Higiena i pielęgnacja piersi

Higiena i pielęgnacja piersi

Piękne, zdrowe piersi są pragnieniem każdej kobiety. Jednak wiele Pań nie dostrzega, że ich wygląd wpływa na dobre samopoczucie. Przy tak wielu pilnych sprawach, które zajmują uwagę, dbanie o piersi jest często pomijane. Niemniej, biorąc pod uwagę styl życia, proces starzenia, warunki klimatyczne i ogólne otoczenie, powinno być to istotna czynność dla kobiety.

 

Ćwiczenia

Właściwy trening może pozytywnie wpłynąć na piersi. Ćwiczenia pomagają bowiem budować mięśnie piersiowe i tkankę gruczołową oraz tłuszczową. Za pomocą prostych ćwiczeń pracują wszystkie mięśni klatki piersiowej. To sprawia, że piersi stają się większe i bardziej elastyczne. W Internecie można znaleźć różne rodzaje treningu. Pompki są tradycyjnym sposobem na klatkę piersiową. Kładziemy obie dłonie na podłodze, a ręce i stopy rozkładamy na szerokości barków. Następnie schodzimy niżej, zginając łokcie i wyciskamy ponownie. Jeśli wykonywanie pompek na palcach jest zbyt trudne, możemy wykonywać to ćwiczenie, klęcząc. Pompki przy ścianie to najprostsze ćwiczenie. Wykonuje się je podobnie jak normalne pompki. Po prostu używamy podłogi, zamiast ściany. Umieszczamy obie nogi z dala od ściany. Następnie kładziemy dłonie na ścianie i uginamy ramiona, tak jakbyśmy robiły pompki. Warto też wykonywać ćwiczenia z hantlami.

 

Masaż piersi

Masaż jest bardzo skuteczny. Warto pamiętać, że piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej. Są bardzo czułe przy dotykaniu. Masowanie piersi stymuluje tkanki i wspomaga krążenie limfy, dzięki temu pozytywnie wpływa na ich jędrność i kształt. Wywołuje również pozytywne reakcje hormonalne, zwiększając poziom oksytocyny. Może być też skutecznym sposobem na zwiększenie rozmiaru piersi.

Z powodu wzrostu oksytocyny zapobiega również rakowi piersi, zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe (PMS), objawy i występowanie torbieli. Warto prawidłowo wykonywać masaż. Tkanki będą bardziej dotlenione i bez toksyn. Nie sposób też zapomnieć o zwiększonym poczuciu pewności siebie i zrelaksowaniu ciała i umysłu. Masujemy, stosując bardzo silny ucisk i koliste, wewnętrzne i zewnętrzne pociągnięcia w górę, przez 5-10 minut, raz lub dwa razy dziennie.

 

Właściwe kosmetyki

Warto stosować kosmetyki na skórę, które są wchłaniane do krwiobiegu. Powinny być wykonane z naturalnych ziół i sprawdzone pod kątem stymulacji tkanki piersiowej (pozwalają zwiększyć rozmiar biustu). Przy wyborze kremu do piersi należy zachować ostrożność. Składniki mogą mieć działanie estrogenopodobne lub mieć zdolność do zwiększania poziomu estrogenów w organizmie, dzięki temu piersi się zwiększają.

 

 

Dobre kremy mogą zawierać takie substancje, jak: nasiona kopru, palma sabalowa, bernardynek, liście Damiana, korzeń Dong Quai, kozieradkę. Cienką warstwę kremu stosujemy w okolicach piersi. Takie kremy najlepiej działają w połączeniu z tabletkami. Choć nie gwarantują natychmiastowych rezultatów, mogą być efektywne w połączeniu z właściwymi preparatami. Możemy też stosować oprócz kremów, żele i surowicę. Jednocześnie nie należy zapominać o odpowiednich pociągnięciach i technikach masowania.

The following two tabs change content below.
Nasza redakcja to społeczność ludzi dbających o zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Prezentujemy godne polecenia produkty i usługi oraz dzielimy się wiedzą dotyczącą sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować zdrowie i urodę. Interesuje nas tematyka perfum, makijażu czy medycyny estetycznej. Uwielbiamy czytać książki, których recenzje publikujemy w rubryce Beauty Czytelnia oraz recenzować i informować o nowościach kosmetycznych.

Powiązane artykuły

Jesienne rytuały pielęgnacyjne część 1 41 jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych naszych Czytelniczek — część 1

41 jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych naszych Czytelniczek — część 1

Zapytaliśmy ostatnio w ramach jednego z konkursów nasze czytelniczki o ich ulubione rytuały pielęgnacyjne. Wybierz idealny rytuał na pielęgnację w długie jesienne wieczory dla siebie! Nasze Czytelniczki zdradziły nam 41…

Więcej
Wyzwanie Piękna Przed Świętami - zadanie 2 Piękna Przed Świętami — zimowa pielęgnacja ciała

Piękna Przed Świętami — zimowa pielęgnacja ciała

Suche powietrze spowodowane ogrzewaniem, mróz, wiatr, zimno — oto przyczyny pogorszenia stanu naszej skóry w okresie zimy. Czy możemy zapewnić jej optymalną ochronę zimą? Jakie kosmetyki wybierać do zimowej pielęgnacji…

Więcej

3 komentarze na temat “Higiena i pielęgnacja piersi


Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, trustedcosmetics.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.