Opróżniamy kosmetyczki — polecane zapachy i perfumy

Opróżniamy kosmetyczki — polecane zapachy i perfumy

Perfumy jest to łączna nazwa dla produktów, których celem jest nadanie zapachu. W zależności od jakości perfum ten zapach pozostaje na ciele dłużej lub krócej. W tej kategorii kosmetyków znajdują się wody toaletowe, wody perfumowane oraz perfumy. Te prawdziwe, charakteryzujące się wyjątkowym zapachem i dużą zawartością olejków eterycznych oraz jakością mogą kosztować nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych za fiolkę.

 

Z pewnością znajdą się znawcy perfum, którzy i takie zapachy mają w swoich toaletkach. Jednak, jak wiadomo, w drogeriach można znaleźć także mniej trwałe kompozycje zapachowe, które także kupujemy. Nie każdego stać, ale też nie każdy ma potrzebę pachnieć oryginalnym, ekskluzywnym czy orientalnym zapachem.

W zależności od zawartości rozpuszczalnika na rynku kosmetycznym możemy wyróżnić perfumy, wody toaletowe i perfumowane. Każdy zapach składa się nut głowy, serca i bazy.

Bazę zapachu stanowią składniki najwolniej uwalniane, które mają decydujący wpływ na zapach perfum.
Perfumiarze najczęściej używają tutaj substancji takich jak piżmo, cywet, ambra czy żywice leśne.

Nuty serca to esencje zapachowe, które powstają ze związków zapachowych o średniej lotności i najczęściej ich zapach jest mniej intensywny. Składniki te stanowią połączenie między głową a podstawą zapachu i składają się z woni korzennych lub kwiatowych.

Górne esencje są najbardziej lotnym elementem perfum, a charakteryzuje je intensywny zapach.
To właśnie nuty zapachowe głowy są znaczące przy określaniu zapachu. Tutaj wyczuwamy najczęściej owoce i zioła.

 

Podział zapachów:

  • zielone,
  • orientalne,
  • fougère,
  • kwiatowe,
  • aldehydowe,
  • skórzane,
  • szyprowe,
  • drzewne,
  • cytrusowe.

 

Wśród ulubionych perfum naszych redakcyjnych koleżanek znalazły się:

 

 

oprozniamy_nasze_kosmetyczki_rekomendowane_perfumy_1

 

 

Mamy świadomość, że być może nie są to jakieś popularne zapachy, jednak nam odpowiadają. Z pewnością znajdą się osoby, którym te kompozycje mogą się nie spodobać. Jednak nas ogromnie ciekawi, jakich zapachów, nawet jeśli są to wody toaletowe i perfumowane, używają Polki. Dlatego pytamy: jakich perfum używacie?

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Do kogo wyślemy kolejne TrustedBoxy? Wrześniowa aktywność TrustedCzytelniczek i aktualizacja punktacji

Wrześniowa aktywność TrustedCzytelniczek i aktualizacja punktacji

W jakim stopniu TrustedCzytelniczki brały udział działaniach na naszej stronie we wrześniu 2017? Otóż dzięki zakończeniu wyzwania precyzyjnie rozdzieliliśmy punktację, a w związku z tym w naszym Rankingu TrustedCzytelniczek nastąpiły…

Więcej
Nagradzamy kolejne TrustedCzytelniczki TrustedBoxy dla kolejnych Czytelniczek — sierpniowa aktywność

TrustedBoxy dla kolejnych Czytelniczek — sierpniowa aktywność

Niedawno podsumowaliśmy jeden z naszych beauty projektów, za chwilę zakończymy kolejny. W związku z tym nadszedł odpowiedni czas na podsumowanie punktacji TrustedCzytelniczek oraz informację do kogo trafią TrustedBoxy. W sierpniu…

Więcej

102 odpowiedzi dla “Opróżniamy kosmetyczki — polecane zapachy i perfumy


Dodaj odpowiedź

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.