Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Nasze ciało, skóra i umysł nie tylko po zimie, potrzebują regularnego oczyszczania. Dlatego dziś chcę Was zaprosić do udziału w nowym projekcie. Nazwałam go "Akcja detoksykacja dla skóry, ciała i umysłu", czyli wiosenne oczyszczanie. W tym czasie poszukamy idealnej recepty na przeprowadzenie takiego detoksu.

 

Każdego dnia nasz organizm, a w tym również skóra, włosy i umysł narażone są na wiele negatywnie działających czynników. Zalicza się do nich ekspresowe tempo życia, brak odpoczynku, złą dietę, przepracowanie. Duży wpływ na gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne czy stan skóry mają również klimatyzacja, smog, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, mróz czy spożywanie zbyt wielu lekarstw lub wybieranie kosmetyków z dużą zawartością chemikaliów.

 

Kiedy wykonać detoks organizmu?

Jest wiele objawów, które pokazują, że warto przeprowadzić detoksykację organizmu. Gdy zaobserwujesz u siebie wzmożoną senność, przemęczenie, osłabienie, problemy z trawieniem to warto wykonać detoks organizmu. Jest to najczęściej jedno lub kilkudniowe oczyszczanie czy odkwaszanie organizmu, którego efektem jest także regeneracja wątroby. Czy taki detoks jest zdrowy? Jakie preparaty wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn? W jaki sposób przeprowadzić detoks organizmu dietą, sokami oraz domowymi sposobami?

 

Kiedy wykonać detoks umysłu?

Ciągła gonitwa myśli, negatywne emocje, niepokój, przytłoczenie codziennymi obowiązkami lub uczucie osaczenia? To przyczyny, które świadczą o tym, że warto przeprowadzić detoks umysłu. W jaki sposób oczyścić umysł? Czy są jakieś techniki, które mogą w tym pomóc? Czy warto skorzystać z dobroczynnych właściwości medytacji i jogi? Czym jest overthinking? Jak poprawić jakość snu, oczyścić umysł i nauczyć się niemyślenia? W jaki sposób zresetować mózg, odblokować umysł i go oczyścić? Czy w detoksie umysłu pomagają regularne spacery? Czy do resetu umysłu można wykorzystać właściwości lecznicze drzew? Czy przytulanie drzew może leczyć i poprawić nastrój?

 

Kiedy wykonać detoks skóry i włosów?

Szara, ziemista, matowa i zmęczona skóra oraz częste stany zapalne, wypryski lub trądzik? A może długotrwały łupież, z którym nie możesz sobie poradzić, rozdwojone końcówki lub nadmiernie wypadające włosy? Są to symptomy, które podpowiadają, że warto przeprowadzić detoks skóry i włosów. Czym jest naturalny detoks skóry? W jaki sposób przeprowadzić detoksykację skóry głowy? Jakie zioła zadbają o idealną kondycję skóry? Czy są kosmetyki detoksykujące? W jaki sposób przeprowadzić intensywny i profesjonalny detoks dla skóry? Czym jest detoks kosmetyczny i detoks od makijażu? Czy odstawienie kremów do twarzy rzeczywiście wpływa na kondycję skóry i jakie są efekty bezkremowych nocy? Czy do usuwania zanieczyszczeń i toksyn ze skóry warto wykorzystać masażery?

 

W czasie projektu "Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł":

 • Poznamy sposoby na wiosenny detoks ciała.
 • Podpowiemy, jak wykonać detoks umysłu.
 • Przyjrzymy się dietom oczyszczającym.
 • Zaprezentujemy kosmetyki detoksykujące.
 • Dowiemy się, co oznacza "antyoksydacja" w kosmetykach.
 • Sprawdzimy, co to jest odkwaszanie organizmu?
 • Poszukamy sposobów na usuwanie toksyn ze skóry?
 • Poznamy nowy trend w kosmetyce — kosmetyki antysmogowe.
 • Dowiemy się, czym jest profesjonalny detox.
 • Przyjrzymy się zabiegom zwanym "body detox"
 • Zgłębimy, czym jest detoksykacja metodą jonizacji.
 • Odpowiemy na pytanie, jakie produkty przyspieszają oczyszczanie organizmu?
 • Zweryfikujemy, jak wygląda detoks organizmu przez dietę.
 • Poradzimy, jak przeprowadzić domowy detoks skóry?
 • Zdradzimy sposób na detoks skóry za grosze!
 • Pokażemy jak wykonać detoks włosów?
 • Detoxikate — styl życia — na czym polega?
 • Detoks kosmetyczny, detoks od makijażu, ostawienie kremów do twarzy — czy warto to zrobić?

 

Weź udział w wyzwaniu Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Zapraszamy do udziału w akcji w formie wyzwania — konkursu. Każda cenna podpowiedź pozostawiona w czasie trwania akcji pod którymś z artykułów dotyczących detoksykacji będzie nagradzana TrustedPunktacją (20 punktów za 1 wypowiedź). Tylko ważne, aby to był komentarz z Waszymi wnioskami, cennymi poradami dla innych w tematyce detoksu ciała, skóry, włosów i umysłu.

Jeśli macie doświadczenie w tej tematyce, to zapraszamy również do przesyłania artykułów do publikacji. Autorskie artykuły przesłane do nas do publikacji w ramach tej akcji będą punktowane podwójnie. Artykuł musi mieć minimum 2 strony A4.

 

Do kiedy trwa wyzwanie Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

Akcja potrwa od 16 marca do końca maja 2018.

 

 

Nagrody w Akcji detoksykacji — skóra, ciało i umysł

W konkursie tym rozdamy 13 nagród — kosmetycznych upominków. 10 najciekawszych komentarz zawierających cenne podpowiedzi dotyczące detoksykacji skóry, ciała i umysłu nagrodzimy upominkami w postaci kosmetyków. Natomiast 3 osoby, które zbiorą najwięcej punktów w ramach tego projektu, nagrodzimy TrustedBoxami — pudełkami po brzegi wypełnionymi kosmetykami, zapakowanymi z uśmiechem przez naszą redakcję.

 

Chętnie już teraz dowiem się, czy miałaś już jakieś doświadczenia w tym temacie?

The following two tabs change content below.
Renata Zielezińska
Promotorka kosmetyczna, redaktor kosmetyczna, blogerka kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Recenzentka kosmetyków i usług spa, opiniotwórczyni i influencerka w branży urodowej. Tworzy własną Listę Kosmetycznych Znakomitości, jest pomysłodawczynią Plebiscytu Diamenty Beauty oraz wyzwań urodowych dla Czytelniczek. Copywriterka, autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności. Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.

Powiązane artykuły

Rozdajemy kosmetyczne upominki! Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – styczeń 2019

Podsumowanie aktywności ambasadorek TrustedCosmetics.pl – styczeń 2019

Miło obserwować, że do grona Klubu Testerek Kosmetycznych każdego dnia dołączają kolejne ambasadorki. Styczeń to pierwsze artykuły, pierwsze recenzje naszych testerek, a także mnóstwo wypowiedzi naszych Czytelniczek. Pierwsze punkty zostały…

Więcej
Pierwsze testy w Klubie Testerek Kosmetycznych Kosmetyki Hydra Plants marki Herla – pierwsze testy w Klubie Testerek Kosmetycznych

Kosmetyki Hydra Plants marki Herla – pierwsze testy w Klubie Testerek Kosmetycznych

Zimą często cera staje się szara, matowa, sucha. Zdecydowanie wymaga odżywienia, regeneracji i nawilżenia. Podczas wakacji była poddawana różnorodnym czynnikom, które wpłynęły na pogorszenie jej kondycji. Promieniowanie słoneczne, morska i…

Więcej

15 komentarzy na temat “Akcja detoksykacja — skóra, ciało i umysł

 1. "Detoks umysłu", który może nam być potrzebny, związany jest podobno z "zaśmiecaniem" naszego życia i otoczenia. Ja w to wierzę. Mając bałagan naokoło siebie trudno osiągnąć nam spokój i się zrelaksować. Trudno tez zdrowo funkcjonować mając zaległe sprawy do załatwienia. Warto więc może zacząć od zrobienia porządku w otoczeniu, pozbyciu się niepotrzebnych śmieci i załatwieniu zaległych spraw.

 2. Cieszę się, że akcja opiera się na podejściu holistycznym czyli ciało umysł i ogólnie pojęta skóra.
  Mam wrażenie, że mylnie rozumiemy słowo detoks. Detoks oznacza usuwanie "złych" substancji z organizmu, które mu w jakiś sposób zagrażają czyli inaczej mówiąc odtruwanie.
  Ja powiedziałabym że jest to raczej przywracanie równowagi i dążenie do polepszenia diety oraz innych aspektów życia na naszą korzyść.

 3. Pierwszym krokiem detoksu zdecydowanie jest umysł. Jeśli nie przerobimy tematu w głowie nic z detoksu nie będzie. To praca głównie na poziomie umysłu, od nastawienia zależy nas sukces.
  Niestety nie zdradzę idealnego sekretu jak się pozytywnie nastroić.
  Dla ciała na pewno jest ważne nawodnienie.
  Wiosna to dobry moment by zacząć detoks. Powiedzenia dziewczyny 🙂

  1. Najlepiej tak żyć i się odżywiać, żeby detoks nie był potrzebny. To samo z odchudzaniem się. Lepiej zapobiegać niż "leczyć" 🙂

    1. Tak możliwe. To tak jakby nie było można być szczupłym bez odchudzania się. Są osoby, które nie musza stosować diet albo oddzielnego detoksu. Wystarczy odpowiedzialnie podchodzić do swojego życia, swojego podejścia do zdrowia i odżywiania się.

 4. Bardzo dobra akcja! Idealny czas, przesilenie wiosenne to czas kiedy potrzebujemy się oczyścić i wyzwolić z zimowego letargu nasze ciało i umysł. Potrzebna teraz jest duża dawka energii i pozytywnych emocji:) Czekam na artykuły i porady.

 5. Bardzo dobry temat do poruszenia. Od roku zagłębiam sie w kwestie oczyszczania ciała, w sposób naturalny (bez suplementów ). Zaopatrzyłam się nawet w kilka książek poruszających tą tematykę. Nie pod kątem specjalnych diet, ale ogólnie takiego sposobu życia i odżywiania, żeby organizm mógł się sam oczyszczać. Dużo elementów pożywienia potrafi wspomóc oczyszczanie organizmu – choćby zielona herbata czy napary z pokrzywy.


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.