7 błędów w pielęgnacji włosów latem

7 błędów w pielęgnacji włosów latem

Lato jest trudnym okresem dla naszych włosów, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, aby cieszyć się doskonałą kondycją i wyglądem pasm. Czy wiecie, jakie są najczęstsze błędy w letniej pielęgnacji włosów? Zapraszam na przegląd!

 

1. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — brak ochrony przed promieniowaniem

Zabezpieczanie włosów przed promieniowanie UV jest bardzo ważne, dzięki niemu włosy nie zostaną wysuszone, nie wyblakną, tracąc swój naturalny kolor (chyba że chcemy je rozjaśnić). Do zabezpieczenia pasm możemy wybrać naturalne oleje zawierające wysoki filtr ochronny, np. olej z pestek malin, olej marchewkowy, olej z kiełków pszenicy lub silikonowe serum.

 

2. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — brak nawilżania

Nawilżanie włosów latem jest istotną sprawą, jeśli pragniemy cieszyć się ich pięknem i zdrowiem. Wysokie temperatury powodują utratę wilgoci w strukturze włosa, wysuszając go i powodując, że staje się on sianowaty. W efekcie również zaczyna się łamać i rozdwajać. Używanie przynajmniej raz w tygodniu mocno nawilżających masek powinno się zapobiec takiej sytuacji.

 

3. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — rozpuszczone włosy

Rozpuszczone włosy bardzo ładnie się prezentują, dlatego lubimy tę fryzurę. Niestety w okresie lata powinniśmy z niej zrezygnować. Rozpuszczone pasma narażone są na zniszczenia na całej ich długości, dlatego latem należy jak najmniejszą powierzchnię włosów wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepszą opcją upięcia włosów są koki, warkocze i ślimaczki.

 

4. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — brak nakrycia głowy

Nakrycie głowy w postaci kapelusza, chusty czy czapki chroni nie tylko włosy, ale i głowę przed działaniem słońca. Brak takiego nakrycia naraża włosy na wspomniane wcześniej zniszczenia i utratę nawilżenia.

 

5. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — niespłukiwanie słonej i chlorowanej wody po kąpieli

Lato to czas, kiedy chętnie korzystamy z kąpieli w morzu czy basenie, które zawierają słoną bądź chlorowaną wodę. Aby zachować dobrą kondycję włosów, należy po każdym wyjściu z takiej kąpieli niezwłocznie spłukać włosy (i skórę) z pozostałości chloru i wody, które w połączeniu z wysoką temperaturą niekorzystnie wpływa na stan włosów.

 

6. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — używanie szamponów z detergentami do mycia włosów

Stosowanie szamponów wypełnionych silnymi detergentami w składzie dodatkowo wysusza skórę głowy i włosy, które latem i tak są mocno narażone na inne czynniki przyczyniające się do ich gorszej kondycji. Dodatkowo silnie oczyszczający szampon usuwa naturalną ochronę włosów, jaką jest wytwarzane przez skórę głowy serum. Latem warto wybierać szampony delikatne, które oczyszczą włosy, a nie spowodują dodatkowych szkód.

 

7. Błąd w letniej pielęgnacji włosów — używanie gorącego nawiewu suszarki

Gorące powietrze suszarki także wysusza skórę głowy i włosy, dlatego warto zrezygnować z niej zrezygnować i pozwolić włosy naturalnie wyschnąć. Ważne jednak by nie przebywać w mokrych włosach na słońcu! Jeśli jednak musimy użyć suszarki, warto wybrać chłodny nawiew, a pasma zabezpieczyć produktem termo ochronnym.

 

 

Oczywiście o włosy należy dbać przez cały rok. Tylko odpowiednio dobrana do kondycji i stanu włosów troskliwa pielęgnacja sprawi, że włosy będą mocne, piękne i pełne blasku. Nie popełniajmy błędów, które mogą pogorszyć ich stan.

The following two tabs change content below.
Anszpi
Blogerka z wielką pasją, pisząca na swojej stronie "Anszpi. Droga do perfekcyjnych włosów i ogólnego piękna" o wszystkim, czym powinna interesować się kobieta, czyli włosy, uroda, kosmetyki. Osoba uwielbiająca spędzać czas na zabawach i nauce z córką, wędrówkach górskich z mężem, oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Miłośniczka długich i gorących kąpieli, wieczorów spędzanych pod ciepłym kocem z kubkiem gorącego kakao.

Powiązane artykuły

Złoty pierścionek zaręczynowy – jakie kamienie najlepiej komponują się z tym metalem szlachetnym?

Złoty pierścionek zaręczynowy – jakie kamienie najlepiej komponują się z tym metalem szlachetnym?

Złoty pierścionek zaręczynowy ma niejedno oblicze. Złoto stanowi doskonałe tło dla najpiękniejszych kamieni szlachetnych i występuje w różnych odcieniach: żółtym, białym, różowym, a nawet czarnym. Każde połączenie posiada inną symbolikę…

Więcej
Kosmetyczne prezenty na Święta Bożego Narodzenia

Kosmetyczne prezenty na Święta Bożego Narodzenia

W Święta Bożego Narodzenia pragniemy obdarować najbliższych upominkami. Często znajdują się wśród nich perfumy, kosmetyki czy vouchery do salonów urodowych. Zgodnie z coroczną tradycją przygotowałam kosmetyczny prezentownik z moimi propozycjami…

Więcej

9 komentarzy na temat “7 błędów w pielęgnacji włosów latem

  1. Teraz widzę jakie błędy popełniam.A w lato często rozpuszczam włosy,przez co dopuszczam do ich uszkodzenia przez słońce na całej długości…

  2. Ja nosze praktycznie cały czas rozpuszczone włosy, ale za to nie używam w ogóle suszarki 🙂 Reszty błędów nie popełniam. Przynajmniej się staram 🙂


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.