymalne proporcje tych dwóch witamin. Wykorzystaliśmy ponadto ich dwie innowacyjne postaci. Witamina D3 występuje tu w opatentowanej postaci Quali-D®. Jest produkowana z naturalnej lanoliny, a następnie mikrokapsułkowana przy użyciu wyjątkowej technologii Actilease®, zapewniającej najwyższą biodostępność i stopniowe uwalnianie. Witamina K2 występuje natomiast w postaci K2Vital® – jest to zastrzeżona postać tej witaminy, charakteryzująca się najwyższą stabilnością, czystością i potencjałem biologicznym.

 

 

Renata Zielezińska: Dlaczego witaminy z grupy B warto suplementować kompleksowo?

Cheers: Witaminy zaliczane do grupy B nie są wytwarzane i magazynowane przez ludzki organizm, więc powinny być dostarczane każdego dnia. Charakteryzuje je bardzo szeroki zakres wpływu na jego funkcjonowanie. Suplementując witaminy z tej grupy, należy pamiętać o dostarczaniu kompletnego zestawu, ponieważ wpływają one wzajemnie na swoje działanie i wchłanianie. Cheers B-Complex to kompletny zestaw witamin B, rozszerzony o cholinę i inozytol, a także piperynę, która zwiększa wchłanianie witamin z tej grupy.

 

Renata Zielezińska: Komu potrzebny jest potas i dlaczego?

Cheers: Potas to jeden z trzech najczęściej występujących pierwiastków w organizmie. Ciężko byłoby na to pytanie odpowiedzieć inaczej niż: każdemu! Bez potasu nie ma życia. Potas ma zdolność przenikania błony komórkowej, transportuje składniki odżywcze do komórek. Znajduje się we wszystkich płynach komórkowych, które odpowiadają za produkcję ładunków elektrycznych, niezbędnych dla poprawnego działania systemu nerwowego.

 

Renata Zielezińska: Czym jest suplement ZMB6 Cheers i komu zalecane jest jego spożywanie?

Cheers: Jest to produkt, będący połączeniem cynku, magnezu i aktywnej formy witaminy B6. Niedobory tych składników mogą mieć poważne konsekwencje. Uzupełnianie poziomu tych trzech składników w organizmie jest szczególnie ważne w przypadku osób prowadzących intensywne treningi oraz sportowców, którzy są szczególnie narażeni na niedobory. Ze względu na szerokie spektrum działania składników tych trzech składników, regularne zażywanie ZMB6 na pewno wyjdzie każdemu na dobre.

 

Renata Zielezińska: Dlaczego warto uzupełniać kwasy omega-3?

Cheers: Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do tak zwanych NNKT – Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Ciekawostką jest fakt, że stanowią aż 60% tłuszczów niezbędnych mózgowi. Ich działanie obejmuje między innymi wspomaganie układu odpornościowego, obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi czy normalizację ciśnienia krwi. Ich głównym źródłem są ryby, których przeciętny Polak zjada zdecydowanie za mało. Jemy definitywnie zbyt dużo tłuszczów roślinnych, dostarczając organizmowi przede wszystkim omega-6. Tymczasem nadmiar tych ostatnich powoduje zmniejszenie korzystnego wpływu omega-3, których jak już wspomnieliśmy, w przytłaczającej większości przypadków dostarczamy zbyt mało. Między innymi dlatego warto zadbać o odpowiednie proporcje NNKT w organizmie, sięgając po suplement zawierający te cenne substancje.

 

Renata Zielezińska: Co wyróżnia Hair Formula Cheers? To chyba dość nietypowy produkt?

Cheers: Jesteśmy z niego szczególnie dumni. Również i w tym wypadku połączyliśmy to, co daje nam natura z najnowszymi osiągnięciami nauki. Hair Formula to wyjątkowy suplement na wzmocnienie i wzrost włosów. Z natury wzięliśmy ekstrakty ze skrzypu polnego, pędów bambusa i owoców palmy sabałowej. Dostarczają one całą gamę składników, pozwalających poprawić stan włosów, a przy okazji także włosów i paznokci – najważniejszym z nich jest krzem. Nauka dostarczyła nam kwas fosfatydowy – Hair Formula to prawdopodobnie jedyny produkt na wzrost włosów, który go zawiera. Tymczasem badania (Takahashi& al, JID 2003) wykazały, że jest blisko dwa razy skuteczniejszy od najpopularniejszego środka na porost włosów w USA: minoxidilu. Na tym nie koniec, bo każda kapsułka zawiera także zestaw mikroelementów w postaci cynku, biotyny oraz selenu, zapewniających włosom wytrzymałość i elastyczność.

 

 

Renata Zielezińska: Kiedy powinniśmy się zdecydować na suplementację?

Cheers: Należy bezdyskusyjnie podkreślić, że odpowiednia dieta jest rzeczą niezwykle ważną. Chociaż świadomość żywieniowa jest coraz większa, to bardzo często na drodze do realizacji właściwych założeń żywieniowych staje nam proza życia. Jesteśmy zwykle coraz bardziej zabiegani i brakuje nam czasu, tymczasem dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów wymaga sporo zachodu i rygorystycznego dbania o skład posiłków. Nie zawsze jest to możliwe, więc z pomocą mogą przyjść dobre suplementy diety, jak Cheers. Regularne stosowanie pozwoli ustrzec się wielu chorób i przykrych konsekwencji będących wynikiem niedoboru tych cennych dla zdrowia substancji i pozwoli cieszyć się zdrowiem.

 

Na pytania odpowiadał Wojciech Łysak – www.cheers.com.pl.

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

A Ty jakiej szczoteczki używasz? Wybielanie zębów w domu. Jaką szczoteczkę wybrać?

Wybielanie zębów w domu. Jaką szczoteczkę wybrać?

Kto nie chciałby mieć śnieżnobiałych zębów? Aby wybielić zęby wcale nie trzeba mieć najdroższych szczoteczek i past do zębów z najwyższej półki. Domowymi sposobami możesz zmienić kolor swoich zębów nawet…

Więcej
Higiena jamy ustnej Błędy przy higienie jamy ustnej – czego się wystrzegać?

Błędy przy higienie jamy ustnej – czego się wystrzegać?

Myślisz, że wiesz już wszystko na temat czyszczenia zębów i jamy ustnej? W takim razie sprawdź, czy na pewno nie popełniasz błędów!   Prawidłowa higiena jamy ustnej jest podstawą naszego…

Więcej

3 komentarze na temat “Cheers — suplementy klasy premium

  1. Stosuję suplementy diety. Stawiam jednak na amerykańskie marki, które mają 50 czy 70 letnie doświadczenie i własne uprawy ekologiczne.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.