Bezpieczne opalanie – piękna opalenizna bez oparzeń

Bezpieczne opalanie – piękna opalenizna bez oparzeń

O ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, nie powinno się w całkowity sposób unikać przebywania na słońcu. Należy jednak unikać nadmiernej ekspozycji, a także odpowiednio chronić skórę, do czego służą dermokosmetyki do opalania z filtrem UV. Produkty te pozwalają także uzyskać piękną opaleniznę i jednocześnie zabezpieczyć skórę przed powstawaniem oparzeń. Jak więc opalać się bezpiecznie z ich pomocą?

 

 

Dermokosmetyki do opalania, czyli bez ochrony ani rusz!

Okazuje się, że promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez cały rok, dlatego też kosmetyki apteczne z filtrem UV powinny być aplikowane na odsłonięte części ciała przed każdym wyjściem na zewnątrz. To jednak promieniowanie UVB odpowiada za to, że na ciele pojawia się opalenizna oraz niestety oparzenia słoneczne. Właśnie dlatego dermokosmetyki do opalania są tak ważne i bezwzględnie należy ich używać, aby uniknąć oznak przedwczesnego starzenia, zwłaszcza na twarzy i dekolcie.

Na szali jest jednak nie tylko wygląd, ale także zdrowie. Trzeba bowiem mieć świadomość, że promieniowanie UV może przyczyniać się do powstawania raka skóry i to nie tylko czerniaka złośliwego, ale również raka kolczystokomórkowego oraz podstawnokomórkowego.

 

Kosmetyki apteczne do opalania, czyli jak właściwie je nakładać?

Dermokosmetyki do opalania muszą być nakładane w prawidłowy sposób, aby rzeczywiście chroniły skórę. Takie preparaty należy aplikować co najmniej 20 minut przed wyjściem i powtarzać czynność kilkukrotnie w ciągu dnia. Kosmetyki apteczne do opalania trzeba też nakładać ponownie po każdym wyjściu z wody, bowiem w kontakcie z nią preparat po prostu się ściera i nie można liczyć na dostateczną ochronę skóry.

 

Bezpieczne opalanie bez oparzeń

Poza używaniem kosmetyków aptecznych z filtrem UV (najlepiej z jak najwyższym), osoby zwłaszcza z jasną karnacją powinny unikać opalania pomiędzy godziną 11 a 15, gdy promieniowanie jest największe, podobnie jak ryzyko pojawienia się oparzeń. W praktyce wystarczy bowiem około 15 minut przebywania w naprawdę intensywnym słońcu, aby skóra uległa poparzeniu. Trzeba jednak pamiętać, że promieniowanie występuje także w cieniu i przebywając w nim latem, również można się opalić, choć już bez tak negatywnych skutków.

Bezpieczne opalanie powinno obejmować także przerwy od słońca. Muszą o nich pamiętać przede wszystkim osoby z tzw. celtyckim fototypem skóry, czyli rude lub o jasnych włosach, a także z niebieskimi oczami. Ich skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na oparzenia, dlatego to przede wszystkim im dedykowane są dermokosmetyki do opalania z filtrem SPF 50, jeśli przebywają na plaży lub w pełnym słońcu.

Kosmetyki apteczne do opalania to jak doskonale widać absolutna podstawa, aby uniknąć poparzeń skóry w efekcie przebywania na słońcu, a także zagwarantować sobie piękną opaleniznę. Ich stosowanie jest istotne również ze względu na zdrowie i ochronę przed rakiem skóry. Dlatego tak ważne jest, by na stałe zagościły w kosmetyczce.

The following two tabs change content below.
Magazyn TrustedCosmetics.pl to branżowy portal kosmetyczny i popularny blog kosmetyczny w jednym. Stworzyła go pasjonatka branży beauty, by połączyć marki kosmetyczne z kobietami kochającymi kosmetyki oraz najpopularniejszymi blogerkami kosmetycznymi i influencerkami urodowymi. Zaglądaj na TrustedCosmetics.pl po najświeższe newsy z branży kosmetycznej. Skorzystaj z usług Wirtualnej Asystentki w branży kosmetycznej, poznawaj laureatów Plebiscytu Diamenty Beauty, nowości kosmetyczne, recenzje kosmetyków oraz rankingi i kosmetyczne wybory redakcji. Jako pierwsza poznawaj najnowsze i nieznane dotąd marki kosmetyczne, godne polecenia kosmetyki oraz perfumy, a także najlepsze usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Zaglądaj również na blog redaktor kosmetycznej, który znajduje się na kobiecym blogu lifestylowym https://www.sposobynazycie.pl/ i bądź na bieżąco z nowinkami w branży kosmetycznej.

Powiązane artykuły

Dynamic Booster: rewolucja w kosmetyce anty-aging

Dynamic Booster: rewolucja w kosmetyce anty-aging

Kobiety i mężczyźni w dzisiejszych czasach poszukują kosmetyków do intensywnej pielęgnacji, które dostarczają skoncentrowanej dawki składników aktywnych, antyoksydantów i mikroelementów. Substancje te intensywnie pielęgnują skórę oraz działają odmładzająco. Poznaj nowość…

Więcej
Jakie umiejętności są kluczowe dla sukcesu w kosmetycznym e-commerce?

Jakie umiejętności są kluczowe dla sukcesu w kosmetycznym e-commerce?

Coraz więcej sklepów przenosi się do przestrzeni wirtualnej lub działa hybrydowo – poza salonem stacjonarnym, sprzedaż następuje również za pośrednictwem witryny internetowej. Duże zainteresowanie klientów takim sposobem robienia zakupów zachęca…

Więcej

Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.