Relacja z konferencji Lider Biznesu Beauty 2017

Relacja z konferencji Lider Biznesu Beauty 2017

Tegoroczna, piąta konferencja Beauty Inspiration – Lider Biznesu Beauty była wyjątkowa co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze ponownie odnotowała frekwencyjny rekord – uczestniczyło w niej 378 managerów obiektów beauty, medycyny estetycznej i spa z całej Polski. Po drugie wprowadziła nową, jakość na konferencjach branżowych.

 

Uczestnicy konferencji w kuluarowych rozmowach podkreślali, iż tematy prelekcji zostały dobrane adekwatnie do bieżących potrzeb managerów beauty, a ich realizacja była na wysokim poziomie merytorycznym. Doceniali też trafny dobór ekspertów, czego dowodem była pełna sala na każdym wykładzie i do samego końca konferencji.
Na program pierwszego dnia konferencji Lider Biznesu Beauty złożyło się 10 prelekcji, zgrupowanych w cztery bloki tematyczne – jak pozyskać klienta, zarządzanie i rentowność, 100% manager i trendy beauty. To zamysł organizatora, który tym samym chciał zwrócić uwagę na najważniejsze kompetencje współczesnego managera beauty.

– Coraz większe wymagania, jakie stawia managerom dynamicznie zmieniający się rynek usług beauty, zdeterminowały tematykę tegorocznej konferencji. Poświęciliśmy ją właśnie managerowi i jego rozwojowi. Postawiliśmy na najważniejsze kompetencje, jakie powinien posiadać dziś współczesny lider biznesu beauty – powiedział, otwierając konferencję Mariusz Nieścior, organizator i redaktor naczelny Beauty Inspiration.

 

 

NAJLEPSZE KONFERENCYJNE WYSTĄPIENIA

Dobry dobór tematów i wysoki poziom merytoryczny wszystkich wystąpień konferencyjnych, to powód, dla którego trudno wybrać najlepsze konferencyjne wystąpienie. Warto jednak wymienić te, o których mówiło się najczęściej. Wśród tych uczestnicy bardzo wysoko ocenili dwa wykłady poświęcone promocji w social mediach, ze szczególnym uwzględnieniem Facebooka (prelegenci Norbert Kilen i Daniel Bossy). Z bardzo dobrym przyjęciem spotkały się też wystąpienia praktyków biznesu beauty – dr Krzysztofa Gojdzia (Holistic Clinic), Kaliny Ben Sira (Kliniki La Perla) czy Agaty Wendzonki i Zofii Piotrowskiej (salonu Kandara), którzy w otwarty sposób dzielili się swoim doświadczeniem i poradami z zakresu prowadzenia biznesu beauty. Bardzo dobre opinie zebrały też wystąpienia poświęcone pozyskiwaniu klientów Marty Fiłoń, trenera biznesu spa & beauty oraz wykład dr Marka Wasiluka o tym, w jakie rozwiązania powinien dziś inwestować salon beauty, a jakie omijać szerokim łukiem.

 

 

NOWA JAKOŚĆ KONFERENCJI BIZNESOWEJ

Na plus konferencji należy zaliczyć też jej nowatorski pomysł wprowadzenia elementów, dzięki którym uczestnicy konferencji otrzymali nie tylko wysokiej jakości wiedzę, ale też pomoc w jej przyswojeniu. Organizator wprowadził do konferencji elementy znane z rzeczywistości szkoleniowej. Ten szkoleniowy charakter konferencji widoczny był przede wszystkim w trzech głównych obszarach. Po pierwsze wszystkie wystąpienia konferencyjne zawierały praktyczną wiedzę do wykorzystania w prowadzeniu beauty – tylko realne przykładów z branży, praktyczne wskazówki, case studies. Po drugie każdy z uczestników konferencji otrzymał blisko 100-stronicowy skrypt konferencyjny za prezentacjami poszczególnych prelegentów. I trzecia, największa nowość o charakterze szkoleniowym – podczas wszystkich wykładów na oczach uczestników na bieżąco powstawały rysunkowe notatki, z zapisem najważniejszych zagadnień poruszanych przez danego prelegenta. Notatki na bieżąco tworzyła Agata Jakuszko-Sobocka, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna.

 

 

ZAMKNIĘTE SPOTKANIE DYSKUSYJNE MANAGERÓW

Drugi dzień konferencji tradycyjnie już przeznaczony był na zamknięte spotkanie dyskusyjne i wymianę doświadczeń managerów beauty. W tym roku uczestniczyło w nim blisko 90 osób. Spotkanie zdominowały rozmowy na temat zarządzania pracownikami i ich motywacji oraz promocja w social mediach. Dużo emocji wzbudziła też dyskusja na temat współpracy z lekarzami medycyny estetycznej oraz wymiana doświadczeń na temat najlepszych, polecanych urządzeń.

 

UROCZYSTA GALA KONKURSU INSPIRACJE ROKU 2017 BEAUTY INSPIRATION

Wieczorem pierwszego dnia konferencji odbyła się też uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Inspiracje Roku 2017 Beauty Inspiration na najlepsze produkty dedykowane do obiektów beauty i spa. Uroczystość uświetnił muzyczny recital Mariki.

 

 

STREFA INSPIRACJI

Tradycyjnie już konferencji towarzyszyła wystawa partnerów, dystrybutorów. W strefie inspiracji swoją ofertę prezentowało 13 partnerów konferencji, firm dystrybuujących produkty, urządzenia i rozwiązania dla obiektów beauty. Tradycyjnie też firmy przygotowały dla uczestników konferencji specjalne promocje i niespodzianki. Konferencja Lider Biznesu Beauty odbyła się w dniach 29-30 maja w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Kolejna edycja konferencji w maju 2018 roku.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Jesienne rytuały pielęgnacyjne część 1 41 jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych naszych Czytelniczek — część 1

41 jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych naszych Czytelniczek — część 1

Zapytaliśmy ostatnio w ramach jednego z konkursów nasze czytelniczki o ich ulubione rytuały pielęgnacyjne. Wybierz idealny rytuał na pielęgnację w długie jesienne wieczory dla siebie! Nasze Czytelniczki zdradziły nam 41…

Więcej
Jak dbać o fioletowe i różowe włosy? Jak dbać o fioletowe i różowe włosy

Jak dbać o fioletowe i różowe włosy

Fioletowy i różowy to jedne z najbardziej szalonych i najciekawszych kolorów włosów, jakie kiedykolwiek istniały. Nie każda dziewczyna odważy się na takie odcienie, ale ta, która zdecyduje się na te…

Więcej

Jeden komentarz na temat “Relacja z konferencji Lider Biznesu Beauty 2017


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.