Brzydki zapach z ust – jak usunąć?

Brzydki zapach z ust – jak usunąć?

Nieświeży oddech może być przyczyną problemów i kompleksów. Przyczyną powstania tej uprzykrzającej życie dolegliwości są najczęściej infekcje bakteryjne, nieodpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.

 

Nieświeży oddech to nie tylko problem zdrowotny, ale także i psychologiczny. Osoby cierpiące na halitozę często popadają w kompleksy i powstrzymują się przed bliskimi kontaktami z innymi ludźmi. Jak więc poradzić sobie z tym niewygodnym problemem?

 

Przyczyny powstawania brzydkiego zapachu w ustach

Aby móc wyeliminować problem nieświeżego oddechu, należy poznać przyczyny jego powstawania. W zdecydowanej większości przypadków halitoza bierze się z zaniedbań higieny jamy ustnej, chorób zębów lub dziąseł. Dlatego dbanie o czystość, świeżość i zdrowie jamy ustnej ma ogromny wpływ na jakość naszego oddechu. Inne czynniki mogące powodować nieświeży oddech, to na przykład wysoka temperatura czy klimatyzacja. Zmniejszają one produkcję śliny, której jednym z zadań jest zmywanie z zębów resztek substancji.

 

 

Brzydki zapach z ust  – pomoc dentysty

Jeśli źródłem nieświeżego oddechu jest chory zęba lub stan zapalny dziąseł, to należy niezwłocznie udać się do dentysty i wyleczyć zaatakowany fragment jamy ustnej. Po wyleczeniu chorych tkanek świeży oddech będzie zależał utrzymania higieny jamy ustnej. Należy pamiętać o odpowiednim szczotkowaniu zębów, regularnych wizytach u stomatologa i przeprowadzaniu zabiegów usuwania płytki nazębnej. Niezbędne jest także czyszczenie języka i trudno dostępnych przestrzeni pomiędzy zębami. Zalecane jest spożywanie dużych ilości wody, która spłukuje bakterie
z zębów i dziąseł.

 

 

Ceneo

Brzydki zapach z ust  – pomoc laryngologa

Jeśli w jamie ustnej nie ma żadnych problemów i dbasz o jej higienę, a problem nieświeżego oddechu nadal się utrzymuje, wtedy odwiedź laryngologa. Niewykluczone, że problem tkwi głębiej, w zaatakowanych migdałkach lub zatokach. W niszach migdałkowych mogą gromadzić się resztki pożywienia lub ropna wydzielina i to one będą odpowiedzialne za powstawanie nieświeżego oddechu.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Znasz egzotyczne składniki perfum? Egzotyczne składniki perfum cz. I

Egzotyczne składniki perfum cz. I

Znacie egzotyczne składniki perfum? Zapraszam na ich przegląd. Dziś przyjrzymy się kilku z nich.   Agar – egzotyczny składnik perfum AGAR znany również pod nazwami OUD lub AOUD – wyjątkowe,…

Więcej
Znacie kosmetyki marki Dizao Organic? Kosmetyki Dizao Organic — kosmetyczna podróż po Rosji

Kosmetyki Dizao Organic — kosmetyczna podróż po Rosji

Dizao Organic, rosyjska marka kosmetyczna, która niesamowicie dba o składy swoich kosmetyków i nieprzerwanie od wielu lat czerpie z natury to, co najlepsze. Wśród asortymentu marki znajdują się przede wszystkim…

Więcej

4 komentarze na temat “Brzydki zapach z ust – jak usunąć?

  1. Halitoza jest częstym problemem kobiet w okresie menopauzy, ponieważ spadek poziomu estrogenów w organizmie powoduje wysychanie śluzówki (również w jamie ustnej). Miewają ten problem również osoby, które mało piją. W takich przypadkach można stosować specjalne żele nawilżające do jamy ustnej, np. Dentaid Xeros Dental Care (ok. 17,00), czy G.U.M Hydral (ok. 25,00). Często problemem brzydkiego zapachu są problemy mające źródło w przewodzie pokarmowym np. refluks żołądkowo-przełykowy. Wtedy przyczyny nieświeżego oddechu musi zlikwidować lekarz gastrolog.


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.