Body wrapping – domowy sposób na modelowanie sylwetki

Body wrapping – domowy sposób na modelowanie sylwetki

Nasze ciało to nasza świątynia. Każdy z nas chce, aby skóra była jędrna i elastyczna a sylwetka smukła. Body wrapping to zabieg gabinetowy, który z powodzeniem możemy przenieść do zacisza domowego, jeśli akurat nie możemy sobie na niego pozwolić w gabinecie kosmetycznym.

 

Czego potrzebujesz do wykonania body wrapping – domowego zabiegu wyszczuplającego?

Preparaty dostępne detalicznie w drogeriach nie mają aż tak wysokiej skuteczności, jak te gabinetowe, ale regularnie stosowane również mogą przynieść zadowalające efekty. Niektóre firmy mają preparaty przeznaczone do modelowania sylwetki o działaniu wyszczuplający czy antycellulitowym, które z powodzeniem możemy wykorzystać do tego zabiegu. Takie produkty w swoim składzie mają często kofeinę oraz jej pochodne, a także różnego rodzaju ekstrakty roślinne wpływające na jędrność naszej skóry. Do zabiegu potrzebujemy jeszcze peeling, folię spożywczą oraz ciepły koc.

 

Body wrapping krok po kroku

Przed zabiegiem należy wykonać peeling w celu usunięcia martwego naskórka, poprawy krążenia, a także poprawy przenikalności składników aktywnych. Body wrapping zazwyczaj wykonuje się głównie w okolicach ud i pośladków, a także brzucha i ramion.

Po wykonaniu peelingu należy osuszyć dokładnie skórę i nałożyć preparat w ilości większej niż skóra jest w stanie chłonąć. Następnie zawijamy daną partię ciała w folię i przykrywamy się kocem na około pół godziny. Folia i koc powodują efekt sauny, co poprawia krążenie i wnikanie składników aktywnych. Podczas tego czasu powinniśmy odczuwać stopniowe rozgrzewanie ciała. Jeśli czujemy nieprzyjemne pieczenie czy swędzenie, preparat należy natychmiast zmyć, gdyż prawdopodobnie jakiś składnik działa uczulająco. Większa ilość preparatu na skórze nakładana jest po to, aby w trakcie trwania zabiegu jak najwięcej składników aktywnych wniknęło w głąb skóry. Warto wykonać takie zabieg na przykład, kiedy oglądamy telewizję czy surfujemy po Internecie.

 

 

Pamiętajmy! Body wrapping nie zastąpi nam odpowiedniej diety ani ćwiczeń. Jest tylko wsparciem w modelowaniu sylwetki przy jednoczesnym zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Niestety, ale body wrapping nie działa cudów, kiedy my nic nie robimy od siebie

The following two tabs change content below.
Marta
Marta — absolwentka kosmetologii i biologii analitycznej. Kosmetolog z pasji, zamiłowania i wyboru. Przyszła dr. nauk o zdrowiu. Technolog produkcji kosmetyków. Safety Assessor. Ciągle poszerza wiedzę, uczestniczy w kursach, szkoleniach i seminariach naukowych. Kocha to, co robi. Prywatnie pasjonatka jeździectwa.

Powiązane artykuły

Zdrowy zamiennik plastikowej butelki? Naczynia miedziane do oczyszczania wody

Naczynia miedziane do oczyszczania wody

Twarda i niesmaczna woda, szczególnie w miejskich kranach — sprawia, że poszukujemy sposobów, by ją oczyścić. Często po prostu nie da się jej wypić. W związku z tym kupujemy wodę…

Więcej
Bananowe kosmetyki! Ekstrakt z banana ukryty w kosmetykach

Ekstrakt z banana ukryty w kosmetykach

Jakoś tak o tej porze roku lubię zajadać owoce tropikalne. Chętnie sięgam po banany, pomarańcze czy mandarynki. Postanowiłam przyjrzeć się ich właściwościom kosmetycznym. Jakie są właściwości kosmetyczne banana? Czy możemy…

Więcej

14 komentarzy na temat “Body wrapping – domowy sposób na modelowanie sylwetki

  1. Wypróbuję jako domowe spa;) ale bez odpowiedniego nawadniania skóry od środka i zdrowej diety nie sądzę żeby jaki kolwiek zabieg zdziałał cuda i zatrzymał je na dłużej;)

    1. Jedno nie wyklucza drugiego:) Body wrapping jest polecany szczególnie po wysiłku fizycznym, kiedy nasze krążenie jest pobudzone i naczynia samoczynnie się rozszerzają.
      Myślę, że warto spróbować 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.